Magnolia v záhrade

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod janulik35 24. 2. 2007 13:09

mám na záhrade už dva roky Magnoliu grandifloru. Meria asi tri metre a akosi sa jej nechce kvitnúť. Minulé leto mala iba tri kvety a aj tie sa udržali na nej veľmi krátko. Neviem akú mám zem, tak som pri sadení primiečala rašelinu, lebo posobí kyslo. Hnojím dva razy do roka bežným hnojivom na kvety. ČO MÁM EŠTE UROBIŤ ABY KVITLA?kupili sme už velku rastlinu,rástla v kvetináči a my sme ju zasadili do zeme.dik za odpovede.jana
janulik35
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 28. 2. 2007 10:22

Magnolia grandiflora pochází z jihovýchodu Severní Ameriky, v Evropě ji můžeme najít v jižních oblastech. U nás se pěstují častěji východoasijské druhy - sice mnohé z nich zůstávají oproti těm americkým menší, ale jsou otužilejší. Magnolia grandiflora totiž potřebuje velmi příznivé klimatické podmínky, hodně tepla.
V které oblasti žijete? Zjistěte, jestli někdo poblíž vás pěstuje úspěšně právě tento druh. Pokud ano, klimaticky mu oblast vyhovuje, problém bude v péči.
Roste váš strom na chráněném místě? Půdu neobdělávejte, ale přidejte co nejvíce mulče, aby byly chráněny kořeny. Magnolii budete muset dát ještě čas. Zatím jí poskytněte vše, co potřebuje. Držím palce :D
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janulik 28. 2. 2007 19:20

bývame asi 20 km od bratislavy v senci.magnolia je na chránenom mieste,,nie je na priamom vetre v otvorenom priestanstve.a v lete má slniečko od rána až kým slnko nezapadne.čiže by sa jej u nás mohlo páčiť,,aspon sme si to mysleli.ostatný stromom ,krom sa u nás darí ,je tu dosť slnka.pravidelne ju zalievame aj hnojíme ,,,,dakujem za odpoved,,snád
sa vzchopí a rozkvitne.
janulik

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 28. 2. 2007 19:29

Tak v tom případě opravdu doporučuji nešetřit mulčem a vydatně zalévat. Asi bude chtít jen víc přemlouvání. :D
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janulik 28. 2. 2007 19:55

nasypali sme pod nu 75 litrov rašeliny miesto mulče, dufam, že jej to neublíži
janulik

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 28. 2. 2007 20:12

Ne, to je v pořádku. Mulč dejte ne pod ni, ale až na rašelinu - udrží vlhkost, zamezí vypařování vody a ochrání kořeny proti mrazu.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Irena Forejtová 7. 3. 2007 19:01

Ještě bych měla radu ke hnojení magnolie. Vzrostlému stromu už nestačí přihnojit jen dvakrát za sezónu. Zkuste plné kombinované hnojivo v kapalné formě, které je určeno pro azalky a rododendrony. Hnojivem zalévejte každých čtrnáct dní. Během vegetace se keřík vzpamatuje a bude vidět výsledek.
A co se týče počtu květů? Opravdu buďte trpěliví. Násadu poupat sice ovlivní výživa, ale také mrazíky. Než rozkvete "oblečte" magnólii do netkané textilie, která ji před zmrznutím ochrání.
Irena Forejtová
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 7. 3. 2007 19:48

Nezlobte se na mne ale budu asi s Vámi nesouhlasit! :D Tento doporučovaný způsob přehnojování,je dobrý pro květiny ,ale ne pro dřeviny.Může to mít totiž úplně opačný účinek strom nebude zakládat květní ale listové pupeny a půjde do "dřeva".Zkusil by jsem jeden rok přihnojovat jen kompostem,případně jen posekanou trávou.A uvidíse,jeden rok se to ještě snese a budete vědět co je lepší.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 7. 3. 2007 22:45

Jak budou přihnojovat kompostem na mulč? Museli by všechno odhrabat,dát kompost a znovu vrstvu mulče - vznikla by za čas hromada ne zrovna vzhledná.
Existuje hnojivo 'Kristalon na okrasné keře', jeho používáním by k žádnému přehnojení dojít nemělo, obsahuje potřebné živiny a stopové prvky v takovém poměru, že vyhovuje okrasným keřům. Přihnojovat by se ovšem mělo podle návodu.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod janulik35 15. 3. 2007 10:35

dakujem za všetky odpovede,,,skusim je hnojit hnojivom na okrasne kere ,lebo to mi uz radilo viacej ludí..dakujem pekne.inak magnolia uýz má puky ,tak uvidime co z nej bude tento rok.inak minuly rok zhodila aj dost listov,,,ale budeme sa o nu starat s laskou,snad sa jej u nas zapaci

35janulik
janulik35
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidych 28. 4. 2007 00:06

Prosím, řekněte nám, jak se letos povedlo vykvést Vaší magnolii? Už se chová líp? :wink:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod janulik35 5. 7. 2007 08:46

pekny den prajem.davno sme tu neboli,,pýtate sa na magnoliu...tak,tento rok mala 2 kvety,ktoré kvitli 1 den,boli vo výške asi 2,5 metra ,,čiže sme ich ani nemohli odfotiť..manžel to skúšal odfotiť ,niečo aj vyšlo ,,ale nie sú super tieto fotky.v našom mestečku som našla tiež magnoliu grandifloru a majitelka vravela,že tiež máva len 2 ,3 kvety...a má ju v záhradke asi 30 rokov..nuž asi sa v našom pásme zle cítia.
janulik35
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod crosan 15. 3. 2009 22:38

Máme magnolii zřejmě fraseri, odpovídá to popisu v knize, třetím rokem kvete velkými bílými květy jen jeden den, ale přes léto ji začnou schnout listy, tím že jsou veliké, žádná krása to není, můžete poradit čím to je a kde dělám chybu, hnojím tekutým hnojivem i na list, dávám mulč i kompost. Viděla jsem ji v zahradnictví, měla to samé a řekli mi, že je to suchem, může to být?
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bělena 16. 3. 2009 10:10

Dobry den,mam magnolii na dvore,kde je chranena pred vetry a primymi slunecnimi paprsky,ktere nema rada.Potrebuje vlhko celorocne,ale nesnasi premokreni,Vyhovuje ji kazdorocni pridani raseliny,jemne zapravit do pudy a okolo korenu,jako kdyz se dava mulc.Zatim jsem nehnojila a kvetla mi kazdorocne.Avsak loni mi manzel polamal vetve/skladal okolo ni stavebni material/.Takze letos tam neni ani jeden kvet a nevim,zda-li nekdy jeste bude,jestli se vubec zotavi.Hlavni zasady pro uspesne pestovani-Ne prime slunce,vlhko ano,ne vsak premokreni,pridavat kazdorocne raselinu, chranene stanoviste,studeny vitr se ji nelibi.
:hm Crosan,myslim,ze Tva magnolie trpi spise suchem,coz se spravi pravidelnou zalivkou.Misto kompostu davej raselinu a uvidis,ze se ji to bude libit.A na list uz radeji nehnoj.Mozna ze i to je duvodem,proc schnou listy,ale s tim zkusenosti nemam,to je jen ma domnenka,nemohu to tvrdit stoprocentne.Preji hodne uspechu :tleskani :tleskani .P.S. A raselinu muzes dat jeste nyni a na ni i trosku mulce aby nevysychala!
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod crosan 16. 3. 2009 11:33

Víš Běli, já mám dvě magnolie takovou z těma tuhžíma listama, ta je v pohodě, ale ta s těma velkýma listama, (jsou až 25cm dlouhé a nejsou tuhé) , už jsem pod ní dala i hodně proleželý koňský hnůj spíše to už byla rašelina, měla více květů ale listy osychaly dál. Je spíše v polostínu, ale je vedle velkého stř. smrku jestli ji ten neubírá vláhu. Zkusím to letos uhlídat. Taky mi na ni urazili větev když nám přivezli dřevo, jen se mi zdálo, že více obrazila pupeny na list. Jinak díky za radu.
crosan
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků