Fotky z mobilu do televize bez internetu (wifi)

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod -=zipp=- 16. 1. 2019 11:08

Zdravím, poradíte mi prosím nějaké zařízení, které by mi umožnilo promítat fotky z mobilu do NEsmart TV v bytě, kde není internet? Wifi by nebyl problém dodat, ovšem bez internetu.

Představoval bych si něco na způsob chromecastu, ten však bohužel vyžaduje pro funkci internet, samotná wifi mu nestačí.

Ideálně aby to fungovalo nativně, bez dalších aplikací v telefonu


Díky
-=zipp=-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod straces 16. 1. 2019 11:37

Mělo by ti stačit použít Wi-Fi Direct popřípadě použít Bluetooth. Ale nějakou aplikaci potřebovat nejspíš budeš.
straces
Junior

Odeslat příspěvekod -=zipp=- 16. 1. 2019 12:45

OK, ale s jakým zařízením?
-=zipp=-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 16. 1. 2019 15:33

Ahoj,

také mám jednu obyčejnou LCD 8 let starou LG TV a mám to vyřešené adaptérem přímo od Microsfotu:
https://www.microsoft.com/accessories/c ... /p3q-00008

Jeden konec je do HDMI a druhý USB slouží pouze k napájení tohoto adaptéru, pokud TV nemá žádné USB, lze použít jakoukoliv USB nabíječku k telefonu atd.
Spojit se pak s tímto adaptérem nevyžaduje žádnou aplikaci, na Android telefonu Samsung jen zapnu funkci Smartview a je to, zrcadlí se celá obrazovka telefonu. To samé lze i na počítači s W10 vpravo dole dám vyhledat připojit se k dalším zařízením...na fotky funguje perfektně, video se občas trochu trhne. Existuje už ale V2 tohoto adaptéru a ta je už prý na lagy mnohem lepší.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod -=zipp=- 21. 1. 2019 12:04

Díky za radu, objednán Microsoft adaptér V1.

BTW: povedlo se mi to rozchodit i s Chromecastem 2, stačí wifi, internet netřeba (ovšem jde jen zrcadlit obrazovku - což by na moje použití stačilo)
-=zipp=-
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků