Přechod ze symbianu na WM.

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod WolfXXL 1. 8. 2006 18:33

Yngwie píše:Tak já přihodím radu: Zopakuj si gramatiku, protože se mi nezdá, že by zde byli všichni ženského rodu.
XXL Hardcore
WolfXXL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yngwie 1. 8. 2006 19:44

:wink: :-)
What is the best? NOKIA is the best!
Nokia 720 NMT->6150->8210->3310->6210->6310i->6230->E60 & N95 + 2GB Kingston + Koss Porta Pro
Compaq iPAQ 3970 + Linux

Bavte se o Nokiích jen s Nokiisty :wink:

Symbian rulezz :wink:
Yngwie
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kojot 1. 8. 2006 21:34

Tak konkretni model?
Treo 650
+1800mAh baterka, neuveritelna vydrz, da se koupit i 2400 mAh
+display 320x320, excel a web vypada "trochu" lepe nez na obstaroznim 240x320
+300Mhz, pro Palm OS naprosto dostacujici, po 3/4 roce pouzivani totalni rychlos OS, tisice ulozenych SMS, historie od rijna (posledni HR),desitky aplikaci....
+standartni SD karty, ne mrsikusy miniSD,mikroSD,RSMMC, ktere nikam nestrcis
+vyborny signal diky externi antene
+ovladani like MT, k cemu je stylus? :)
-tezky, kvalitni konstrukce a velka baterie si bere svou dan
-neexistence wifi, ale nonstop GPRS mi ho bohate vynahrazuje
-foto jen VGA, nicmene jsem ho pouzil za 20mesicu asi 20x
-za dva roky existence se bohuzel neobjevilo nic, co by se mu jen priblizilo....

Alternativa k Symbian OS (vyborny pro smartphone) a WM (vyborny pro vyssi tridu PDA)
Kojot
Junior

Odeslat příspěvekod WolfXXL 1. 8. 2006 21:45

Docela k zamyšlení?!
XXL Hardcore
WolfXXL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kojot 1. 8. 2006 21:49

Tezko, za chvili ti bude vysvetleno, jak jsem zaslepeny a nevim, co je dobreho :D
Kojot
Junior

Odeslat příspěvekod Martin-N66 1. 8. 2006 22:18

Kojot píše:widle a pritulnejsi??

Budes se divit,ale je to tak,symbian je misty pekne neprehledny!
Motorola RAZR2 V8
Martin-N66
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Asspenn 2. 8. 2006 06:10

Kojot i ostatní:

Jenom pro doplnění: stylus používám na psaní hromady poznámek.
Nejdřív jsem na to koukal všelijak, ale po měsíci jsem si zvyknul a dneska s ním píšu stejně rychle jako propiskou na papír, jen je to ve výsledku čitelný a dá se to synchronizovat s Outlookem.
Přes klavku bych se nechytal.

Ale je to naprosto osobní a individuální záležitost, píšu to jen pro upřesnění, ne proto, že bych chtěl rozporovat to, co jsi napsal o Treu, tak ať je to tak chápáno.

BTW dneska bych po všech zkušenostech s mobilem i PDA šel do P990i, kdyby měl WM.
Prý je chytré učit se z vlastních chyb. Přijde mi chytřejší učit se z chyb jiných, nejlíp pak z chyb těch chytrých, a vlastní radši nedělat.
Asspenn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kojot 2. 8. 2006 13:45

Drive mi psani poznamek velice pohodlne nahrazovalo Graffiti (ploska u palmu pod displayem, prip. graficka na display), da se tim ovladat i samotny OS, po cviku zrejme nejrychlejsi zadavani text/prikazu jaky je momentalne mozny.
Ted jsem na HW klavesnici, i ta umi ovladat primo OS, jsem spokojen. Ale jde o zvyk, do velke miry to plati i OS samotnem.
Kojot
Junior

Odeslat příspěvekod MeteleskuBlesku 2. 8. 2006 13:53

Moji vlastní zkušenost s přechodem ze Symbianu na WM, pro a proti z meho pohledu, popisuju tady:
http://blog.softimage.cz/?p=51
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
MeteleskuBlesku
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WolfXXL 3. 8. 2006 07:19

Dík za dobré a vtipné počtení.
XXL Hardcore
WolfXXL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 3. 8. 2006 13:36

MeteleskuBlesku: článek jsem přečetl, s mnoha věcmi souhlasím, pouze mi nejde do hlavy, kde jsi nabral "málo aplikací na WM" - za 3 měsíce používání MPx220 jsem neměl ještě nejmenší problém na internetu najít cokoli, co by mi nenahradilo programy z 6630. těch programů je sice méně, ale jsou podle mě kvalitnější a propracovanější. a nestalo se mi, že bych nenašel adekvátní náhradu...
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yngwie 3. 8. 2006 15:13

Asi myslel WM5 :wink:
What is the best? NOKIA is the best!
Nokia 720 NMT->6150->8210->3310->6210->6310i->6230->E60 & N95 + 2GB Kingston + Koss Porta Pro
Compaq iPAQ 3970 + Linux

Bavte se o Nokiích jen s Nokiisty :wink:

Symbian rulezz :wink:
Yngwie
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martas06 3. 8. 2006 18:12

WM 5 jsou kompatibilni s aplikacemi na WM2002/2003SE tak na 98-procent,obcas nejaka nechodi,ale bvyrobci to jiste vyresi novymi verzemi.
iPhone3G 8GB/BLACK
O2-Special
Martas06
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kojot 6. 8. 2006 16:57

Martas06 píše:WM 5 jsou kompatibilni s aplikacemi na WM2002/2003SE tak na 98-procent,obcas nejaka nechodi,ale bvyrobci to jiste vyresi novymi verzemi.


Nojo, ale qtek 8310 ma jine rozliseni :roll: Kdyby tak nekdo vedel, o co de......
Kojot
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 7. 8. 2006 12:08

No, ten popis přechodu je trochu zbytečný, když se zde mluví o přechodu na windows mobile a ne smartphone edition...je zajímavé číst o problémech s 8310kou ale je to OT:)

Symbian sem nikdy neměl, tak ti moc neporadím v čem je to lepší, klasická PDA od mrkvosoftu (bez telefonní části) používám cca 2roky, no co můžu říct ohledně výhod nevýhod...
Ovládání mi přijde vcelku user-friendly...do tejdne sem byl jako doma, za den pochopil základ...software a multimedia jsou vcelku lahůdka a multitasking funguje výborně (jo, když člověk vysedává na wc a...no hele, nebudu rozebírat:))
Pokud jde o treo 650, to je phone edition, a přeci jen cenově trošku na jiné úrovni (i když jasně, je fakt, že se jetý sežene pod 5litrů)
Pokud jde o acery...no, n10 je podle mě hůř sehnatelná, výhodou jest duální slot a hodně volné ram (a "jostick" tuším, pad, bo jak se tomu říká, na to bacha u n30-má jen tlačidla), ale pokud nehodláš využívat CF karty, n30 je lepší dík bluetooth, USB hostu a tuším i rozměrově...
Ale dával bych si bacha, no acer není zrovna luxusní výrobce, a některé řady n30 (beru jen jako příklad, občas i jiné modelové řady) mají tendenci praskat apod...myslím tedy okrytování.
To já si nemůžu vynachválit např. starého asuse a620, i když používal méně oblíbený standart CF karet a dneska, když lidi mývají plné šuplíky SD karet...(nebrat doslovně:D)
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků