Nové vs. staré web and walk Surf+

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod blackknight 18. 12. 2007 09:57

Snad nikde nemá T-Mobile takové zmatky, jako právě u datových tarifů a zvýhodnění...Osobně jeho postoj nechápu, takovými kroky spíše zákazníky ztratí, než aby je získal a udržoval si je...osobně mám toto zvýhodnění zatím jen na zkoušku, těšil jsem se, že budu moct být na ICQ a internetu stále a za malý peníz, bohužel se dostavili dvě velká zklamání:

1)Nemůžu si stáhnout ani ten nejmenší soubor
2)ICQ se stále platí zvláště

Proto jsem byl potěšen uveřejněnýma změnama, ale jen po prvním přečtení, po druhém sem se zhrozil:

1)limit 50 MB, pak 16/16
2)ICQ stále zppoplatněno zvláště
3)Malé plus spatřuju v tom, že lze garantovaně(ze strany T-Mobile) používat i jinčí prohlížeče

Místo toho, aby T-Mobile otevíral svůj mobilní net široké veřejnosti, tak jej spíše odsuzuje k zániku, podobně jako třeba MMS...nebo se pletu?
blackknight
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blackknight 18. 12. 2007 10:45

Teď jsem si otevřel stránky T-Mobile a našel jsem tam zajímavou větu, cituji:

" Zdarma jsou zahrnuty aplikace HTTP/HTTPS/FTP. U zvýhodnění Surf&Mail+ je zahrnut neomezený provoz přes protokoly POP3/SMTP/IMAP."

Žeby tím chtěl T-Mobile říci, že pokud si aktivujeme toto zvýhodnění, tak můžeme zcela zdarma používat správně nastaveného Jimma(ICQ)?
blackknight
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blackknight 18. 12. 2007 11:01

Tak a je to jasné, cituji ze Obchodní podmínky pro T-Mobile Surf+
a Surf&Mail+:

"Zvýhodnění nelze využívat k připojení v rámci aplikací pro instant
messaging a VoIP, např. ICQ, Skype atd."

Takže mě T-Mobile zklamal....

Výše citované Obchodní pormínky najdete zde:

http://t-mobile.cz/FileStorage/OP_Twist ... ilPlus.pdf
blackknight
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Misha kulicka 18. 12. 2007 13:57

Tak to je na prd. Radši zůstanu u svého starého Surf&Mail+
Teď: HTC Kaiser+ 8GB Sandisk+ SE MBW- 150
Předtím: Philips Fizz->Philips Savvy->Ericsson GF768->Siemens C25->Siemens C35->Siemens S35->Ericsson T65->Nokia 6210->Alcatel OT 501->Sony Ericsson T610->Nokia 6600->SE P990
Misha kulicka
Junior

Odeslat příspěvekod Snekac 18. 12. 2007 14:52

Kdyžtak stažený článek najdete zde
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blackamon 18. 12. 2007 16:57

Já jsem včera volal na T-Mobile a byl jsem ujištěn, že FUP 100MB je pouze na prohlížení stránek, potom se rychlost sníží na 16kb/s. Na EMAILY se žádný FUP nevztahuje, jsou skutečně neomezené!!! A ICQ v mobilu se taky vztahuje k surf&mail+, dřív bylo na APN internet volných pouze 30MB a teď je to neomezené. Bylo mi to řečeno přímo datovým operátorem, takže si to hned aktivuju. Je to super, nemá to chybu!!! :)
blackamon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavas 18. 12. 2007 17:33

Ma to chybu a velkou. Se starym tarifem jsem parkrat za rok stahnul velke mnozstvi dat (do 2 GB) pres VPN a to s garanci max ceny. Ted to udelat nemohu, kdyz je FUP jen ubohych 100 MB. Sice garanci ceny ponechali, ale k cemu pri 16 kb/s. Takze mne T-Mobile nuti jit do interneteveho pausalu, ktery budu platit kazdy mesic, aniz bych ho pokazde vyuzil.
pavas
Junior

Odeslat příspěvekod blackamon 18. 12. 2007 17:58

Mně to zase vyhovuje, na mobilní prohlížeč mi 100MB měsíčně v pohodě stačí a pak 16kb/s na operu mini je celkem postačující, navíc můžu teď použít i symbianový prohlížeč. Emaily pošlu neomezeně a ICQ v paušálu mi taky přijde vhod. Ale pokud ti to nevyhovuje, můžeš si ponechat starý tarif, nikdo tě přece nenutí, aby jsi přešel na nový.
blackamon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavas 18. 12. 2007 18:29

Zatim si puvodni tarif muzu nechat, ale uz vidim, jak mi ho "omylem" zmeni na novy a ja to jako obvykle zjistim, az kdyz vycerpam 100 MB FUP. To budou zase dohady s T-mobile. V kazdem pripade jsou to velke zmeny a ja jsem hlavne reagoval na autora clanku Alese pospisila, ktery jednostrane vychvaloval, ze jsou to zmeny k lepsimu - jak pro koho.
pavas
Junior

Odeslat příspěvekod frost 18. 12. 2007 19:02

Co myslíte mohu přistupovat přes port 80 v rámci paušálu klasickým PC prohlížečem jako je třeba Opera nebo Firefox?
openSuSE 11.0, Nokia 6600, MSI Bluetooth MS-6967, Pce
frost
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luboshh 18. 12. 2007 22:25

Po předchozích zkušenostech s infolinkou T-Mobile bych se na vyjádření operátorů rozhodně nespoléhal. Prozatím tedy raději zůstávám u původního zvýhodnění.
luboshh
Junior

Odeslat příspěvekod blackknight 19. 12. 2007 08:38

Muzes vsechno,ale dle platnych podminek surf+ se dopoustis nekaleho jednani pri pripojeni pc pres SURF+,dilema je na Vas:) Jinak ICQ ZDARMA NENI ANI S NOVOU VERZI SURF+!operator vam pravdepodobne nerekl pravdu,uz se mi to taky stalo:(obchodni podminky mluvi jasne a pro ICQ je v nich zvlastni bod ve kterem se o nem pise jasne:)na obchodni podminky SURF+ jsem se tady odkazoval uz drive...
blackknight
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blackamon 19. 12. 2007 22:20

Psal jsem tedy znovu na T-Mobile email a byl jsem telefonicky kontaktován, že ICQ V MOBILU SE VZTAHUJE K SURF&MAIL+! Nikoliv však k SURF+! Takže mi to bylo již potřetí potvrzeno. Pouze se opravím v tom, že FUP 100MB se vztahuje i na emaily. Takže shrnuto podtrženo - na mobilní používání nemá v současné době služba SURF&MAIL+ konkurenci , kdo chce stahovat větší objem dat nebo se připojit případně na PC, nechť si pořídí vyšší tarif INTERNET+. Každý svého štěstí strůjcem.
blackamon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lovo 20. 12. 2007 00:31

A je to! Po dvou letech víceméně úspěšné služby levného takřka neomezeného mobilního internetu ji její poskytovatel ruší. Je to škoda, ale na druhou stranu si to může dovolit. Dva roky byl výjimečný, dva roky se mu nikdo nesnažil ani přiblížit. Byla to konkurenční výhoda, ale asi ne tak velká, jak by si poskytovatel představoval. Snad se za pár let zase něco objeví. :-(
Lovo
Junior

Odeslat příspěvekod blackknight 20. 12. 2007 10:51

blackamon píše:Psal jsem tedy znovu na T-Mobile email a byl jsem telefonicky kontaktován, že ICQ V MOBILU SE VZTAHUJE K SURF&MAIL+! Nikoliv však k SURF+! Takže mi to bylo již potřetí potvrzeno. Pouze se opravím v tom, že FUP 100MB se vztahuje i na emaily. Takže shrnuto podtrženo - na mobilní používání nemá v současné době služba SURF&MAIL+ konkurenci , kdo chce stahovat větší objem dat nebo se připojit případně na PC, nechť si pořídí vyšší tarif INTERNET+. Každý svého štěstí strůjcem.R/quote]


Nikdy nevěřte operátorům...co nemáte v dnešní době na papíře, nemáte vůbec,a to platí obecně, nejen u operátorů...říct vám mohou cokoli(buď schálně - to snad ne, nebo neznalostí), ale jakmile se na past chytíte, nemáte šanci...odkážou Vás na obchodní podmínky a jste v háji, protože ani u soudu by Vám nestačilo na svoji obhajobu říci, že Vám to řekl operátor(samozřejmně pokud jste si ho přitom nenahrál :) třeba přes mobil ), u ICQ to je samozřejmně +- jedno, ale třeba já se málem napálil s tím, že jsem dostal od jednoho operátora u T-Mobile tip na Operu mini, že s ní také mohu dělat co chci(stahovat bez limitu FUP a tak)...díky bohu mi pak zavolal jiný(nevšiml si, že můj dotaz byl vyřízen) a uvedl vše na plnou míru a sice, že u Opery mini nemůžou garantovat, že se nějaká data nezapočítají...jaký by byl asi pro mě šok, kdybych se dozvěděl, že např. 200 MB dat, které bych třeba za měsíc prostahoval a nezapočítali se do Surf+, bych musel zaplatit...jen si to spočítejte...:)

Jo a v obchodních podmínkách, na které jsem se odkazoval výše je jasně uvedeno, že to platí i pro Surf&Mail+, cituji:

"Obchodní podmínky pro T-Mobile Surf+ a Surf&Mail+ (dále jen „Obchodní podmínky“)"

Pro jistotu přikládám ještě jednou i odkaz na platné obchodní podmínky:

http://t-mobile.cz/FileStorage/OP_Twist ... ilPlus.pdf
blackknight
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků