Doruceni SMS az po prozvoneni ???

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod d_Hemon 27. 8. 2005 17:08

Je to zrejme tim, ze telefon sice signalizuje naladeni v siti, fakticky je ale mimo pokryti a sit ho neni schopna dohledat. pokud prijemce zavola, telefon se naladi a zprava dorazi. Pokud ale prozvoni odesilatel, melo by se mu hlasit, ze je nedostupny, timto tato teorie zrejme pada. Kazdopadne si myslim, ze v podobnych pripadech je na vine pristroj.
d_Hemon
Junior

Odeslat příspěvekod paja1(smazano) 27. 8. 2005 17:32

Telefony jsou nejlevnější elektronický šunty. Hodně jich nefunguje tak jak má. Myslím, že kdyby to zkusil v jiném přístroji, šlo by vše ok.
paja1(smazano)
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Fido+ 27. 8. 2005 20:52

Majsner: Vzhledem k tomu, ze problem trval delsi dobu, vystridalo se na problemu nekolik telefonu.

Lokalita: Dolni Brezany.

Prijemce: N 6150, N 6210, SE T68i, SE Z600, SE P800. Operator Oskar.

Odesilatel: N 6150, N 6310, Ericsson R520, SE P800, SE P900. Operator Oskar, ET, T-M D1, Vodafone D2. Co mela spousta dalsich lidi nevim.

Kdyz jsem k dotycnemu prijel, vsechny moje telefony se chovaly uplne stejne jako jeho (sms prisly az po prozvoneni). Naopak kdyz dotycny vyjel mimo tuto oblast, problem zmizel.

Ted uz tam nebydli takze netusim, jestli problem dal trva.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deriva 27. 8. 2005 22:30

No, ja jsem odesilal z N6310i a ted z N6230 a prijemce ma N3410.

Ale,nemyslim ze je to mobilem,deje se to na ruznych mobilech.

Jedna poznamka, deje se to vice, kdyz volam do mene zalidnenych oblasti (vesnice s jednou bts), ale jak rikam signal tam je plny.
deriva
Junior

Odeslat příspěvekod modry_banan 27. 8. 2005 22:40

Take se mi to posledni dobou stava:(
Sagem MC920 -> Sony CMD-J6 -> Siemens C55 -> M55 -> me75 -> ?
modry_banan
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod modry_banan 27. 8. 2005 22:43

Take se mi to posledni dobou stava:(
Sagem MC920 -> Sony CMD-J6 -> Siemens C55 -> M55 -> me75 -> ?
modry_banan
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomas.kulda 28. 8. 2005 07:36

Mě se poměrně často stává, že když mi někdo pošle dělenou SMS, třeba do pěti zpráv, tak mi přijdou třeba první dvě a nic dalšího. Tak vytočím třeba Eurotel Linku a chvíli poslouchám hlasový automat a v průběhu hovoru rychle přijdou ostatní zprávy, tak do 30 sekund. Když já pošlu někomu SMS a nepřijde doručenka, tak ho ještě prozvoním a potom přijde většinou rychle. Zvláštní je, že některé SMS přijdou a některé ne, v případě dělených zpráv přijde třeba jenom první nebo druhá část.
tomas.kulda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koniasch 29. 8. 2005 12:50

Patrně to souvisí s prioritou volání a SMS.Operátor zaručuje doručení SMS v nějakém čase,kdežto volání provádí okamžitě.To znamená,že po vytočení čísla BTS vyhledává mobil a dává potvrzení o jeho lokaci a po té spojí hovor a zároveň provede doručení SMS.Může se stát(ověřeno praxí),že voláte účastníka a hovor Vám spadne hned do schránky.Ale jestliže voláte hned po zavěšení znovu,hovor se spojí,přitom podle voláného mobil leží na jednom míště a nevolá z něj.Chyba je v lokalizaci mobilu,tedy spíš v její aktualizaci.
koniasch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nesa 29. 8. 2005 13:22

S tímhlě "bermudským trojúhelníkem" pro sms :) jsem se setkal v místech na pokraji signálu. Osobně řikám, že se musí cesta prošťouchnout. :)
Nesa
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků