Dracena neroste.

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Duhen 15. 4. 2021 15:13

Dobrý den, prosím o radu ohledně Draceny, teda snad je to Dracena. Už asi 2 roky vypadájí stejně jako na fotkách, májí oschlé špičky a sem tam upadne list. Nebylo by dobré je sesadit dohromady? Někde jsem viděl, že se dají i zaplést.
https://2i.cz/i/8lXMp
https://2i.cz/i/8lrL6
https://2i.cz/i/8lOJj
TV SAMSUNG UE40D6000, TV SAMSUNG UE46F8000
Duhen
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 19. 4. 2021 09:18

Mě když se přestane dracena líbit, uříznu vršky, dám zakořenit do vody, zbytek stvolu uříznu 10cm nad zemí, on obrazí. Pak si zasadím ty vršky s kořeny, nebo pěstuju dál obrostlý pahýl.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duhen 20. 4. 2021 20:37

Takže pokud uříznu jak jsem vyznačil na fotce, tak sama obrazí? :-)
https://2i.cz/i/8WyKf
TV SAMSUNG UE40D6000, TV SAMSUNG UE46F8000
Duhen
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 21. 4. 2021 07:24

20210421_074607_LI.jpg
Asi tak. Ale odříznuté vršky doporučuji zkrátit a dát do vody pro každý případ. Třeba se vám to nebude líbit, dávám foto, jak obráží ta moje, už to není rovný stvol. Ale jinak-draceny rostou pomalu.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duhen 21. 4. 2021 10:12

Díky uza info, něco s tím provevode a uvidíme :)
TV SAMSUNG UE40D6000, TV SAMSUNG UE46F8000
Duhen
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žak 21. 4. 2021 11:00

Pokud je pěstební nádoba bezodtoková-zde vidím okrasnou-je snad v ní ještě jedna s dírkou-dírkami na dně?-tak je div, že ještě dr.nezhynuly-kořeny zahnívají. Povrch půdy je plesnivý, nebo se na něm tvoří min.květ? To by pak zakrácení původních rostlin jejich budoucnost nezlepšilo, nové vrcholky po případném zasazení a stejném způsobu pěstění taky žádnou parádu neudělají...
Žak

Odeslat příspěvekod rajsa 21. 4. 2021 11:12

Žaku, to nesouhlasím, takhle si obnovuju dracenu už spoustu let, většinou právě zasazuju vršek.
Duhen, v každém případě už nebude tvoje rostlina třívýhonová, jako tato, ale lze zasadit ty vršky uříznuté v různých délkách, aby to vypadalo poschodovitě.

-- 21. 4. 2021 12:14 --

Pravda je, že musí mít odtok a moc nezalévat.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žak 21. 4. 2021 14:09

Rajsa-já dnes nerozumět řeči Vašeho kmene-s čím konkrétně je vysloven nesouhlas? Já nezpochybňuju obecně používaný způsob množení, ale popisovaný stav dvou rostlin, kterým se nevede-a pak by se nejspíš nevedlo těm oddělkům, kdyby se pěstovaly stejným způsobem...
Žak

Odeslat příspěvekod rajsa 21. 4. 2021 14:19

Ok,to by fakt špatně rostlo, pro změnu souhlasím :-)
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duhen 22. 4. 2021 11:37

Tak jsem mezi tím než jsem si to tady dočetl sesadil draceny do jednoho už s dirkou květináče. Každá má jeden hlavní stvol a z něho 2 a u druhé 3 výhony, takže celkem nyní 5 výhonů :) No asi počkám jestli zlepší něco nový květináč a substrát. jooo ještě jsem zastřihl kořeny....snad jsem to nepodělal :shock: :) Mám to tak nechat, No ty nohy maj celkem dlouhé a holé :)
Přílohy
20210422_120642-1.jpg
TV SAMSUNG UE40D6000, TV SAMSUNG UE46F8000
Duhen
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žak 22. 4. 2021 12:54

Bezva, teď už jen všechny kmínky zkrátit na 20cm, vršky s asi 15cm stonky dát zakořenit do vody, ty zbylé střední části nakrátit na cca 10cm, nechat asi dva dny povalovat v bytě na průvanu a pak položit na vlhký perlit, nebo propařený jemný písek. Dvakrát týdně omlžit, za 3-4týdny opuknou, za 2měs. pustí nové kořeny.
Žak

Odeslat příspěvekod Duhen 22. 4. 2021 13:18

1. Takže od hlíny nahoru 20cm uříznout všech 5 kmínků :shock: ... a za jak dlouho se na kmínkách ukáže nějaké dění ..lístky?
2. Vršky s lístkama nechám zakořenit, to chápu.
3. Ty středy 10 cm asi spíš pokud budu chtít další rozmnožení draceny, tak je to myšleno? Ale tak už budu mít z vršků asi dost :)
TV SAMSUNG UE40D6000, TV SAMSUNG UE46F8000
Duhen
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žak 23. 4. 2021 11:15

Duhen-nechci Vám brát vítr z plachet, ale byť bylo přesazení do květníku s otvorem dole krokem správným směrem, šlo o další šok pro rostliny. Tím chci říct, že vršky nemusí pustit kořínky, ale spíš shnijí a ty Vámi podceňované střední části mají z mého pohledu snad největší potenciál do budoucna! Taky sesazení dvou starých dr.do jedné nádoby-mno...?
Žak

Odeslat příspěvekod Monča 9. 7. 2021 12:17

Poradíte mi, prosím? Hodně mi u Draceny žloutnou a usychají listy, různě v článcích, např. tady https://domovan.cz/dracena-je-skvelym-zelenym-doplnkem-interieru/ jsem se dočetla, že je to přirozený proces, ale mám pocit, že každých 14 dní trhám jeden uschlý list. Květina není na přímém slunci, poradíte co s tím? Děkuji
Monča

Odeslat příspěvekod rajsa 10. 7. 2021 09:30

Hodně málo zalévat, vydrží bez vody dlouho. Ale že nějaký list občas odejde je přirozené.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků