Jak velký adresář v mobilu potřebujete?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Jak velký adresář v telefonu potřebujete?
Stačí 10 kontaktů 0 %  0%  [ 0 ]
10 až 100 kontaktů 15 %  10%  [ 15 ]
100 až 200 kontaktů 47 %  31%  [ 47 ]
200 až 500 kontaktů 62 %  42%  [ 62 ]
500 až 1 000 kontaktů 18 %  12%  [ 18 ]
Více než 1 000 kontaktů 5 %  3%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 147

Odeslat příspěvekod Fido+ 17. 4. 2005 14:18

V soucasnosti mam v seznamu 731 vicepolozkovych kontaktu. A kazdy tyden pribyde nejmene jeden. Obcas i nektery ubyde ale to je spis vyjimka. Temer vsechny pouzivam. Horsi je, ze u nekterych kontaktu se dostavam na hranici poctu polozek. Outlook k synchronizaci nepouzivam. Uz nekolikrat mi totalne zmrsil seznam. Pouzivam export a import z jineho formatu a misto outlooku pouzivam jiny program.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 17. 4. 2005 16:05

Nevim jak i NK6230 (toto jsem nestudoval) ale u K700i mi hrozne vadi ze treba nemam v seznamu polozky datum narozeni ktere se mi pak automaticky neulozi do kalendare nejak zvlast toto nevyuzivam ale vadi mi to protoze nekdy to musim hledat a zadavat rucne coz neni zrovna moc prakticke jinak seznam mam absolutne vytizeny.a uz jsem musel promazavat. Jmena ukladam predevsim Jmeno Prijmeni ( u dulezitychk kontaktu) jinak nicky atp.
Take me vadi ze u skupin nemuzu nastavit treba znoveni pro jednu celou skupinu stejne (pokud to jde budu rad za navod)
popripade zakazani nektere skupiny vubec ze je jen moznost akceptovat ne odmitnout.
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jacobs 17. 4. 2005 16:34

Já mám v telefonu momentálně 328 čísel ( kontaktů asi 300) a pro můj byznys to bohatě stačí- navíc mám ještě ve stole krabičku vizitek které jsem dostal. s tím že některé kontakty mají cenu zlata nelze než souhlasit, jde ale o to zda je všechny a) využijete, nebo za b) zda je v tom mobilu nutně potřebujete. Některé kontakty jsou ale beyvýznamné rozhodně nepotřebuji mít v mobilu čísla na mé ex, dealera mého vozu ( když počítám že mi musí ještě 2 roky vydržet a pak půjdu do jiné značky), pratet a dalšího širokého příbuzenstva které vídám max. jednou za rok, číslo na sekretářku když mám mobil na jejího šéfa a vůbec čísla pevných tam kde mám i mobil...
Jacobs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daft 17. 4. 2005 16:35

IcemanCZ: Tato moznost existuje, viz tato diskuze.
Naposledy upravil Daft dne 17. 4. 2005 20:36, celkově upraveno 1
Daft
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 17. 4. 2005 16:56

Jako vedoucí a styčný pracovník potřebuji maximum informací v kteroukoliv dobu, často jsem i na ně tázán svými kolegy (říkají mi chodící databanka :D
Kdysi jsem používal Alcatel OT501, ale nyní mám starou dobrou Motorolu Accompli 008. Potřebuji všechny údaje, tj. několik různých čísel. faxy a možnost fax poslat, několik e-mailů, kompletní adresu a vynikající synchronizaci s Outlookem (ten mám jen jako záložní zdroj kontaktů). V tomto mi Accompli s ohledem na cenu připadá pořád jako nejvýhodnější volba. Mám i Motorolu V500 a v ní část kontaktů s Accompli (přesně řečeno 1000 :D ), ovšem řazení podle prvního písmena je šílené! :( V Acc mám různé skupiny a jsem s ní VELMI spokojený.
dalich
Junior

Odeslat příspěvekod -MHE- 17. 4. 2005 20:06

1. kolem 100 kontaktů
2. Synchronizuji pravidelně s outlookem
2. Příjmení + Jméno a někdy přezdívky
michal.h
-MHE-
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Josef Zdražil 17. 4. 2005 20:15

Používám Alcatel 735 a 756, potřeboval jsem ale telefon s Bluetooth. Na základě hodnocení v žebříčku MT MobilManie jsem si koupil SE k700i. Největší chyba v mém mobilním životě!
Telefon s tak velikou pamětí a s možností uložit pouhých 510 čísel (čísel !!!) nemá nárok na označení telefonu pro práci. Možnost uložení jen 10 poznámek je už prostě výsměchem. A nedostatků je mnohem více.
V telefonu musím mít přes 400 kontaktů, u každého 1 až 4 čísla, e-mail, adresu, firmu... Samozřejmě nepoužívám všechny tyto kontakty. Některé použiji pouze za vyjímečných podmínek, některé možná nikdy. Ale to není rozhodující. Kterýkoliv z nich mohu totiž potřebovat v naprosto nečekanou dobu a na naprosto nečekaném místě. Je nutné, mít je k dispozici neustále.
Pracuji totiž jako krizový manager pro několik firem.
Zoufale čekám na Alcatel s Bluetooth. Tato značka totiž umožňuje uložit až 800 kompletních kontaktů s 26 položkami, mohu si dokonce vytvořit vlastní telefonní seznamy (pracovní, osobní, firemní, speciální atd) a získat tak přímo dokonalý přehled.
Redakce MobilManie hodnotí SE k700 na 8 místě a Alcatel 756 až na 54 místě. Už nikdy nebude toto hodnocení pro mě směrodatné. Je velice zavádějící.
Táta
Josef Zdražil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 17. 4. 2005 21:32

Mě stačí 100 uplne bohate, ale docedu si predstavit, že v budoucnu to bude vic, ale nejakejch 500 kontaktu uz trosku nechapu :shock: .. Mozna kdybych tam ukladal takovy jako policajty atak tak by se to mozna nasbiralo, ale takhle mi staci malo.
A pojmenovávám tak, abych vedel o koho jde. Nekdy prezdivka, nkdy jmeno, nekdy ulice atak.. ruzny :o
tOplOaDer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 18. 4. 2005 02:47

S Alcately jsem byl vzdy nad miru spokojeny. Jen me dost vadilo, ze prestoze maji tak rozsahly polozkovy seznam, nelze odeslat e-mail. Ale jakmile bude nejaky sikovny alcatelem v prodeji s BT a e-klientem, je muj. Testy na MM jsou opravdu zavadejici, je potreba vnimat celkovou uzitnou hodnotu pro konkretniho uzivatele. Kazdy si musi zvolit to, co jemu konkretne vyhovuje. Prestoze nam v Accompli vice nez 1000 kontaktu vcetne adres a e-mailu a faxu, pouzivam aktivne tak polovinu z nich. Ovsem nezridka se stavam, ze potrebuji vyhledat jediny kontakt stary pred 3 lety a v terenu bez PC bych si s jinym telefonem tak mohl akorat narikat.
dalich
Junior

Odeslat příspěvekod Kadlos 18. 4. 2005 11:34

1) Momentálně mám v adresáři 89 kontaktů, cca. 150 čísel max. Mail nezabírá pozici čísla a ICQ píšu do poznámky, takže seznam v Ericssonu mi zatím stačí 8) . Hodily by se narozeniny s upozorňováním...
2) Seznam nesynchronizuji, připojení k PC mám k dispozici jen občas a hlavně trpím nepřekonatelným odporem k Outlooku :oops: (nemoc z povolání)
3) Mobil nepoužívám ke služebním účelům, takže kontakty pojmenovávám zásadně přezdívkou, pouze u několika mám jméno a příjmení
Kadlos
Junior

Odeslat příspěvekod traveller 19. 4. 2005 08:31

Nepotřebuji seznam v telefonu. Na SIMce mám asi 150 jmen... volám tak na 10 z nich. Zálohu dělám tak jednou za půl roku. Píšu příjmení a jméno.
traveller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 19. 4. 2005 13:09

traveller píše:Nepotřebuji seznam v telefonu. Na SIMce mám ..../quote]


To je sice hezke ale nektere telefony bohuzel se seznamem na sim jaksi neumi pracovat a nebo jen hodne nepohodlne. Dalsi vec je, ze u seznamu na sim je omezena delka jmena (delsi jmeno a prijmeni se nevejde) a krome cisla tam dalsi udaje nedostanes. Pokus mas na nekoho e-mail, icq, normalni adresu atd. tak mas smulu.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod syrrius 24. 4. 2005 22:36

ja mam v telefonu 635 jmen a asi 800 polozek pod jmeny(dalsi cisla,adresy,emaily a tak)
Jmena pisu:1krestni a kde sem osobu potkal(hlavne slecny)
2 krestni a typ telefonu(u jmen kterych mam prilis např.petr :-) )
3 cele jmeno (rodina atd)
Er.Ga 628_Alc.Ot maxdb_Nok.3210_Nok.3310_Nok.3315_Nok.7110_Nok.5510 Nok.6210_Nok.3300_Nok.7250_Nok.3650_Nok.N-gage_Nok.6260_Nok.9210 Nok.6230i_SE.W810i_LG.Chocolate_SE.W880_SE.C902_Nok.E50_Sam.Star_Nok.E90....
syrrius
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků