Pozor na podvody s hovory a SMS zdarma

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Zdeněk L. 6. 7. 2005 21:56

Nedávno jsem na jednom chatovacím serveru narazil na inzerát, kde jistá paní inženýrka nabízela SMS a hovory do sítě T-Mobile po dobu jednoho měsíce zcela zdarma.

Jako správnému mobilmaniakovi mi samozřejmě nemohlo nic uniknout, tak jsem se začal pídit po informacích. V prvním e-mailu přišlo vysvětlení, že projekt nazvaný Excelent nabízí od 5.7. do 4.8.2005 hovory a SMS zcela zdarma. Stačí jednoduchá registrace, kterou mi provede přímo paní inženýrka. Měsíční paušál 99,-Kč a k tomu hovory a SMS zdarma? No neberte to.

Opravdu precizní čeština s puberťáckými prvky mi na inženýrku připadala směšná, nicméně jsem stále představoval zájem. Přišlo mi vysvětlení, že mi k registraci stačí pouze telefonní číslo, které zadá do systému. Poté mi přijde jednorázové heslo, které ji sdělím a tím bude registrace dokončena. Všechny hovory, které půjdou přes jejich "operátorské centrum" budou ZDARMA! Známý obětoval svoji Twist kartu a šlo se na věc. Hodná paní zadala do systému telefonní číslo a ejhle, jednorázové heslo přišlo formou SMS na mobil.

"T-Mobile 1/1: Vase jednorazove heslo do t-zones je L*PPIC*F" - mobilní znalci mají v tomto okamžiku jasno. Paní inženýrka fingovala zapomenutí hesla do t-zones a zadala tam ono telefonní číslo. Teď už jen potřebovala ono jednorázové heslo a byla ve vašem t-zones účtu, kde by měla přístup k SMS bráně, e-mailu atd.

A co by se stalo, kdyby měl dotyčný paušál? Na pohromu by přišel možná až s příchodem vyúčtování.

A jak to dopadlo? S paní inženýrky se vyklubala mladá slečna, která chtěla snadno přijít k "bezplatné SMS bráně". Kolik lidí, přiliš neorientujících se v tomto docela zrádném světě, ji však mohlo naletět? :hm :pozor2


Oprava: Jak někteří čtenáři správně poznamenali, podvodník by uspěl pouze v případě, pokud by dotyčný ještě nebyl do t-zones registrován.
Naposledy upravil Zdeněk L. dne 7. 7. 2005 07:53, celkově upraveno 2
Zdeněk L.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radekm (novy) 6. 7. 2005 22:34

Sry že se ptám ale nejsem mobilní znalec, co měla znamenat ta příchozí SMS?
(toto je můj osobní názor, nemusí se vám líbit, ale nemusíte mě za něj kamenovat)
radekm (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdeněk L. 6. 7. 2005 22:43

Příchozí SMS obsahovala jednorázové heslo do t-zones.
Zdeněk L.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radekm (novy) 6. 7. 2005 22:54

Dík :D já hovory tohoto typu vždy pokládám. (i když mám eurotel ale už se mi stalo něco podobného)
(toto je můj osobní názor, nemusí se vám líbit, ale nemusíte mě za něj kamenovat)
radekm (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodl 6. 7. 2005 23:05

Ac je to jasny podvod, slecna si vymyslela velmi chytry zpusob. A heslo do systemu ji da dobrovolne sam poskozeny...
Na co Ceska hlava neprijde :idea:
Ale pozor! Tim se slecny nezastavam ani nenebadam nikoho at ji nepodobuje! :pozor2
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodl 6. 7. 2005 23:10

Kdyz uz jsme u toho, vcera me volal nejaky automat ze jsem vyhral digitalni fotoaparat a Skodu Octavii. Ze pro instrukce si mam zavolat na tel cislo 70Kc/min (to tam samozrejme nerekli, ale poznam to z cisla). Chudak ted kdo to nepozna...
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod josephe 6. 7. 2005 23:22

To je chytra holcina :tleskani
rad bych vedel jestli na toto prisla sama nebo ji nekdo poradil, sice by se to nemelo delat :pozor2 ale :nenapadne :potichu s touhle slecnou bych se rad seznamil, treba ma takovych napadu vic :twisted:
HTC U11 4GB/64GB, T-Mobile
josephe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod btw 6. 7. 2005 23:24

hehe, dobrý -))
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SPSS 7. 7. 2005 00:26

ziram na co vsechno cesky lidi neprijdou
Impossible is nothing
SPSS
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod btw 7. 7. 2005 01:04

No hele, ale teď jsem si uvědomil, nevím jak je to teď, ale dřív bylo potřeba i první čtyřčíslí PUK 2, takže by se asi stejně nikam nedostala, ne? To tuším platilo v případě resetu hesla. A navíc to jednorázové heslo slouží přímo pro přístup do portálu T-zones?
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radegast 7. 7. 2005 05:15

btw píše:No hele, ale teď jsem si uvědomil, nevím jak je to teď, ale dřív bylo potřeba i první čtyřčíslí PUK 2, takže by se asi stejně nikam nedostala, ne? To tuším platilo v případě resetu hesla. A navíc to jednorázové heslo slouží přímo pro přístup do portálu T-zones?p/quote]

Teď už je to právě jen pomocí tel. čísla a oné SMS-ky, která Ti příjde.
Je to právě kvůli takovým podvodům, páč k PUK-u 2 lze asi snadněji přijít než k tomu jednorázovému heslu, co přijde jen Tobě.
radegast
Junior

Odeslat příspěvekod XXTeens 7. 7. 2005 06:14

[quote="Zdeněk L."; Paní inženýrka fingovala zapomenutí hesla do t-zones a zadala tam ono telefonní číslo. Teď už jen potřebovala ono jednorázové heslo a byla ve vašem t-zones účtu, kde by měla přístup k SMS bráně, e-mailu atd.
XXTeens
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andrei (novy) 7. 7. 2005 06:34

Gratuluji pani inzenyrce za ten napad. Kez by takovych lidi bylo v ceske kotline vic. Vecer najdem nejakyho hejla a vyzkousime 8)
andrei (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Driver 7. 7. 2005 10:19

Jakmile nekde je napsano neco ZADARMO, je v tom nějaká levárna nebo něco, co tam není napsáno hned, protože ZADARMO není fakt nic.

Tenhle podvod není nic moc, na netu byly i takový, jako že třeba pošlete číslo ještě nepoužitýho kuponu a "generátor" v podobě podvodníka ti vygeneruje další, se kterým si můžete dobít kartu. Samozřejmě, že podvodník si to číslo nechal a dobil s tím svoji kartu a pak poslal nějaký číslo, který si vymyslel z hlavy :lol:
Das Auto
Driver
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jiří Hübner 7. 7. 2005 11:58

Ta holčina na to podlě mě nepřišla sama, ale spíš to byla nějaká partička a tu holku jen využili, ale volal ženskej hlas. Je to jen spekulace, kdo ví, jak to bylo :)
...I ta nejhorší hodina v životě má jen 60 minut...
Jiří Hübner
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků