Katalog mobilů: pomozte nám jej vylepšit

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 12. 11. 2006 20:32

Marek L. píše:V katalogu jsou a i v budoucnu budou pouze měřitelné parametry. Pro subjektivní hodnocení při používání máme recenze telefonů.e/quote]


V katalogu se dá i řadit podle kritérií, a zde je obrovský rozdíl, pokud má zařízení emailového klienta s HW klávesnici, nebo jen Java klienta a omezení na 4kB. Papírově je to stejné, ale v praxi je to "nebe a dudy"...

Prostě emailový klient by místo ANO/NE či MÁ/NEMÁ měl i kolonku "použitelnost v praxi", kde by se 2-3 redaktoři usnesli na hodnocení, třeba bodovém 1-10.

Nokia Series 60 s 0-9 pidiklávesničkou a bez dotykového displeje by zde měla třeba 2 body, zařízení s dotykovým displejem a HW klávesnicí (typické WM5) 10 bodů... Toto odpovídá realitě... Jinak bude Nokia dále vytvářet špatnou pověst smartphonům...
Naposledy upravil Radek.Hulan dne 12. 11. 2006 20:37, celkově upraveno 1
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 12. 11. 2006 20:36

Hodnocení v katalogu je velmi zjednodušené. Varuji každého, kdo by se chtěl při výběru rozhodovat jen podle něj.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 12. 11. 2006 20:37

Marek L. píše:Když si člověk vybírá nový mobil, neměl by začínat tím, že chce obyčejný telefon nebo smartphone. Měl by začínat vlastnostmi, jaké po zařízení požaduje - a podle toho potom zjistit, co mu vyhovuje.s/quote]

...což si ovšem ve své podstatě protiřečí, jelikož přítomnost otevřeného operačního systému je také vlastnost - a to docela podstatná; odvíjí se z ní celá řada dalších vlastností, možností, výhod a nevýhod.
Deleted user

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 12. 11. 2006 20:44

Ano, jsou to některé z mnoha set vlastností, které u mobilního telefonu sledujeme. Nemyslím si ale, že by se kvůli nim měly některé telefony oddělovat do samostatného katalogu.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 12. 11. 2006 21:44

Ja bych hlavne zmenil zpusob vyberu telefonu u ktereho chci zobrazit vlastnosti.
Obcas se mi totiz stane, ze vyberu znacku, ale kolonka Model zustane zasedla.
Jinak bych odebral naky ty samozrejmy volby, potom pridal informaci o tom jak ma telefon pokrocily hudebni prehravac - cim dal tim vic lidi bude pouzivat tlf. jako MP3 prehravac.
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AiR 13. 11. 2006 13:23

tak pokud se do katalogu budou pridavat polozky Ano/Ne, tak doufam ze budou vysliseny moje prosby ze zacatku tohoto tematu :o
AiR
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 13. 11. 2006 15:49

Marek L. píše:Hodnocení v katalogu je velmi zjednodušené. Varuji každého, kdo by se chtěl při výběru rozhodovat jen podle něj.o/quote]


Bingo!

A zde je právě ten problém. MM.cz totiž hodnotí a vybírá nejlepší telefony podle katalogu, kde je pouze ANO/NE položka, a ne použitelnost 1-10 bodů. Pokud by se hodnotila praktická použitelnost, Nokia by NIKDY nebyla na prvních místech.

Jinak řečeno, pokud nechcete do katalogu doplnit použitelnost, neprezentujte prosím jakýsi součet ANO/NE položek jako NEJLEPŠÍ, je to velice matoucí. Nejlepší = nejlépe použitelný.

Články, kde poukazujete na nejlepší telefony dle katalogu jsou tak bezcenné, a sám jste to přiznal.. Proč je tedy píšete?
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 13. 11. 2006 16:04

Takové články na MobilManii už velmi dlouho nevyšly a zřejmě nikdy nevyjdou.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pantani 15. 11. 2006 15:08

Navrhuju vypustit z katalogu položku "hodnocení rozměrů a hmotnosti". Sice chápu, že je to nějak vnitřeně vypočítaná hodnota, ale je to silně subjektivní.
Ten kdo má mrňavej a lehkej telefon tak řekne že zařízení o 130g a 110/60/20 mm je obrovský a těžký, zatímco člověku s N90 se to samé bude zdát jako malý a lehký přístroj - je to tedy z mého pohledu subjektivní a zbytečná položka, každý si rozhodne sám, co je pro něco tak akorát
Pantani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SDR 9. 12. 2006 18:46

Nevim jestli to už psal někdo přede mnou, pokud tomu tak je - sorry :-) zrovna by se mi hodilo při detailním srovnání mobilů, abych mohl zrušit zobrazování některých vlastností. Mám například 6 vytipovaných telefonů a chci je porovnat z hlediska vlastností, které mě zajímají, ale jelikož jsou vypisovány všechny vlastnosti, včetně těch, které mě absolutně nezajímají, mám to dost ztížené.
SDR
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Forsaken 12. 12. 2006 21:16

nevim, zda to tu bylo uz, ale stejne: uvital bych pri vyhledavani podle parametru moznost zaskrtnout 2 (i vic) znacek, ktere chci mit ve vysledcich, ne pouze jednu z rolovaciho menu, jako je tomu ted.
E66, uz nikdy vic jak 1 telefon!!; T60; outdoors lover...

It's better to be hated for what you are than to be loved for what you are not
Forsaken
Junior

Odeslat příspěvekod kefak 14. 12. 2006 17:57

Souhlasim s SDR.................. dobra rada----)
kefak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 21. 12. 2006 15:57

take souhlasim s SDR a mel bych pripominku:
Proc je cely ramecek s fotkou a nazvem telefonu dany jako odkaz? Velice spatne se z nej totiz kopiruje nazev telefonu... Nestacil bych dat jako odkaz nazev a fotka?
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 17. 3. 2007 10:40

Teď jsem koukal do katalogu mobilů a při výběru rozlišení foťáku je tam toto:
Obrázek

To je asi chyba, nebo to vícenásobné uvedení má nějaký účel?

Jinak se mi ty rozlišení zdají být až moc malé, přidat tam např. 3Mpix by určitě nebylo na škodu...
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_007 21. 3. 2007 18:27

Jak je uvedeno o příspěvek výše,někdy se mi to také stává a to v různých prohlížečích,čím to je?
"Žádný učený z nebe nespadl"
Andrew_007
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků