Dokázali by jste se vrátit k "hloupým" telefonům?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Honzule3 14. 5. 2014 23:32

Zdravím,
zajímalo by mě, jestli by jste se dokázali vrátit od smartfonů k "hloupým" tlačítkovým mobilům. Co by vám konkrétně chybělo? Jaké by to mělo výhody?
Já v tom vidím větší svobodu, někteří mi připadají jak otroci mobilů. Navíc člověk pořád neřeší nabíjení :-D.

Nedávno mi přišel mail "Den, kterého se Einstein obával, je tady...". Na fotkách s popisky "posezení na pláži, večeře s přáteli, potěšení z přírody" měli všichni v ruce mobil a čučeli na něj. Na konci byl Einsteinův citát "Obávám se dne, kdy vývoj technologie předčí vzájemné lidské vztahy. To potom svět bude mít generaci idiotů"

Při cestování mhd z toho mám podobný pocit. Polovina lidí má ohnutý krk nad smartfonem. Jak to vidíte vy :-)?

Jen ještě doplním, že nejsem žádnej konzervativní stařík :-D.
Honzule3
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hangrybirds 15. 5. 2014 00:20

Vratit bych se bez obav dokazal, kdyby to bylo nutne. A proc nevyuzit cas straveny v MHD? Lepsi nez cumet do zeme :-).
hangrybirds
Junior

Odeslat příspěvekod paty07 15. 5. 2014 00:58

Já asi nedokázal. Kdo furt má s sebou ještě tahat MP3 přehrávač, už takle ty kapsy vypadají hrozně :) Na druhou stranu bych při cestě do Prahy nemusel "sockovat" proud na dobíjecím pultíku v palladiu :D

Co se týče čumění do telefonu, to mi až tak nevadí. Sám mívám sluchátka v uších a dívám se z okna, někoho tak hledět nebaví, tak je to jeho věc, jestli bude číst knihu nebo FB. Co mě dokáže vytočit je situace, kdy se sejdou lidi v hospodě a několik z nich vytáhne FB a oči neodlepí od displaye. To se ve mě vaří krev a mám sto chutí jim říct, že chodit nemuseli a mohli si psát doma na pořádné klávesnici. Takové lidi bych házel z okna.
paty07
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Patrabus 15. 5. 2014 05:26

Používal jsem před nedávnem Nokii 3210 kvůli tel.v opravně a kupodivu mi ten smart až tak nechyběl(a to jsem "heavy user"). Jasně, ček si nevyřídí maily, nepodívá na net a nemůže komunikovat přes IM, ale na druhou stranu získá obrovskou výdrž aku a kompaktní rozměri. Takže vrátit se ke klasickým mobilům asi ano, ale záleželo by na jak dlouho:D
Patrabus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 15. 5. 2014 06:09

Hloupý tlačítkový telefon s JAVAou a čtečkou PDF (DOC) souborů by mi plně stačil!
S citátem s "Einsteinem" souhlasím, tak jako s negativním působením "techniky" na lidi - třeba v tom autobuse. Není to o čučení na zem nebo do mobilu..... ale spíše o tom, že každý žije čím dál tím více PASIVNĚ a SOBECKY ve SVÉM SUBJEKTIVNÍM a hlavně VYSNĚNÉM světě - svoje skladby, svoje filmy, svůj facebook - vytrácí se soucit a pomoc mezi lidmi - roste pasivita, brutalita (díky pasivitě, vlastnímu světu a zabíjecím hrám) - dál už to snad ani nemá cenu rozvíjet ....
Podle mě moderní technologie čím dál tím více slouží ničení, místo užitku ....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod z.pepa 15. 5. 2014 08:43

paty07 píše:Já asi nedokázal. Kdo furt má s sebou ještě tahat MP3 přehrávač, už takle ty kapsy vypadají hrozně :) Na druhou stranu bych při cestě do Prahy nemusel "sockovat" proud na dobíjecím pultíku v palladiu :D

Co se týče čumění do telefonu, to mi až tak nevadí. Sám mívám sluchátka v uších a dívám se z okna, někoho tak hledět nebaví, tak je to jeho věc, jestli bude číst knihu nebo FB. Co mě dokáže vytočit je situace, kdy se sejdou lidi v hospodě a několik z nich vytáhne FB a oči neodlepí od displaye. To se ve mě vaří krev a mám sto chutí jim říct, že chodit nemuseli a mohli si psát doma na pořádné klávesnici. Takové lidi bych házel z okna.


V tom případě je otázkou, co vnímáme jako hloupý mobil.
Já za něj považuju třeba Samsung U800 Soul, nabízel mi vše, co používám na chytrém mobilu (mail, web, MP3, hry, foťák, SD kartu), jen vydržel nabitý týden. Kdyby se výrobci nezbláznili, měl bych podobný mobil do dneška.
Takže odpověď na otázku, ano, kdyby byl slušně vybavený hloupý mobil s cenovkou do 3000,-, šel bych do něj.
z.pepa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honzule3 15. 5. 2014 08:56

Mně by asi chyběly jízdní řády (Pubtran), mapy nebo baterka. Zas bych ale nabíjel jednou za 3, 4 dny. Nabíjet každý den je fakt horor :-). Nepotřebuju kontrolovat každých 10 minut mail. Na internet mám doma ntb.

Přemýšlím, že se vrátím k hloupému telefonu. Když jsem byl sondovat u operátora nějaký tarif bez dat tak na mě koukali s vytřeštěnýma očima "bez dat ??!!". Prodavač okamžitě vytáhnul ajfoun a ukazoval jak úžasný je psát přes whatsapp (hned jsem si vzpomněl na vtip: Jak poznáte člověka který má Iphone? - Řekne vám to). Pak se smutnýma očima řekl, že ten den jsem už třetí :-D. Ohledně dobrého tarifu bez dat jsem moc nepochodil, ale to je už na jiné téma.

Doma jsem našel můj první telefon, 5110 s původní Nimh baterkou. Asi 12 let se nenabíjela a světe div se, po 3x nabití a vybití vydrží v pohotovostním stavu se simkou 5 dnů :-D. Taky je to baterka Made in Czech Republic :-). Docela rád vzpomínám na časy na základce kdy jsme po škole zahodili batoh do kouta a jelo se blbnout na kole nebo se mlátit klackama. Dneska mají všichni dotykáč a sedí doma na FB :-D.
Honzule3
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 15. 5. 2014 09:22

Ano je to tezke, vyvoj nezastavis, at na to mas pohled jakykoliv. Take nejsem nadseny ze vseho, ba dokonce mivam i stavy, kdy me to vse otravuje, ale na druhou stranu, bych asi nemenil, i kdyz v pripade nutnosti by mi tzv. hloupy mobil nevadil.
Je ale pravda, ze uz jsem si dosti zvykl na internet v mobilu, na navigaci, programy k aktualnimu pocasi, nebo zaznamenavani trasy pri behu. Nic zivotne nutneho, ale na druhou stranu super.
Nabijeni me take vadi, proto mam mobil s velkou baterkou, abych nemusel nabijet i behem 12cti hod. smeny, ale tady je to spise tim, ze to pro vyrobce neni priorita a honi se za nesmyslnymi pixely a jadry.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 15. 5. 2014 10:22

paty07 píše:Já asi nedokázal. Kdo furt má s sebou ještě tahat MP3 přehrávač, už takle ty kapsy vypadají hrozně :)

I hloupé telefony mají mp3 přehrávače.

-- 15 kvě 2014 11:25 --

Patrabus píše:Používal jsem před nedávnem Nokii 3210 kvůli tel.v opravně a kupodivu mi ten smart až tak nechyběl(a to jsem "heavy user"). Jasně, ček si nevyřídí maily

Mail jsem si dokázat vyřídit už v dobách, kdy jsem měl Sony CMD-J6.


Hloupé mobily nejsou jen na volání a sms.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ludek_II 15. 5. 2014 10:28

Dokázal bych se vrátit, ale nebyla by to škoda ? :-)
Ludek_II
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jůzr 15. 5. 2014 11:02

Přesně tak, jak píše Seterwohipikule i hloupé mobily dokázali a dokážou dobrou službu.
Já už brouzdal na netu na hloupém Sony K700i K750i nebo nokii 6280. A pak další,ale už se Symbianem.

Internet, maily,Mp3, Java aplikace, Mapy, Mobilní TV ale i filmy šly. Ale to už je minulostí.
Závislost na moderních technologiích, může být stejně příjemná i nepříjemná, jako závislost na sexu.
jůzr
Junior

Odeslat příspěvekod Moik 15. 5. 2014 12:10

No já jsem měl Nokii E63 (QWERTY+symbian) a pak jsem přešel na všelijaký dotykáče od HTC s Windows mobile (HTC Vario+Touch) přes Androidy (G1, S3) a Smybian 3rd (Nokia 808PW) k ios7 (4 a 5s) Windows phone (L720)) a pak dokola. Můžu říct, že mám tunu zkušeností. Koupil jsem v bazaru starší (asi nepoužívanou) Nokii E72 a jsem polapenej. Upozorňuju, že jsem obchodník, mám 25 odchozích a většinou víc příchozích hovorů denně. Emaily vyřizuju zásadně ze stolního PC v kanclu a rozhodně si nehraju na mobilní kancelář jak v době, kdy jsem za 10k koupil Psiona a internet v mobilech neexistoval... :-)

Mně nevadí, že to lidi dělaj, ale já jsem se rozhodl tomu nepodlehnout. Když vidím, kdo tam co dělá, je to stejně pytlovina nehodná času ani v MHD! Ale na druhou stranu někdo tou ekonomikou hýbat musí... Nechápu vůbec, že si někdo jde pokecat na pivko a přitom kecá s někým jiným na jiným pivku - proč tam sakra nešel?

E72 umí meteoradar přes accu, umí wifi hotspot, google a seznam mapy, má navigaci Nokia, umí dobře hrát a podržte se, fotí líp jak iphone 5s. Při tom všem provozu mi na baterku vydrží skoro 3 pracovní nebo 5 nepracovních dní. Umí sync(ml) kontaktů s googlem a umí i emaily, ale to nepoužívám.
Moik
Junior

Odeslat příspěvekod motorol 15. 5. 2014 13:02

Vrátit se k hloupému telefonu je snadné, ale musí se to načasovat. Teď mam chytrej mobil, zatim funguje a degradovat se mi nechce - často čučim na počasí, pak mejly a končí to netem přes wifi. Cena mobilu už spadla a tak jeho prodejem nic nezískám. Až se rozpadne tak si možná koupim blbej mobil za pár stovek. Budu si užívat nabíjení jednou za uherák a jednoduchostí a kdo ví, možná pak u něj i zůstanu.Mobilní data zatim nemám, takže mimo domov mi to chybět moc nebude a rád přijdu o občasnou srandu, když někdo volá, já to chci vzít, ale díky zrovna vadnému displeji to nejde - stalo se to už dvakrát a pokaždé vyřešeno zárukou, ale s tlačítkovym se nikdy nic takového nedělo.
motorol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 15. 5. 2014 14:05

Pouzivam zrovna dva- Siemens SK65 a Nokii 302 :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod R.EE 15. 5. 2014 15:23

Asi jo. Chvilku by to trvalo, ale zvykl bych si. Mam N82 a porad pohoda, ikdyz zmena z Note I je dost vyrazna.

Kolikrat jsem si predstavoval kdyby v dnesni dobe slo vzit stary telefon a trochu ho vylepsit, preci jen pokrok nezastavis.
Co mi na N82 trochu vadi je nemoznost nabijet pres microusb a potom gps - strasne dlouho se fixuje, ale fakt dlouho. A pravda telefon by mohl celkove byt trochu rychlejsi.
R.EE
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků