Bezdrátové nabíjení a bezdrátové nabíječky

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Trifidek 7. 9. 2019 09:11

Jak jste spokojeni s tímto druhem nabíjení?
Já mám například nastaveno na S9 pomalé nabíjení, protože když nastavím rychlé tak paradoxně nabíjení trvá mnohem déle (když je tel. pod 30%) protože omezuje nabíjecí proud kvůli teplotě :D
❚❚►⏹ Astell&Kern A&ultima SP3000 ♫ Campfire Solaris Mercury ❚❚►⏹
Trifidek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod calebcox 7. 9. 2019 15:03

Velmi, svuj iPhone jinak nenabijim a kabel nezapojuju vubec...
calebcox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Loader 7. 9. 2019 19:45

Preferuji kabelem rychlejší nabíjení. Ale v případě, že nepotřebuji mít telefon ASAP nabitý, klidně použiji bezdrátovou nabíječku - značkovou (certifikovanou, stejně jako u případě klasických nabíječek) :-)
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trifidek 12. 9. 2019 07:46

Tak po poslední aktualizaci systému to vypadá že je bezdrátové nabíjení opraveno a neomezuje zbytečně proud kvůli teplotě (která není zase tak vysoká), ještě vyzkouším vybít tak na 10% aby průběh nabíjení byl co nejdelší.
❚❚►⏹ Astell&Kern A&ultima SP3000 ♫ Campfire Solaris Mercury ❚❚►⏹
Trifidek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Damon_Hill 12. 9. 2019 09:58

Spokojen a to velmi, nabíječku mám v bedně od kompu, na nočním stolku. Už si nedokážu představit nabíjet nějakým kabelem. Bezdrát používám už víc jak 5 let.
Damon_Hill
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 13. 9. 2019 14:44

Muzete mi prosim doporucit nejakou bezdratovou nabijecku, ktera NEMA zadnou kontrolni ledku, pripadne kde jde uplne vypnout? Prece jenom nechci mit u postele zbytecne svetlo. Dik
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 13. 9. 2019 15:40

Nepoškozuje bezdrát baterku? Přece jen se kumuluje teplo.
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod ziki 13. 9. 2019 16:14

Já byl zpočátku z bezdrátového nabíjení velmi nadšený, ale postupem času skončily všechny nabíjecí podložky v šuplíku. Jsem zvyklý telefón při nabíjení normálně používat, třeba když jsem v práci v kanclu, tak mám klidně většinu času telefón na nabíječce a toto s bezdrátovým nabíjením moc pohodlně nejde. A nestálé telefón z nabíjecí podložky brát a pokládat mi přijde k baterie stejně šetrné, jako neustále odpojovat a připojovat ke klasické nabíječce. A nabíjet telefón bezdrátově přes noc mi nepřijde moc smysluplné a nevyužívá to potenciál tohoto způsobu nabíjení. A i když nepatřím k těm, co by nosili na hlavě alobalovou čepici, byt mám prošpikovaný WiFi, používám bluetooth sluchátka apod. Tak proč si dávat na noční stolek vedle hlavy ještě cca 100 - 300kHz vysílač s výkonem pět a více wattů, když to není nutné a výhody mi to nepřinese.
Jinak proti bezdrátovému nabíjení a nabíječkám nic nemám, jen prostě asi nejsem jejich cílovka a jedinou jejich výhodu asi vidím v šetření USB konektorů na telefonech :-).
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod kvido79 13. 9. 2019 16:34

Bezdrát. nabíjení používám na své S6 prakticky doteď, kabel jen občas. Po 4. letech nepociťuji na baterce žádné změny. Hlavně v autě, kde mám bezdrátové nabíjení, je to skvělá věc. Jediná vada je, že "nabíjecí šuplík" v autě nezastaví nabíjení po plném dobití, jako stolní nabíječky, tudíž se mobil dost zahřívá, proto telefon dávám po plném nabití pryč.
kvido79
Junior

Odeslat příspěvekod Damon_Hill 13. 9. 2019 18:06

jannk píše:Muzete mi prosim doporucit nejakou bezdratovou nabijecku, ktera NEMA zadnou kontrolni ledku, pripadne kde jde uplne vypnout? Prece jenom nechci mit u postele zbytecne svetlo. Dik


Třeba tato Microsoft DT-903.
Damon_Hill
Junior

Odeslat příspěvekod Trifidek 14. 9. 2019 11:46

Tazz1 píše:Nepoškozuje bezdrát baterku? Přece jen se kumuluje teplo.

určitě ne, zahřívá se podstatně míň než nabíjení kabelem a "chytrá" bezdrátová nabíječka ti proud ještě zbytečně omezí ;-)
❚❚►⏹ Astell&Kern A&ultima SP3000 ♫ Campfire Solaris Mercury ❚❚►⏹
Trifidek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukodlak 19. 5. 2020 10:23

Ahoj,

jakou byste doporučili bezdrátovou nabíječku? Mám Iphone Xr, takže vícnež 7,5 W do toho nedám. Chci něco poměr/cena/výkon.
Zajímám se o elektroniku a programování.
lukodlak
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 1. 6. 2020 14:16

Jistota je asi Samsung. Belkin je má určitě certifikované pro Apple, ale dražší. U číny bych šel do známých jmen - Baseus, Ugreen, Xiaomi.

Jestli chceš na zkoušku, tak ta obyč IKEA bílá placka s USB-C vstupem na nabíjení. Sice jen 5W výstup, ale co..
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků