Eurotel: kde je dostupne EDGE?

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MobilMania 26. 3. 2005 21:49

Kde lze vyuzit EDGE v siti ET? A kde ne?

    • Brno, Herspicka 5 (M-Palac), downlink cca 32kbps, tedy zrejme bez EDGEG/list:u]
MobilMania
Junior

Odeslat příspěvekod Pekolik 27. 3. 2005 18:42

MobilMania píše:Kde lze vyuzit EDGE v siti ET? A kde ne?

[list]• Brno, Herspicka 5 (M-Palac), downlink cca 32kbps, tedy zrejme bez EDGEG/list]


To je právě ono - "Zřejmě bez EDGE". Dá se nějak vůbec zjistit, že je v dané lokalitě dostupné EDGE? Podle rychlosti datových komunikací bych to opravdu odhadoval nerad... To je jako zjišťovat kde je CS4 :roll:
... co třeba CellTrack pro Symbian? neumí to?
Pekolik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Hajn 27. 3. 2005 19:22

No, taky by mě zajímalo jak zjistit jestli je EDGE v síti nebo ne... Nevím, proč to Nokie nedokážou zobrazit. Copak by byl problém na displeji místo G zobrazit E???

CellTrack to podle mě neumí. Používal jsem ho v 6600 (sice nemá EDGE, ale verze CellTracku je stejná jako pro jiné S60) a nikde tam nic takového nebylo.

A odhad podle rychlosti je celkem spolehlivý, ale není to to pravé

Editováno moderátorem Daft: Používejte citaci pouze pokud je to nutné.
"Dobrá nálada vaše problémy nevyřeší, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet."
Marek Hajn
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 27. 3. 2005 19:29

Přítomnost EDGE v síti ukazují na displeji ikonkou Motoroly: 547 nebo 635.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pekolik 27. 3. 2005 19:38

... no jo ... ale co my chudáci s Nokiema? :roll: :wink:

Editováno moderátorem Daft: Používejte citaci pouze pokud je to nutné.
Pekolik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Hajn 27. 3. 2005 19:42

Souhlas. Leží mi tu na stole tři Nokie s EDGE a ani na jedné nepoznám, jestli je EDGE zrovna v síti nebo ne... :cry:

Docela mě to štve... :x

Editováno moderátorem Daft: Používejte citaci pouze pokud je to nutné.
"Dobrá nálada vaše problémy nevyřeší, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet."
Marek Hajn
Junior

Odeslat příspěvekod CX_SX 27. 3. 2005 21:27

Podařilo se někomu v Praze připojit se přes EDGE Eurotelu? Pokud ano,tak kde? Rád bych to vyzkoušel. Díky za odpověď.
CX_SX
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubbY 28. 3. 2005 23:57

Ja mam EDGE domky :o) testovano na 6230 a rychlost 160 - 210 kb/s :D
Ou tů - ken dů
KubbY
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cejdap 29. 3. 2005 09:22

Nevíte jestli je edge i v Říčanech? Moje 6230 mi píše rychlost nějakých 450kbps , ale realná rychlost je jen 40kbps.
cejdap
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 29. 3. 2005 10:34

Marek Hajn píše:Souhlas. Leží mi tu na stole tři Nokie s EDGE a ani na jedné nepoznám, jestli je EDGE zrovna v síti nebo ne... :cry:
Docela mě to štve... :x /quote]

Nemyslím si, že je to nějak dramatický problém. To je jako chtít,aby telefon zobrazoval kódování CSx.
Pro uživatele je důležitá rychlost bez ohledu na technologii. Pokud se mu to poplazí 20kbs tak je mu jedno, je-li tam pokrytí GPRS a i EDGE, prostě je v lokalitě, kde to stojí za prd.
dejv
PS. Je jen otázkou času, kdy EDGE bude zobrazovat buď přímo mobil, nebo soft přes kterej jede na net.
Naposledy upravil dejvidek dne 2. 4. 2005 08:04, celkově upraveno 1
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Profa(smazano) 2. 4. 2005 06:51

EDGE v Praze je určitě kousek od náměstí bratří Synků, směrem do Michle. Mělo by být i směrem do Vršovic.
Profa
Profa(smazano)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vik 7. 4. 2005 14:44

Koukam, ze jste vsichni z prahy a okoli, ale co ostatni. Na severu moravy je to v pr.... jeste vic. Vite nekdo jak to vypada v OV a okoli ?
Vik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bozskydave 18. 4. 2005 16:28

Profa píše:EDGE v Praze je určitě kousek od náměstí bratří Synků, směrem do Michle. Mělo by být i směrem do Vršovic. /quote]


tak to zejtra testnu sice tam chodim každej den ale že bych poznal rodíl fakt ne...
bozskydave
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod svetluska 19. 4. 2005 09:43

Na stránkách http://www.eurotel.cz/jnp/cz/customerSe ... index.html
a zapnutí vrstvy GPRS/EDGE se dá zjistit, kde je EDGE puštěné. Opravdu ty místa souhlasí, ale pokrytí namalované není EDGE (MSC 9 je jen do -80dBm), ale jedná se o pokrytí BTS... Marketink zapracoval ....
svetluska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.M.W. 19. 4. 2005 11:25

EDGE jsem chytil v Újezdě nad Lesy
D.M.W.
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků