DEFINITIVNÍ FUP - DŮVOD KE ZMĚNĚ ISP - PODVOD TISÍCILETÍ

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Zalmas 21. 4. 2005 19:12

Tak už také jedu na plno i přes den. Opravdu to bylo prosté stačilo přmýšlet a zkoušet, dva dny trvalo než mě to napadlo (banalita).
Naposledy upravil Zalmas dne 23. 4. 2005 16:59, celkově upraveno 1
Zalmas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Elder Statesman 21. 4. 2005 20:11

Jsem ze Kladenska a zatím se u mě projevuje pouze fup2 sprůměrným limitem 90MB nebo 40MB od šesti hodin. V noci jsem nejdříve měl jenom fup1, ale od zavedení fup2 ne. Nepoužívám dc, protoze stahuji hlavně těžko sehnatelnou hudbu. Znalci jistě vědí, který prográmek asi mám.
The Elder Statesman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cuddles 23. 4. 2005 13:52

Marně si lámu hlavu nad tím, na co jste přišli, že vám DC fachá.Já to ne a ne rozchodit.Maximum čeho dosáhnu je ani ne 1kB rychlost.Je jedno jestli stahuju jednu věc, nebo pět.Každý z downloadů dá maximálně to co jsem napsal.Nyní zkouším a vcelku to jde, stahovat přes eMuly.Používám k připojení EurotelFreeDialer, hodnoty jsou nastavené dle Vámi doporučených hodnot.Stahuju sice ne o moc rychleji, je to cca 3-5kB, ale výhodou je,že se v eMule neztrácí dosažené pozice ve frontě po restartu, či po ztraceném spojení.Tuším že trvá asi hodinu, než se dosažená pozice toho konkrétního uživatele nuluje.Čili u mě dojde k restartu, opětovnému připojení, "nalogování" na server a ihned se obnoví přerušené stahování.Máte-li někdo radu,či "postrčení" jak rozpohybovat DC, budu vám vděčný.I když chápu, že říci zde jak na to, znamená říci ET kde má slabé místo.No každopádně za případné info díky. cuddles@centrum.cz
cuddles
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mik3 23. 4. 2005 18:11

Byl bych vděčen za totéž co cuddles.Mé příspěvky určitě znáte tak že víte že to ET určitě nepovím.Pls hlupak_obecny@centrum.cz[url]
Mik3
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod analytik 23. 4. 2005 21:52

Ja sem taky z tech blbejch, najde se nekdo kdo mi poradi?? dik pavel.belis@volny.cz
analytik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Railbot 25. 4. 2005 13:28

Ja dekuju ET, ze zavedl ta nova omezeni, diky kterym je na CDMA ted DC temer nepouzitelne. Driv me ET urcite rad nemel, neustale jsem z DC neco sosal, a to i pres den. Ted me ale musi nenavidet :D Jelikoz nikdy jsem toho nestah tolik jako ted. ET me donutil prejit na FTP a HTTP. A vysledek? Za den sosnu 4GB a piskam si, o tom by se mi na DC mohlo jen zdat. Rychkost pres den nejde pod 30kB/s, vetsinou se drzi na 50+ (ted 110).

K certu s DC. Eurotel na hrad! :)
CDMA - více ze života! :D
Railbot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _-0-_ 27. 4. 2005 22:42

Dnes odpoledne a vecer u me dochazi k omezeni po 20-25 MB, resp. 4-6x za hodinu. Trochu tím snížili můj download, odhadem tak o 20 %. Možná další pokus o "odladění" FUP... Zajímalo by mě (pokud je to jev, zasahující větší oblast), nakolik tím jsou nadšeni "normální uživatelé"...

Pokud má být cílem snížení datového toku u "sosačů", tak bych doporučil interval ještě zkrátit, resp. snížit datový limit na 5-10 MB. DC přestane být použitelné odhadem od 10 restartů za hodinu (podotýkám že při velmi specifické strategii stahování, jinak samozřejmě podstatně dříve).

Kdy ztratí takové připojení smysl pro povážlivou část "nesosačů"?

Jen tak dál Eurotele.
*** DON`T PANIC! ***

--> EFnet #cdma.cz <--
_-0-_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _-0-_ 24. 5. 2005 10:08

***** FUP_4 Z DÍLNY EUROTELU *****


24.5. v 01:12 byl krátký výpadek sítě, během kterého provedl Eurotel další rekonfiguraci sítě.

V nočních hodinách nebyla po dlouhých měsících aplikovaná žádná forma FUP (velmi pravděpodobně), protože se rychlost na DC ustálila na několik hodin na 500 kbps (čistě "oříznutý" graf - limitace max. datového toku na 500 kbps?), bez vidiltelného kolísání (mám několik set souborů ve frontě, takže mi nezpůsobuje pokles datového toku nedostatek volných slotů).

V ranních hodinách (podle některých příspěvků na netu v 8:00) byla spuštěna FUP_4, která si "umí poradit" s quasináhodně generovanými příkazy na počátku spojení na DC. Jinými slovy - FUP_4 úspěšně omezuje provoz DC. Další novinkou je omezení provozu FTP, v obou případech je omezení nastaveno na max. 5 kBps.

Zajímavé je, že se FUP_4 téměř neprojevila na grafech NIXu (pokles/nárůst) - z nich jednoznačně plyne, že další omezení FTP a DC nemá opodstatnění z hlediska snížení celkového datového toku (může lokálně odlehčit některé přetížené sektory).

Http omezeno není, "jenom" mi poklesla rychlost na 50% původní - jestli je to trvalý jev, nebo zdali se jedná o náhodný stav, to ukáže čas.

Faktem ale je, že některé porty zůstávají nadále volné a někteří clienti některých sítí snad fungují stále. Nicméně i pro tuto "cestu" existují úskalí - např. při opětovném scanningu portů jsem zjistil, že ne všechny z nalezených jsou trvale neblokované. Příkladem použitelného portu je 1031.

Krátce jsem zkusil Bottler a BitComet. Po několika desítkách minut provozu to předběžně vypadá, že jsou také nefunkční...

PROČ LIMITUJE ET POMOCÍ RŮZNÝCH FOREM FUP CELKOVÝ TRAFFIC? V RÁMCI NIXU (OBĚ LINKY DOHROMADY) SE JEDNÁ O HRANICI 140 mbps OD POČÁTKU TOOTO ROKU.

Jaký má technický problém, že přes narůstající počet připojení udržuje celkový traffic na konstantní úrovni? Zjevně se nejedná o kompensaci "přetěžování sítě sosači", ale o pokus, jak vyřešit vlastní problémy na úkor všech připojených. S každým dalším novým userem musí při konstantním celkovém trafficu zákonitě klesat skutečná průměrná rychlost. Čísla, naměřená syntetickými testy, pomocí kterých většina měří rychlost pouze na http - a to navíc krátkodobě - nejsou relevantní. Nevypovídají nic o reálném trafficu bez omezení, protože se vztahují jen k http. Mimochodem, reálné načítání stránek také nepatří k nejsilnějším stránkám CDMA...

K ČEMU JE DOBRÝ TAKTO OMEZENÝ "NEOMEZENÝ VYSOKORYCHLOSTNÍ" INTERNET?

Velmi obtížně jsem odolal pokušení napsat mnoho hrubých slov, pokuste se prosím v tomto vlákně o to samé...
Naposledy upravil _-0-_ dne 25. 5. 2005 20:01, celkově upraveno 8
*** DON`T PANIC! ***

--> EFnet #cdma.cz <--
_-0-_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 24. 5. 2005 10:12

Mám určité informace, že dnes bude oficiálně oznámena (nebo možná jen spuštěna) FUP, která nebude založena na omezení rychlosti, ale na stáhnutých datech.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _-0-_ 24. 5. 2005 10:48

Marek L. píše:...FUP...založena...na stáhnutých datech.c/quote]


Pokud by tomu tak mělo být, tak jsou nasnadě dvě otázky:

1) Jedná se o jednoznačné porušení smlouvy ze strany Eurotelu?

2) Je to vůbec technicky realisovatelné? (Nemyslím to absolutně, ale otázka zní, s jakými náklady je možné omezovat provoz nikoliv na úrovni sectoru, ale přímo jednotlivé usery. Ostatně, kdysi jsem našel zmínku - při srovnání EDGE a CDMA - zdroj nemohu bohužel najít - že CDMA na rozdíl od EDGE NEumí uplatnit omezení "na úrovni" usera. Tomu by také nasvědčovala nejen aktuálně zavedená FUP_4, ale i předchozí experimenty Eurotelu.
*** DON`T PANIC! ***

--> EFnet #cdma.cz <--
_-0-_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Desperado 24. 5. 2005 16:22

Zcela uprimne, jsem hrozne rad ze se mi podarilo cdma zbavit ;)
Desperado
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 24. 5. 2005 17:41

Marek L. píše:Mám určité informace, že dnes bude oficiálně oznámena (nebo možná jen spuštěna) FUP, která nebude založena na omezení rychlosti, ale na stáhnutých datech.h/quote]

Moje informace zase říkají, že to běží od včerejška a to jako jakési finální testování.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Zalmas 24. 5. 2005 18:03

U me se nova FUP_4 projevila od dnesniho rana.
Zalmas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _-0-_ 24. 5. 2005 23:12

FUP_4 vypnuli v 00:00, rychlost je (mohu-li soudit z prvních minut) srovnatelná se včerejší. Po dvou hodinách byl download 190 MB. Vyšší výpovědní hodnotu bude mít až ranní údaj o downloadu za noc.

Po vypnutí FUP_4 není uplatňována žádná jiná forma FUP (resp. se mi neprojevila), takže u DC se dá vypnout send garbage - zvýší se tím dostupnost zdrojů.

Přes den je při zapnutém send garbage datový tok 3-5 kBps, při vypnutém prakticky nulový. To ale jen pro zajímavost, v obou případech je DC nepoužitelné.
Naposledy upravil _-0-_ dne 25. 5. 2005 00:48, celkově upraveno 1
*** DON`T PANIC! ***

--> EFnet #cdma.cz <--
_-0-_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zalmas 25. 5. 2005 00:17

To same od pulnoci na DC bez omezeni. Zatim download 80 MB a rychlost se nemeni. Doufam ze to neutipnou i pres noc.
Naposledy upravil Zalmas dne 25. 5. 2005 17:39, celkově upraveno 1
Zalmas
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků