Praha Ruzyně - jediné letiště bez Wi-Fi?

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 29. 3. 2005 13:25

Už jsem o tom chtěl napsat škaredou bleskovku, ale možná jde jen o můj osobní problém, který většinu lidí nebude zajímat. Hrozně mě ale štve, že na Ruzyni není Wi-Fi. Před odletem je většinou vždy dostatek času, aby se člověk připojil a vyřídil si potřebné věci. Na našem největším letišti ale musím jet přes GPRS (možná EDGE, pokud tam je).

V cizině jsem nezažil snad žádné letiště, které by nebylo pokryté signálem Wi-Fi. Naopak často je tam i několik provozovatelů, mezi kterými lze vybírat. V tomto ohledu je Ruzyně opravdu hodně pozadu.
Naposledy upravil Marek Lutonský dne 4. 4. 2005 22:15, celkově upraveno 1
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Hajn 29. 3. 2005 20:22

Tak tak. Nedávno jsem to zkoušel a není tam ani vidu ani slechu po nějaké WiFi. Aspoň, že EDGE tam jede...
"Dobrá nálada vaše problémy nevyřeší, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet."
Marek Hajn
Junior

Odeslat příspěvekod Delphin 4. 4. 2005 23:26

Tak nevím, loni na konci září jsem se zkoušel připojit k WiFi v Norfolk International i ve Washingtonu a signál tam nebyl. Jen slaboulinký z hotelu Radisson, ale letištní WiFi - nic.
Delphin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 4. 4. 2005 23:30

Už jsem se setkal i s tím, že pokrytí bylo pouze lokální, v některé hale (Budapest Ferihegy). Je možné, že to třeba byl případ také Washingtonu; konkrétně v USA bych si na Wi-Fi celkem vsadil.

Na Ruzyni ale zkouším signál pokaždé, už jsem byl snad všude, a ani ťuk.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nexus6 5. 4. 2005 00:38

V Jakarte take Wi-Fi neni :-)
Me zase naopak maximalne nastvaly terminaly T-mobilu na Frankfurtskem letisti, kde si bez zaplaceni ani jako tarifni zakaznik onoho operatore nemate sanci zkontrolovat email. Vzhledem k tomu, ze letiste je pokryto Wi-Fi prave toto povazuji za opravdu sprostou nehoraznost.
nexus6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nexus6 5. 4. 2005 00:39

A tim emailem samozrejme myslim emailovou schranku na T-zones u ostatnich bych pochopil, ze budou chtit ryzovat...
nexus6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xjihx 5. 4. 2005 09:29

Ano, mate pravdu, letam hodne a presto tuto sluzbu vyuziji minimalne, Wifi funguje, resp je nabizena velmi casto- zdaleka vsak ne vsude v Evrope - malokde je ale system tak prehledny, abych mel jako prumerne jazykove i technicky vybaveny cestujici sanci toto spojeni vyuzit. Opakovane se mi stalo, ze jsem zminenych cca 60-90 minut, ktere obvykle mam na prestup nebodo odletu vyplnil shanenim informaci o zpusobu placeni/logovani/nastaveni serveru atd...
Jmenujme alespon CDG v Parizi, kde sice WiFi nabizeji, ale bez znalosti FJ si ani neskrtnete, protoze veskere INFO jsou pouze francouzsky a ani personal nebyl behem hodiny schopen vysvetlit zpusob pripojeni a placeni v jine "civilizovane" reci. Na druhou stranu v US jsem asi opravdu nepotkal letiste, kde by system nefungoval, ve vetsine pripadu zdarma
xjihx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod XXTeens 5. 4. 2005 09:56

nexus6 píše:V Jakarte take Wi-Fi neni :-)
Me zase naopak maximalne nastvaly terminaly T-mobilu na Frankfurtskem letisti, kde si bez zaplaceni ani jako tarifni zakaznik onoho operatore nemate sanci zkontrolovat email. Vzhledem k tomu, ze letiste je pokryto Wi-Fi prave toto povazuji za opravdu sprostou nehoraznost.


Co je na tom za nehoráznost? Zaplatíš - surfuješ, pohoda, ne? Proč by Ti měl TM dávat připojení zdarma? 15 minut stojí 70,- Kč, to bys zvládnul, ne? :lol:
XXTeens
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Riddick 6. 4. 2005 04:56

Dovolil bych si vás vrátit kapku zpátky k nám do ČR, nutně potřebuju opravdu podrobnou mapu Wi-fi okolí Svitav, víte někdo? :cry:
"I tučňák je jenom člověk"
Riddick
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Delphin 16. 4. 2007 14:43

Napadlo mě, že bych tohle staré vlákno oživil. Z Prahy zatím nelétám, tak nevím, jak to tam s WiFi je teď, po dvou letech. Přidám i svůj postřeh. Letiště ve Vídni - Schwechat je pokryto volně přístupnou sítí, v Duesseldorfu je rovněž pokryto, ale platí se. Tuším je to Vodafone, při připojení přesměruje na vlastní stránku a přes kreditní kartu nebo měsíční vyúčtování německého Vodafone se dá zaplatit časově omezené připojení.
AR: Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Ford Focus II, Fabia Sedan, Superb III, Kodiaq a teď Octavia III se Superbem IIIfl. Ale Pionýr mi pořád zůstal. MM: Samsung S23. Živě: Dell XPS15, Dell G16 a HP.
Delphin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 16. 4. 2007 15:57

Vídeň mě taky příjemně překvapila - Wifi na letišti zdarma. Manželka ale neměla takovou radost, díky Wi-Fi jsem totiž řešil firemní poštu i hodinu před odletem na dovolenou :)
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 16. 4. 2007 16:13

Podle internetu by na Ruzyni mel mit hot-spot T-Mobile.
Rozhodne ve VIP bych to povazoval za automaticke a zdarma.
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."
M.
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOLEMJDOUCI 16. 4. 2007 17:09

Úroveň služeb na Ruzyni lze přirovnat tak max. ke Strakonickému aeroklubu.
KOLEMJDOUCI
Junior

Odeslat příspěvekod Ovo 18. 4. 2007 22:01

M. píše:... ve VIP bych to povazoval za automaticke a zdarma...

Ve VIP opravdu netuším, a asi se tam hned tak nepodívám (i když tam býval vstup přes business salonek, a jednou jsem tam měl štěstí na V. Havla), ale v business salonku wifi ještě nedávno nebylo, jen přípojky v obvodních zdech. Ve FRA je wifi taky jen v saloncích a člověk musí mít u sebe kromě nb s wifi taky mobil a platební kartu, aby se dostal dostál dál než na stránky operátora (na mobil po zaplacení pošlou přístupové heslo).
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dragon80 22. 4. 2007 02:42

Marek Hajn píše:Tak tak. Nedávno jsem to zkoušel a není tam ani vidu ani slechu po nějaké WiFi. Aspoň, že EDGE tam jede...j/quote]

No a je tam alespon pokryti 3G UMTS/HSDPA ??? Lepsi reseni nez GPRS/EDGE a praha a brno by mely byt O.K.
????????????????SANSA e250 2GB
Panasonic LUMÍK(X) DMC-FX3
Dragon80
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků