Na jakého ISP přejít od Eurotelu po zavedení FUP - Vaše tipy

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod _-0-_ 9. 6. 2005 13:42

JAKÉ PŘIPOJENÍ SE DÁ ZÍSKAT ZA POPLATEK SROVNATELNÝ S TÍM, CO PLATÍME EUROTELU? PŘI TROŠE ŠTĚSTÍ TO MŮŽE VYPADAT NÁSLEDOVNĚ:


Před několika dny jsem se zkušebně připojil k WiFi (severozápad Prahy) a tak mohu srovnávat s CDMA, které bohužel stále mám.

Mohu-li něco doporučit, tak je to ISP Pe3ny.

Na http://www.pe3ny.net/mapy.html je mapa pokrytí, kterou se proclickáte na umístění jednotlivých AP a na http://www.pe3ny.net/cenik.html je ceník. Za 1190,- (vč. DPH) získáte skutečně neomezenou linku 2 Mbps s agregací 1:5. "aktivace" 1500,-, veřejná statická IP 500,-

Provider funguje několik let, známý je připojený přes rok a za tu dobu nepozoroval žádné omezení.

Aktuálně jsem připojený zkušebně (zdarma (!)) 500 kbps, na P2P neklesá rychlost pod 400 kbps (průměrně přes 450 kbps). Zatím testuji 48 hodin.

Denní download cca 5 GB, teoreticky by měl vzrůst až ke 20 GB denně u připojení 2 Mbps za Kč 1190,-.

Linka je téměř symetrická, nepozoroval jsem relaci mezi zvyšováním rychlosti uploadu a rychlostí downloadu.

Ve spojení s WiFi routerem Asus WL-500g s firmware 1.9.2.7-4 (Oleg) v režimu client, s pomocnými utilitami asusmon (něco jako DU meter) a AP-test2 (měří RSSI a šum), za nevýhodných podmínek - AP providera cca 800 m skrz husté stromořadí, yagi 12 dB, P_out standard (19 mW), S/N ratio 14 (!) - 22 dB...

Ping: seznam.cz občas nedostupný, nix cz okolo 300 ms, google.com okolo 400 ms při plně vytížené lince, nix cz okolo 350 ms, google.com okolo 400 ms (opakuji - plně vytížená linka - to není špatné), při nezatížené lince seznam.cz opět občas nedostupný, nix.cz 25 ms, google.com 140 ms.

Packet lost nemá smysl vyhodnocovat, protože signál umí vykazovat prudké výkyvy a ještě k tomu je v pásmu 2,4 někde blízko microwave touba, nebo nějaký podobný občasně spínaný spotřebič.

Http se načítá svižně (včetně serverů, na které nejde pingnout - a to i při plně vytížené lince.), P2P, FTP, POP bez problémů, občas reffused z některých proxyserverů, které chodí bezproblémově, SMTP mě přinutilo používat některé volné z .ru a pod - to ale není problém připojení. (Vyhodnocováno v situaci, kdy je download z P2P limitován na 80% možného, HTTP i při plném vytížení linky).

Ještě jednou zdůrazňuji, že zásluhou stromů mám velmi nestabilní signál a odstup S/N je poměrně nepříznivý.

V porovnání s CDMA neuvěřitelně rychlé, je z toho subjektivně pocit jako při přechodu z klasického dialupu na CDMA :-). DC chodí téměř ideálně a to jsem zatím na čtvrtinové rychlosti, ve srovnání s tou, jaká se dá zakoupit za cenu měsíčního poplatku CDMA. K tomu můžete být active...

Doufám, že je po republice takových providerů více.

Osobně nemám co řešit - je jen otázka, jak se nejlépe a nejrychleji CDMA zbavit.

POKUD MÁTE TIPY NA PROVIDERY VE VAŠÍ OBLASTI, TAK JE SEM PROSÍM DEJTE S PŘÍSLUŠNÝMI LINKY.
Naposledy upravil _-0-_ dne 10. 6. 2005 10:42, celkově upraveno 1
*** DON`T PANIC! ***

--> EFnet #cdma.cz <--
_-0-_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Railbot 9. 6. 2005 22:49

V lokalite Kladno a okoli zrejme nejlepsi poskytovatel wifi - KLfree, obcanske sdruzeni. Vysoce kvalitni, stale se rozrustajici. Pokud si sam clovek omezi download na nejakou prijatelnou hodnotu (pres den), muze pak prakticky sosat 24hod denne jeden GB dat za druhym.
Cena 2000,- vstupni poplatek + naklady na vybaveni a dale za kazdy dalsi mesic 350,-
Jenom jeste upresnim, ze rychlost do Internetu je celkove kolem 300 MBit/s :tleskani

Kód: Vybrat vše
http://www.klfree.net
CDMA - více ze života! :D
Railbot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ovo 10. 6. 2005 06:57

Určitě bych šel bych do Nextry 1M/256, mám tu doma linku telecomu (umrtvenou za cca 130Kč měsíčně) s dostupností Telenoru. Problém je v tom, že mám notes, takže bych k tomu musel ještě tahat občas přes GPRS. Takže pokud mi to ET zase normálně pustí (stáhnul mě na 256kbps, asi omylem, neumím si to jinak vysvětlit), tak ještě do konce smlouvy vydržím, pevné připojení půjde zatím pořád dolů.
Pokud to nepustí, jdu do toho Telenoru + EDGE.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 10. 6. 2005 08:21

Sem připojen přes wi-fi. Tady jsou údaje.
Technologie: Wi-fi
Dostupnost: Písek
Vstupní náklady: 5000,- (anténa,apéčko případně wi-fi karta, technická podpora, instalace zařízení)
Měsíční paušály negarantovaných linek. (ceny s DPH)
32 Kbit/s - 0,-Kč
512 Kbit/s - 297.50Kč
5MBit/s - 499.80Kč

Moje zkušenost s "5Mbit" linkou jsou více než pozitivní, jsem velmi spokojen. Běžná rychlost 1.5-3MBit podle vytížení sítě. Nikdy se nestalo, aby linka jela trvaleji pod 1Mbit, vyjma pochopitelně výpadku (jeden za měsíc).
Omezení:
Do jisté míry je omezen download z p2p sítí a to přes den, nevím přesně hodnoty, nějak to neřeším jestli se mi přes den stáhne 1GB nebo 100MB. Nejsem notorickej sosač sledující každej kB/s. Pochopitelně omezením může být i to, že nevidíte na přístupový bod, problémy s anténou na střeše domu, který není váš, atd. Dalším omezením oproti CDMA je nemobilnost připojení, výhoda mobilního netu je u CDMA obrovskou výhodou.
web: http://www.simelon.net
Pár screenů:
Ping na google, na seznam a nix.cz.
Graf downloadu.
Toť asi vše.
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod FiNCh 12. 6. 2005 17:36

:arrow: ČB, Prachatice, Vimperk --- http://www.c-lanet.tk

Služba , Rychlost , Limit Dat , Agregace ,Veřejná IP ,Cena/měs.

AirBOX Mini , 512 Kbps , ne , 30 , ne , 275,-
AirBOX Fun , 2048 Kbps , ne , 20 , volitelně , 445,-
AirBOX Standard , 1024 Kbps , ne , 10 , volitelně , 595,-
AirBOX 128 , 128 Kbps , ne , 1 ,volitelně , 495,-
AirBOX 256 , 256 Kbps , ne , 1 , volitelně , 895,-
VeřejnáIP 290,-

Nic jiného (rozumného) tu (v PT) asi není.
FiNCh
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod laznik 20. 6. 2005 22:52

dle clanku na http://www.internetprovsechny.cz/clanek.php?cid=131 asi pujdu do dsl od telenor. nic lepsiho zatim u mne v lbc za stejnou cenu s cdma nenalezeno
laznik
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků