CDMA: je klid a pohoda?

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 22. 8. 2005 23:03

Po hlasitých protestních akcích směřovaných proti CDMA z první poloviny roku se mi v posledních měsících zdá, že se křik trochu uklidnil. Nejsou tolik slyšet nářky nad výpadky, nad nespolehlivostí nebo rychlostí - tady, ale ani na jiných fórech.

Co se stalo? Nespokojení uživatelé se unavili a už odstřihávají metr k výpovědi smlouvy? Anebo už odešli? Nebo Eurotel dokázal navýšit kapacitu sítě, jak sliboval?

Nedovedu to zhodnotit, protože s CDMA jsem nikdy neměl problémy. Kamkoli se s modemem hnu a je tam pokrytí, tam mám dostatečně rychlé připojení. Vysvětlí to někdo jiný?
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanson 23. 8. 2005 00:16

Ja jsem take spokojeny, pred tim jsem mel gprs a urcite bych se nevracel
hanson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cinique 23. 8. 2005 01:28

Ja bych rekla, ze situaci jste presne vystihl. Znacna cast nespokojenych uzivatelu(zvlaste tech, kteri byli hodne slyset a nechteli si nechat nic libit) odesla jinam a ti co zustali se uz skutecne unavili a rezignovane cekaji tech par zbyvajicich dnu ci tydnu na vysvobozeni ve forme prechodu k jinemu poskytovateli. Uz nemaji naladu ani silu si cist nejaka fora, natoz do nich prispivat. Uz si nechteji nicit nervy. Maji to zapar, tak proc se zbytecne rozcilovat.

Ja osobne se pripojuji ze dvou mist(coz byl prave ten duvod, proc jsem si tuto sluzbu poridila). Vlastnosti pripojeni se v techto dvou lokalitach diametralne lisi.

V Ostrave mi vsechno jede jak po masle. S rychlosti jsem spokojena - drzi se vetsinou 80-100kB/s. Vypadky jsem od konce zimy skutecne nezaznamenala.
V Sumperku je to ale opravdu bida. Rychlost je bez jakehokoliv prehaneni 10x mensi. Jen skutecne svatecne za hluboke noci se mohu dostat nad 20kB. Stazeni me jednodenni posty trva 30-90minut. Nacteni stranky mobilmania.cz(mereno od kliknuti na odkaz "Jdi na Mobilmania.cz" v uvodni reklame) mi prave ted trvalo presne 157 sekund. Nikdy jsem nemela GPRS, ale myslim, ze v teto lokalite by se mi asi vyplatilo;-)
A jeste jsem v Sumperku zaznamenala, ze temer pri kazdem desti vypadne signal. Nekdy "jen" na 15 minut, jindy i na nekolik hodin.

Zaver: Smlouva mi konci za 2 mesice. A prozatim jsem tak na 90% rozhodnuta prejit jinam. V Ostrave jsou lepsi moznosti pripojeni a v Sumperku budu bez NETu. Kdyz tam budu neco nutne potrebovat, zacnu vyuzivat GPRS. Stejne mi to tam ted nejede o nic lip.

Pozn. Pripojeni jsem porizovala v polovine listopadu minuleho roku. Zapujcila jsem si ho na zkousku a zkousela v obou uvedenych lokalitach. V Ostrave to bylo tehdy o neco malo horsi, nez je to tam ted(vse nasvedcuje tomu, ze ke zlepseni doslo vlivem FUPu). V Sumperku mi tehdy rychlost neklesla pod 100kB/s. Byla jsem nadsena. Bouzel uz behem Vanocnich svatku se to rapidne zhorsilo a zhorsovani se jeste nezastavilo.

takze tak ;-)
..................> líp už bylo <...................
cinique
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukke 23. 8. 2005 09:20

Já mám CDMA od samého začátku, ještě den před oficiálním spuštění služby. Ačkoliv mám již 3. modem, stále se vypíná, ale na tento problém jsem již rezignoval. Je totiž nesmysl něco dále řešit, zvláště na fórech, protože situace se ohledně vypínání modemu při zátěži nezlepší (alespoň takové já mám postřehy). Mám tedy pocit, že si již stěžují jen notoričtí sosači, kteří si cdma koupili kvůli P2P sítím, apod.

Co se týče lokality, pohybuji se ve dvou místech. Na vesnici, kde není vůbec žádné pokrytí (Slatina, Plzeň-sever) a v Praze v Řepích. Ve Slatině jsem vyřešil problém směrovou 12 prvkovou anténou Yagi (nasměrováno na Beroun cca 50km), 4-5 čárek, rychlost stabilně 400-900kbps, od samého začátku. V Praze je situace podobná, použití jen s prutovou anténou, rychlost stabilně kolem 500kbps.

Čili pokud by nedocházelo k vypínání modemu při zátěži, který způsobí modrou smrt WinXP SP2 (nové drivery není možné na mém notebooku použít, protože při instalaci zamrznou), vyhovovala by mi tato služba k mé plné spokojenosti. Na baterii je téměř nemožné modem využívat, během pár minut se vypne. Na tech. oddělení mi sdělili, že toto je "normální vlastnost modemu"....
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ovo 23. 8. 2005 09:48

Marek L. píše:Co se stalo? Nespokojení uživatelé se unavili a už odstřihávají metr k výpovědi smlouvy? Anebo už odešli? Nebo Eurotel dokázal navýšit kapacitu sítě, jak sliboval?
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kolda.o 31. 8. 2005 21:36

Po celkem treti vymene modemu je zatim vse OK a rychlost ?? no to je tema na dlouho - Praha pohoda 500 - 1000 kB/s Litomerice asi 100 - 250 kdyz je dobry den Trebenice 350 Brno 600 a tak by to slo dal a dal - jo perlicka Zilina 80kB/s :-)
Kolda (SE Z800, P900)
Kolda.o
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majk 31. 8. 2005 22:37

No, ET to taky rasil tak, ze vytipovanym lidem (nevim podle jakyho klice, nebo jestli vsem) volal a ptal se jich jestli potrebujou mobilitu nebo spis stabilitu. Pokud byli pro stabilitu, mohli bezplatne prejit na ADSL a modem jim vymenili kus za kus. Takhle prave presel muj kamos na ADSL a dostal ADSL modem kdyz odevzdal CDMA modem. Slouva se tusim neprodluzovala.
Nokia 5110 -> Philips Azalis 288 -> Sam X450 -> Moto V360 -> Nokia N70 -> ZTE Blade -> Huawei G600 -> inew V3 -> Ulefone Be Touch 2 -> LG Flex 2 (+ nokia N3109 a Samsung Galaxy Nexus) -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Honor 8X
Majk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Daft 21. 10. 2005 16:04

Já jsem maximálně spokojený a nový AnyDATA modem mě doslova šokuje, protože přenosové rychosti jsou mnohem, mnohem vyšší, než jaké bych očekával. Několik posledních měření:

15. 10. 2005 | 12:59 CDMA, Eurotel, Data Expres 1 240 kb/s neměřeno
17. 10. 2005 | 10:42 CDMA, Eurotel, Data Expres 1 044 kb/s neměřeno
20. 10. 2005 | 22:35 CDMA, Eurotel, Data Expres _ 921 kb/s neměřeno
21. 10. 2005 | 17:02 CDMA, Eurotel, Data Expres 1 051 kb/s neměřeno
Daft
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jony 21. 10. 2005 16:27

to Daft: a kolik jsi mel s GPC 6420?
Jinak u me v Ostrave to jede do 300 kbps...ale jinde v Ostrave to jde o dost lepe....
"Keď Ťa život omrzí, keď Ti už nič nejde,
sadni si na diaľnicu, ono Ťa to prejde."
Jony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daft 21. 10. 2005 16:35

Kolem těch 400 - 550... ale může to být i modemovými skripty (Mac OS X), třeba kamarádka co bydlí o blok vedle má s AnyData E100 rychlosti kolem 600 - 800 (WinXP).
Daft
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod plysatko 21. 10. 2005 16:40

Bydlím v centru Brna a CDMA tu jede hůř něž GPRS, takže používám GPRS a čekám, kdy na CDMA vyprší smlouva. Mám teď Kombi takže by mě mělo jet i WI-FI, hotspot Telekomu mám zarohem, ale nemohu se přihlásit svým heslem a v Eurotelu ani v Telekomu nevědí co s tím. Jenom říkají, že to musím platit, ale nemohu to prakticky používat. Reklamovat to prý mohu jenom písemně, ale nevím jak se to dělá, co mám napsat a kam.
HTC Universal, Pentax Optio 750 Z, Canon i9950 spdi
plysatko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fany 21. 10. 2005 16:43

Rychlost se zdá dobrá, ale chybí mi tam jedna věc, kde to bylo měřeno (místo). Jinak v Brně mi to chodilo na starý modem 600-700kbps, je fakt, že se modem vypínal cca po 3-5 hodinách a občas po přihlášení "netekly" žádná data. Zkoušel jsem i jiné lokality perlička byla jednou Čadca na 2 dílky a metrovou prutovou anténu, taky Mistřín tam to nestálo za nic i když podle spektráku tam signál byl. Nový modem co jsem měl půjčený, podle mého vyzkoušení se jeví jako velmi dobrý.
fany
Junior

Odeslat příspěvekod Daft 21. 10. 2005 16:51

Plysatko: Na oddělení péče o zákazníky, a určitě nemá cenu platit něco, co nefunguje, ten jeden doporučený dopis za to stojí.

Fany: Pardubice (Polabiny), tzn. poměrně husté sídliště (ale je tu i hodně stromů :)), BTS je asi kilometr a půl ode mě, používám k němu dodanou anténu, která sedí na radiátoru.
Daft
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků