Zvláštní úkaz

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Locutus 14. 8. 2005 12:39

Lidi, mám tu haluz jako prase .... Sedim si u televize a nejednou sestru někdo prozvoní ... A on to můj mobil ... a přitom ten byl sám v jinym pokoji a nabíjel se v zásuvce.... Všichni co doma sou byli v tu dobu u televize ... Nevíte jak je to možný že jí prozvonilo moje číslo aniž by byl můj mobil aktivní?? Poslední odchozí hovor na sestru mám z cca 16:30. A ona tam má teď z mýho čísla zmeškanej hovor z 23:32 ... Sem z toho fakt jelen....

Už se snažim dobrat řešení na jiném fóru, ale tam lidi melou jen blbosti :) Jako že mobil kontroluje jen posledních 6 čísel z čísal a proto pod mojim jménem zobrazil jiný číslo který má stejnej konec jen jinou předvolbu :)
Locutus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qwee 14. 8. 2005 12:49

Neco na tech poslednich sesti cisel bude.. Kamos pred tremi roky menil operatora a cislo az na predvolbu mu zustalo. Kdyz me prozvonil, tak se mi normalne zobrazilo jeho jmeno...
qwee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vriskot 14. 8. 2005 13:26

mi se stalo to same!! matka mi volala a operator ji rekl, ze jsem nedostupny protoze jsem nemel signal...a cca za hodinu pozdeji mi zvonil mobil->volala mi matka-> zasel sem se ji zeptat, co chtela, kdys mi volala a ona mi rekla ze nic, ze mi nevolala...-> ve vypisu volani na jejim telefonu moje cislo nebylo jako posledni volane, ale ja sem mel jeji cislo jako posledni neprijate v mem mobilu!!! uvazoval jsem nad tim, co by se stalo kdybych ten hovor prijmul-> kdo by se mi tam asi ozval...


vrskt!
vriskot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 14. 8. 2005 14:37

tech sest cisel je pravda, ma zena ma se svym brachou stejne cislo jen s jinou predvolboua uz me to pekne vite co...je to obcas gulas, kdyz si mobil mysli, ze mi vola ona a zatim je to svagrik :)
Caddy
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vratu 14. 8. 2005 15:09

teda toho jsem si nikdy nevšimnul... to je zvláštní... musím to nějak vyzkoušet... - mazec! :mrgreen:
KEEP SMILING !!! :mrgreen:
vratu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zelik 14. 8. 2005 16:18

To je fakt hustý,akorát neznam nikoho kdo má stejnejch posledních 6čísel :)
Zelik
Junior

Odeslat příspěvekod intimidant 14. 8. 2005 16:43

BTW, já vim, že to nebude tenhle případ, ale jinak není problém změnit číslo svého telefonu na jakékoli jiné, stačí mít internet a návod :)
intimidant
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kukin 14. 8. 2005 16:56

Staré nokie byly takto úchvatné... Pokud je někdo prozváněl inkognito tak ve výpisu zmeškaných hovorů tento inkognito záznam nebyl, akorát poslední "ne-inkognito"...
kukin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M&K 14. 8. 2005 17:05

Jak by řekl pan Maršoun - ZÁHADA...
M&K
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 14. 8. 2005 19:38

Je to tak. Programatori software pro telefony si zjednodusili praci a tak vetsina telefonu poznava volajiciho podle poslednich 5-8 cisel. Pak ze muze hovor jevit jako hovor od nekoho jineho. Ovsem cislo volajiciho se ukaze cele. Staci si najit detail toho volani a podivat se na cislo.
Druha vec je, ze nektere telefony pri zmeskanem volani ze skryteho cisla to ukazou jako hovor z posledniho volajiciho cisla, pripadne posledni zmeskany hovor. Tipnul bych si, ze se jedna o tento pripad.
Tyhle bugy jsou snad od prvnich telefonu a dodneska se nikdo neobtezoval to opravit.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Locutus 14. 8. 2005 20:06

Fido+ píše:Druha vec je, ze nektere telefony pri zmeskanem volani ze skryteho cisla to ukazou jako hovor z posledniho volajiciho cisla, pripadne posledni zmeskany hovor. Tipnul bych si, ze se jedna o tento pripad.
Tyhle bugy jsou snad od prvnich telefonu a dodneska se nikdo neobtezoval to opravit.


Mno, poslední přijatej hovor měla od mamky (kolem 18:00) a poslední zmeškanej od kámošky (kolem 21:00), takže podle této teorie by se jí musel zobrazit jeden z těchto dvou ....
Locutus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fido+ 14. 8. 2005 21:14

Tak pak uz teda fakt nevim.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod olas11 14. 8. 2005 21:24

je to celkem dobry, vzdycky si k novymu telefonu beru novy cislo(vetsinou uz je nova predvolba) a tak si vzdycky vezmu stejny cislo akorat s jinou predvolbou a nemusim nikomu posilat novy cislo, ukaze se jim moje jmeno :)
olas11
Junior

Odeslat příspěvekod Honzat 15. 8. 2005 06:40

Mne se to taky stalo, párkrát mi volal otec a zavěsil. Nikdo to nedělá tak jsem mu volal zpátky co jako je. Stalo se to už několika lidem - žádná možnost odemčení klávesnice nebo opilství:-).
Podotýkám že má paušál u Oskara a starej telefon Philipsa Azalis 288.
X100? E700? problémy s firmware, jiný softwareový problém? V tom případě mi napište PM
Honzat
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goodoldalex 15. 8. 2005 21:49

Inac taka poznamka - to ze mobily rozpoznavaju iba poslednych x cisel (obvykle 7-9) je vyborna vychytavka. Vdaka nej si mozte ulozit do mobilu cisla v lokalnej forme a mobil ich rozpozna aj ked bude cislo volajuceho vysielane v medzinarodnom tvare. Alebo ked pouzivate medzinarodny tvar, ale s 00 na zaciatku a operator vysiela +.

Stare Siemensy rozpoznavali meno cloveka iba ak sa zhodovalo cislo cele. Potom bol na Slovensku s nimi dost pruser ked Globtel zmenil format odchadzajuceho cisla z narodneho na medzinarodne. Kedze vacsina ludi si cisla uklada v narodnom tvare (a obzvlast to bolo dolezite pri tych Siemensoch ktore inak cislo nerozpoznali), mobil neukazal meno volajuceho.
The worst creator will always be better than the best critic.
goodoldalex
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků