Benq-Siemens S68

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod chalmi 4. 5. 2006 10:29

Prošel jsem přes hromadu mobilů(měním tak 1x ročně) a stávající S68 je přesně to,co jsem hledal.
Elegantní,velmi kvalitní zpracování,perfektní klávesnice(nemám nejmenší ruku)
Prostředí vpodstatě "siemensovské"-handrkovat se ,jestli Siemens,nebo Benq je blbost.Je to tak jak je a buď to akceptuji a nebo ne.
V podstatě je to "manažerský" foun-co si vlastně pod tím pojmem kdo co představuje.
Pro toiho,kdo potřebuje foun pro práci není nic lepšího.Šel bych znovu a doporučuji bez uzardění každému.
Drobnosti:
I FW30 mi na doručenkách píše -1 hodina(ale v textu doručenky je to správně)
Kabel mi dojde -mám jej objednaný na http://WWW.MOBILESTORE.CZ ( DCA 140)

Zatím používám BT (MSI) + BPM. Chodí to,ale dost pomalu-proti kabelu.
chalmi
Junior

Odeslat příspěvekod dandys (novy) 4. 5. 2006 12:40

pavel6 píše:Jak jste do neho dostali novou verzi firmware?

Ja to uz týden zkousim z telefonu pres GPRS, ale skonci to vzdy po delsi dobe kdy se spojuje, hlaskou, ze server je zaneprazdneny at to zkusim znovu../quote]


Já to upgradoval z FW22 na FW30 přes SWUOTA (Software update over the air) - GPRS. Natáhlo to cca 750Kb. Postup dle návodu na NETu. Připojení jsem nastavil ručně a šlo to na prvni zátah. Jen jsem měl obavu když to kontrolovalo mou verzi FW v telefonu (byla 22) s verzí dostupnou ke stažení tak mi to napsalo, že nová verze FW bude nahrána mimo upgrade výrobce nebo tak něco, teď přesně nevím. Celková procedura trvala cca 35min z toho cca do 10min stahování z SWUOTA zbytek upgrade v telefonu. mj. teď (4.5 2006 13:29)jsem zkoušel znovu připojení na SWUOTA a píše mi to "Update software právě není k dispozici.Prosím zkuste to znovu později" Beru to tak, že mám max. možnou verzi FW už v telefonu. Jiná není zatím k dispozici. Tak asi připojení k SWUOTA funguje. Tak jestli nemáš něco špatně nastavený.

PS: Problém s časem doručenky mi to ale nevyřešilo. Nebo to nechápu :hm .Doručenka mi přijde jak má a s časem jak má, ale uvniř doručenky je: čas odeslání a je o +2 hodiny posunut oproti odeslání a pokračuje textem " bylo doručeno" v 04.05 2006 a zase čas o +2h dopředu. Nechápu. :hm

D.
dandys (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod M&K 4. 5. 2006 13:21

ConPower píše:Ten BenQ tam je jen napsaný jako výrobce... Možná, že se maximálně podílel jen na designu, SW je určitě od Siemensu. /quote]

O tom,ze je fw od Siemensu se nehodlam prit,jen tvrdim,ze je jiz ovlivnen prichodem Benqu.Nemuzes snad poprit,ze kdyby se Benq nespojil se Siemensem,tak by se asi nic nezmenilo a prostredi by zustalo stejne jako treba v M75...
M&K
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod simp 4. 5. 2006 13:32

Taky se nechci hádat, ale dovllím si odporovat... Je pravda, někomu prostě sedí, někomu třeba ne, ale tímto můžeme ostatním přiblížit, jaké to prostředí je. Když jsou třeba na Siemensy zvyklí nebo je naopak nemají rádi...
Je to inovace, kterou ještě udělal sám Siemens. Je to vývoj... Neporovnávej ho s M75, ale třeba s S75. To je také Siemens ještě neovlivněný BenQem. S68 jsem bohužel ještě neviděl, ale myslím, že prostředí má téměř stejné jako S75 - to jest ještě práce Siemensu.
Vývoj telefonu trvá cca rok. Proto není možné, aby BenQ stihl ovlivnit vývoj S68. To, co zatím BenQ-Siemens předvedl, jsou BUĎ čistokrevné Siemensy (S68, C81...) nebo čistokrevné BenQ (např. S88). Žádný opravdový BENQ-SIEMENS ještě představen nebyl a jsem dost zvědavý, jak budou vypadat.
simp
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bonfire 4. 5. 2006 15:07

pokud budou postavene na platforme SXG75 (jako EF81 nebo EL71) tak to muze byt dobre :) ale to uz je OT...
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Bonfire
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tchave 4. 5. 2006 17:13

dandys píše:
Tchave píše:
zivan píše:Ja mam podsviceni na 10% (nemam rad presviceny mobil ani LCD), denne napisu tak 5 sms, 5 minut hovoru a telefon jsem naposledy nabijel v patek vecer a ma jeste pres tretinu baterky.

Na noc ho nevypinam a kazde rano me budi.


A to je ještě něco k přečtení, když máš displey na 10% ? Nemusíš na to pak mžourat? :hm Jo a ještě jeden dotaz, když to teď majitelé zhodnotíte s odsupem času...nelitujete? Šli byste do něj zase? Nebo by Vaše volba padla jinam? Předem díky za upřímnost....m/quote]

Telefon mám týden a nelituju. Vůbec !!! 8)
Ale už na začátku píšu, nikomu svůj názor necpu, rozhodnout se musí každý sám a vybrat si telefon podle toho co využije a hlavně potřebuje !!!
Já bych si ho vybral znova . Provedeni je fakt krása. Kdo ho má už doma tak ví o čem mluvím. V této cenové hladině je provedení velmi slušný s porovnáním k ostatním founům. Není to žádná plastová "krabička" alá Nokia 6020 (mám ho služební) či "rakvička" např. SE K700i. (nic proti fy. Nokia či SE , ale tohle provedení s kovem Benq-Siemens prostě vystihl). Tlačítka jsou super. Ovládací kříž se taky krásně ovládá. Měl jsem v ruce i Siemens ME75 ale "kolík" mne nepřesvědčil v bezproblémovém ovládání. A taky ta guma na okrajích. Nevím jak dlouho vydrží. Mám zkušenost se Siemensem M35i , tam mi úplně odešla-oloupala se. Display paráda 262tis. barev , grafika povedená, žádný omalovánky alá Samsung , ale rozumná , pěkná a přehledná. Grafika moc pěkná i při zapnutém nematicovém menu (jedna ikona menu přes celý display) . Baterie zatím výdž 4dny bez vypínání přes noc a to si s ním celkem pořád "hraju" + hovory + nějaká SMS. Podsvícení 20-30% . A asi nějakou chvilku budu hrát, než vše nastavím a vyzkouším :lol: FW po koupi 22 . Teď upgrade na 30. Jednotka info 26.81 MB , volná 17.6 MB .Problém s doručenkami ale trvá (jsem u vodafone) čas v doručence +2h . Snad to dalši verze FW vyřeší. Jinak vše bez problemů.
Ale asi nic pro -náctiletý , nemá "mizerný" foták , MP3 , Rádio a jiné "kravinky" pro ně třeba důležité. Důlužité co člověk od toho chce a co potřebuje. Já mám tel. na telefonování, sms, net, e-mail. Jak jste na to vy? Máte někdo zkušenost se spojením tohoto krasavce s Bluetooth x PC. Mám v plánu koupit USB-BT od MSI "bratru" za 480. Jdou po tom posílat soubory? Co soft MPM-Simens ? Co máte vyzkoušeno Vy? . D.t/quote]


Taky jsem měl ME75 v ruce a spoustu dalších telefonů a souhlasím s tebou, že ME75 není v ruce vůbec špatná, ba dokonce klávesnice patří k těm hodně dobrým...ale na S68 nemá...tam opravdu nemám výhrad...jako bych ten telefon už někdy měl v ruce... jelikož tvrdíte, že to podsvícení stačí 10-30% baterie nějakej ten den vydrží...půjdu do něj...jen ještě asi počkám na další várku...předpokládám, že tam nahrnou nějaký novější FW...přeci jen těch verzí bylo během toho cca měsíce co je u nás ke koupi poměrně dost...a strkat do toho zbytečně prachy každej tejden se mi nechce...ještě to nějakej pátek vydržím...jen by mě potěšilo kdyby ho nabídl třeba vodafone...pak by spokojenost byla úplná... :lol: :lol:
Tchave
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod simp 4. 5. 2006 17:57

Podsvícení bohatě stačí 10%, žádné mžourání se nekoná, dokonce za dostatečných světelných podmínek a nastavení černobílého skinu (nevím, jestli je už dostatek softwaru pro jeho výrobu, ale nějaký kontrastní skin doufám v telefonu je) je klidně možné podsvícení vypnout :shock: a není o nic hůře čitelný než staré černobílé displeje :mrgreen: , akorát to teda není na prohlížení obrázků... Ale texty, e-maily, pohyb v menu - paráda...

Komunikace s PC bude OK - jde přes bluetooth, rychlejší je kabel, ale nevím, jestli se už v ČR prodává. A posílání souborů? Pohoda. Procházíš paměť telefonu jako třeba flashdisk nebo disketu. A protože to ještě JE SIEMENS, v blízké době bude dost slušná softwarová podpora. Např. s ním bude pracovat Total Commander, snad SiMoCo (ten s ním už možná funguje, ale nemám to ověřené!)
simp
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deglaser 5. 5. 2006 06:12

Posledni verze SiMoCo s 68 uz funguje.
Samsung Galaxy S10e
deglaser
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vooita 5. 5. 2006 06:26

taky jsem si pořidil tento mobilek a designově je super. co se výdrže týká, tak zatím jen dva a půl dne, ale to sis sním dost hraju. Zatím jsem celkem spokojený. Mám ale dva dotazy.
1. zajímalo by mě která schémata se dají na mobil použít. myslel sem že s S75, ale když jsem ho chtěl použít, tak mi to napsalo, že je soubor poškozený (soubor byl určitě ok, jen asi nekompatibilní). Poraďte taky odkud se dají schémata stáhnout.
2. mám problém při odesílání sms. když napíšu zprávu, tak používám to středové tlačítko k odeslání, všechno jde ok, najdu číslo, potvrdím a telefon se sekne, musím ho zapnout a zprávu napsat znovu. Čísla mám uložené na kartě. Máte s tím zkušenost?
3. kde se dá momentálně aktualizovat firmware? Můj je 22.
Díky
vooita
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod deglaser 5. 5. 2006 13:29

Temata mas tady.
Kód: Vybrat vše
http://themes.modopo.com/index.php?m=19&language=en
nebo tady
Kód: Vybrat vše
http://www.siemensinfo.de/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=215


Telefoni cisla si musis ulozit do pameti telefonu. :lol:
Samsung Galaxy S10e
deglaser
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vooita 5. 5. 2006 14:16

Díky, ty témata jsou v pohodě. Ta čísla si asi fakt budu muset přenést do paměti. Pak to ale považuji za další chybu firmwaru. Ještě mám problém z upgradem. našel jsem na stránkách benq-siemnsu návod, ale v menu, kde by to mělo být, tedy nastevení - nastavení telefonu - správa přístroje mám místo možnosti upgradu jen nějaký prázdný profil. víte co stím?
Naposledy upravil vooita dne 9. 5. 2006 06:20, celkově upraveno 1
vooita
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod achos 5. 5. 2006 15:21

M&K píše:Dnes jsem si s S68kou hral v kramu a jsem ponekud zklaman.Nevypada spatne,ale cekal jsem trochu vic (ale i tak je to moc pekny telefon),od te velke klavesnice jsem cekal skvele psani,ale je mozna az moc velka a clovek musi dost prehmatavat.Nejvice me vsak zklamala rychlost telefonu (byl tam fw 22)- skoro na kazdou akci jsem musel tak vterinu cekat,az jsem si vzdy myslel,ze nezareagovala klavesa a mackal ji znova,nebylo to moc prijemne:-/.Rozhoduji se mezi timhle a ME75,ale asi pujdu do ME75,ktera ma sice mensi pamet (ale na co je 25MB u S68,kdyz nema fotak ani MP3 vyzvaneni) a nema BT,ale je o 5 stovek levnejsi a rychla jako blesk.Jeste si asi pockam na recenzi a pokud me panove z MM nicim nenavnadi,tak at si Benq trhne nohou:).


no tak to si asi nedrzel v ruce s68 ..mam ruku jako king kong a zatim jsem neudelal snad ani jeden prehmat mel jsem doted MT50 3 a pul roku,takze trochu mi trva nez si zvyknu na nove funkce a BT ma
achos
Junior

Odeslat příspěvekod dandys (novy) 5. 5. 2006 18:22

[quote="vooita"]Díky, ty témata jsou v pohodě. Ta čísla si asi fakt budu muset přenést do paměti. Pak to ale považuji za další chybu firmwaru. Ještě mám problém z upgradem. našel jsem na stránkách benq-siemnsu návod, ale v menu, kde by to mělo být, tedy nastevení - nastavení telefonu - správa přístroje mám místo možnosti upgradu jen nějaký prázdný profil. víte co stím?[/quote]





Musíš si vytvořit svůj profil na to SWUOTA , pokud tedy chceš upgrade přes GPRS - SWUOTA .
např. podle tohohle ... :roll:

http://www.mobilmania.cz/Mobilnitelefon ... ARI=110447

http://interface.beinspired.cz/index.ph ... clanek=892


PS: jinak použivam (zatim) veškerá čísla na SIM a bez žádného problému . FW verze 30. :D

D.
dandys (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vooita 9. 5. 2006 06:39

tak jsem vzlkoušel ten update, asi 50x jsem to kontroloval, ale pokaždé mi to vypíše hlášku, že "server je zaneprázdněn.prosím opakovat." Asi je to opravdu problém serveru, ale možná jsem něco nastavil blbě. vše jsem udělal podle návodu, za který moc děkuju, jen jsem nikde nenašel tu http autentifikaci.
vooita
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dandys (novy) 9. 5. 2006 08:32

[quote="vooita"]tak jsem vzlkoušel ten update, asi 50x jsem to kontroloval, ale pokaždé mi to vypíše hlášku, že "server je zaneprázdněn.prosím opakovat." Asi je to opravdu problém serveru, ale možná jsem něco nastavil blbě. vše jsem udělal podle návodu, za který moc děkuju, jen jsem nikde nenašel tu http autentifikaci.[/quote]




Tak to je škoda, mne to funguje kdykoli se teď připojím tak Server vypadá že žije. Zkusím to ještě jednou popsat jak jsem to nastavil já.

Menu / Nast. telefonu / Správa přístr. / Aktivní účet / Profily >>>
-----------------------------------------------


Jmeno profilu : Software update

Spojení : >> preferované >> 01:GPRS Web

Adresa: Http://swuota.global-repair-management.com

Port:80

Jmeno uživatele:swuota_user

Heslo:swuota

ID serveru:SWUOTA

Heslo serveru:swuota

------------------------------------------------

poté

Menu / Nast. telefonu / Správa přístr. >>>> Spustit (nastavený profil)

... a jede to >>>

Telefon zobrazí ...... Spojuji >>> relace probíhá >>> a je to .... měl by být připojen ... :)

... snad už nic jiného jsem nenastavoval ... :hm

D.
dandys (novy)
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků