Siemens SX1 - konecny verdikt

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dezo 25. 4. 2005 17:00

Zdravím,

vážení, dokážeme dnes, když už víme, že že žádný nový cz fw do SX1 se nekoná, vyřknout ortel? Je SX1 dobrý telefon? Podle tabulek a katalogů jistě je. Který jiný telefon vám nabídne takový poměr cena výkon?

Tabulky ale nejsou všechno, a po projetí diskuzí tady na mobilmanii jsem, ač nerad, musel souhlasit. Snad o žádném jiném telefonu se nevedlo tolik vzrušených diskuzí ohledně stability. Chápu, že pokud se rozhodnu pro smartphone, musím počítat s určitou vyšší možností vytuhnutí telefonu, ale to co čtu o SX1 mě zaráží. Stejně tak jako problémy s použitím telefonu jako modemu, problémy s přehráváním více souborů mp3 a skutečnost, že mp3 přehrávač do značné míry dokáže celý telefon zpomalit.

Prosím tedy všechny zasvěcené uživatele, aby pomohli mě a všem ostatním, kteří se nechávají přemlovat podbízivou cenou SX1, nevybrat špatně. Existuje možnost, jak eliminovat problémy uvedené výše? Je řešením fw15 (vím, je bez české T9)?

Předem děkuji všem, kteří se rozhodnou pomoci. [/quote]
dezo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hans 20 25. 4. 2005 17:25

Dle ceny,vlastnich zkusenosti a nakonec i nekonecnych diskuzi,soudim,ze se jedna o zmetek.Proto taky nema nastupce.Fw 15 neni vubec v cestine,nejedna se tedy pouze o absenci ceske t9.Tech par fungujicich exemplaru tomu reputaci nezachrani.Ja mel 2 kusz.:o(
Hans 20
Junior

Odeslat příspěvekod tomsoyer 25. 4. 2005 17:28

Z mého pohledu:
první 2-3 měsíce fungoval jakž takž restart po zatuhnutí cca obden zejména po přehrávání MP3, natáčení videa, ani datové přenosy nezůstaly stranou :(
Po této době ráno ho zapnu jen zabzučel a nic tak sem zkusil formát.
Ani to nepomohlo tak do servisu po týdnu přehraný FW14cz
měsíc jakž takž funkční a poté opět nelze zapnout :?
Tak zase servis po 14 dnech výměna desky + FW14cz po 2 Hod co sem ho přinesl ze servisu a nahrál kontakty neustálé samovolné restarty nebo zamrzání, pokuď mi někdo volal tak jen vibroval i když bylo nastavené i zvonění a nezobrazovalo se kdo volá ani číslo a hovor nešlo přijmout a ani odmítnout :twisted:
Tak znovu do servisu už je tam 20 dní a čekám pokuď to uznaj na odstoupení od kupní smlouvy a vrácení peněz :oboze
Podotýkám že jsem nikdy neinstaloval žádný warez ani jiné pochybné programy :!:
Určitě bych si už znovu SX1 nekoupil ikdyž cena je velice lákavá, ale raději přišetři na něco jiného nokia, SE....
Sám si psal, že jsi na různých fórech četl, že problémy podobného rázu má hodně uživatelů tohoto tel.
Vím může to být způsobeno chybným kusem, ale co sem se dočetl tak těch chybných kusů je na můj vkus nějak mnoho :pozor2
tomsoyer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sibstr 25. 4. 2005 18:23

Můj SX1 jede teď naprosto bez problému. Měl jsem problém s GPRS, ale to vyřešil novej firmware 14cz, v servise Siemensu mi ho nahráli na počkání. Odté doby šlape jako hodinky. Já si na nic stěžovat nemůžu, je to supr stroj a já jsem s ním naprosto spokojenej.
Sibstr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J-o-U 25. 4. 2005 18:37

Neodporucil bych ho ani svym nepratelum, a ze jich mam hodne 8) Je to nedodelanej kram, ktery ma sice xxx funkci ale zadna z nich mu nefunguje jak by si clovek predstavoval. Jsem moc rad ze jsem se ho zbavil, jen lituju ztraceneho casu. Kdyby nekdo chtel popsat moje reklamace at napise :wink:
J-o-U
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radekm (novy) 25. 4. 2005 18:48

My SX1 is best phone, which i see. i think it is very good, but you? prostě je to super foun, zatím bez chyby, všechno jde tak jak má jít, holt to je na uživateli.
(toto je můj osobní názor, nemusí se vám líbit, ale nemusíte mě za něj kamenovat)
radekm (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomsoyer 25. 4. 2005 18:50

A jak ti dopadly ty reklamace :?: vrátili ti peníze :?:
Docela mě to zajímá protože teď čekám na jejich vyjádření tak doufám, že mi to uznaj :oboze
jinak stebou souhlasím ani nepříteli bych ho nepřál :!:
A toho ztraceného času a nemožnost použit tel. Vždy v tu nejméně vhodnou dobu a letět do servisu :twisted:
Naposledy upravil tomsoyer dne 25. 4. 2005 18:51, celkově upraveno 1
tomsoyer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J-o-U 25. 4. 2005 18:51

radekm píše:My SX1 is best phone, which i see. i think it is very good, but you? prostě je to super foun, zatím bez chyby, všechno jde tak jak má jít, holt to je na uživateli.a/quote]
Neni to na uzivateli, zalezi "co ti prijde pod ruku za kus" :wink:
J-o-U
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radekm (novy) 25. 4. 2005 18:52

neměly by všechny kusy stejný? :idea:
(toto je můj osobní názor, nemusí se vám líbit, ale nemusíte mě za něj kamenovat)
radekm (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomsoyer 25. 4. 2005 18:58

jj přesně tak
myslim že nejsem žadna lama a s SX1 se neprováděl žádné hokus pokus ani neinstaloval žádný pochybný soft :!:
Jinak se k technice chovám velice slušně a k tel. obvzlášť tak nevím jaký podíl bych měl mít na tom že je to prostě šmejd nebo ten můj aspoň 100%
tomsoyer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J-o-U 25. 4. 2005 19:07

radekm píše:neměly by všechny kusy stejný? :idea:-/quote]
Humoristo :D Uz jsi nekdy videl vyrobu MT nebo neceho takoveho ? Asi ne :lol: A kdyz to jeste zkombinujes s FW od siemensu :oboze

Editováno moderátorem Daft: Nechávejte v citaci pouze tu část, na kterou reagujete.
J-o-U
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomsoyer 25. 4. 2005 19:09

asi tak :!:
vystihl si to přesně skoro mi čteš myšlenky :D
A jak ti dopadla ta reklamace :?:
Napiš prosím vrátili ti prachy :?:
tomsoyer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod syky02 25. 4. 2005 19:15

doufám že při mě budou stát všichni dobří duchové mobilního světa až si svou SX1 budu kupovat a že se nebudu muset připojit na stranu odpůrců toho funkcemi našlapaného a jak taky doufám výborného telefonu.
Když jsem ho poprvé uviděl odrazovala mě tlačítka, ale po shlédnutí technických parametrů a nízké ceny mě to asi zlomilo tak mi držte palce ať je to gooooot kus!
Let's Go Jump It!
syky02
Junior

Odeslat příspěvekod tomsoyer 25. 4. 2005 19:21

na tlačitka si snadno zvykneš to není problém souhlasím že je to velice funkcemi našlapaný mobil ale bohužel velice nespolehlivý :!:
to samé co sis řikal ty sem si říkal také když sem ho kupoval, že snad nebudu mít smůlu na kus a vidiš jak sem dopadl :?
Problém je že většina je asi špatných oproti těm co funguji :pozor2
tomsoyer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J-o-U 25. 4. 2005 19:22

Vezmu to strucne /doufam :) / nemam moc casu se ted rozepisovat:

1/ Zasekavani, cca 1x denne, reklamovano v servisu, prehrali FW z 12 na 14 /jak jinak :) /
2/ Zasekavani, hlavne pro GPRS a radiu, nekdy "jen tak, jak se mu zachtelo" cca 5x tydne. Reklamace u prodejce, za 3 tydny vyjadreni, ze prehrali znovu FW 14 na 14 / docela ujety/
3/ Znovu zasekavani, navic caste pauzovani MP3, a tentokrat problikavani podsviceni u numericke klavesnice. Vraceho s tim ze je vymenena LCD board.
4/ Odeslano na "posudkove" jelikoz jsem zadal odstoupeni od smlouvy, z duvodu tri stejnych zavad, a to "zasekavani a chybny firmware/
5/ Vraceno s tim ze se nejedna o spatny FW /pokus o vtip???/
6/ Dalsi reklamace u prodejce, o5 zasekavani, o5 u GPRS a radia, opet pauzovani MP3. Vraceno s tim ze vymena mainboard.
7/ Znovu zaslano na "posudkove" s zadosti o odstoupeni od kupni smlouvy z duvodu 4 reklamaci.
8/ Prijato, penize na uctu, MPX220 na stole :wink:

Muj poznatek/ desku meli vymenit v druhe reklamaci, to je ale nenapadlo a moji radu nechteli :D
Prodejce byl v pohode, stezuju si pouze na Siemens celkove. Prijde mi, ze jsem si telefon koupil jen proto, aby si servis mel s cim hrat... Pri treti reklamaci jsem telefon v obchode zformatoval, vytahnul kartu, zapnul abych zrusil kod pristroje a jeste nez jsem zadal PIN tak se seknul. /poznamka pro toho, kdo mi bude psat ze za to muze warez/
J-o-U
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků