Jak vrátit T-Mobilu jeho smlouvu na 2 roky

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod cart2006 11. 9. 2007 10:44

Minulý týden mi přes PPL dorazila SIM karta od T-Mobile a smlouva na 2 roky. Aktivoval jsem tarif T30 HIT, kde minuta přijde na 3,81 Kč a měsíční paušál 226 Kč.

T-Mobile jsem si pořídil jako "kancelářský" mobil kvůli levnějšímu volání do jejich vlastní sítě (jinak volám přes Vodafone nebo pevnou linku).

Jenže shodou okolností si vybírám i VoIP operátora a koukám, že ceny volání na mobil z internetu jsou totožné: u VOX.802 3,80 Kč, ipvox.cz 3,78 Kč, sbohempevnalinko.cz 3,80 Kč, Nonoh.net a Dialnow.com dokonce 2,70 Kč - a neplatí se žádný paušál.

Stále jsem ve lhůtě 14 dní, kdy lze smlouvu vrátit.

SIM kartu jsem dosud nepoužil, ani nevytrhl z plastikové kartičky, myslíte, že mám nárok na vrácení smlouvy? A jak to udělat, stačí do obálky vložit SIM kartu, přiložené papíry, co jsem dostal a poslat T-Mobilu? Nebo je jistější zajet do Prahy na Národní třídu a vrátit osobně?
cart2006
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod XXTeens 11. 9. 2007 10:58

Pokud jsi uzavřel smlouvu mimo prostory obvyklé pro prodej služeb (na ulici, na Internetu apod.), máš 14 dnů po jejím uzavření lhůtu na její ukončení. Pak už máš smolíka...
XXTeens - Simply closer...
XXTeens
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cart2006 11. 9. 2007 11:25

No, můžu přece odvolat svůj souhlas ke shromažďování osobních údajů, který jsem T-Mobilu udělil při podpisu smlouvy, ne? Pak by mě měli správně vymazat z databáze.

Stejně předpokládám, že v nejbližších letech žádnou smlouvu s žádným operátorem nemám důvod uzavřít, vzhledem k jejich cenám (jak jsem zjistil, volání z internetu je tak o 30 % levnější a neplatí se paušál). Jedině snad, kdyby na trh vstoupila nějaká flexibilnější konkurence a ceny klesly na přiměřenou úroveň.

V současnosti se mi ceny zdají neadekvátní.

Takže good bye O2, T-Mobile i Vodafone, už vás nepotřebuji...
cart2006
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snowboarder 11. 9. 2007 14:17

o výpovědích je celé téma zde, je lepší se věnovat již otevřeným tématům a zbytečně forum nespammovat dalším vláknem, i další lidé se v tom lépe najdou ;)

http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?t=38271
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cart2006 11. 9. 2007 15:18

Ne, já se ptal na vrácení smlouvy, nikoli výpověď. To jsou odlišná témata. Ale dík za snahu :)
cart2006
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cejny 12. 9. 2007 07:35

jeste me napadaj voipdiscount.com voipcheap.com voipstunt.com maj 5 hodin na pevny zapadni evropy (i cr) tydne zdarma :-), stranky maj skoro stejny jen se lisi v detajlech, zdarma cislo pevne v cr, kredit 10 eu na 3-4 mesice (to je i konecna platba + bankovni poplatky dle typu prevodu), dneska tvrdi ze kredit nezmizi po tech 3-4 mesicich ale ze pak ty zeme zadarmo nejak uctuji, jen doporucuji se poradne podivat na konkretni podminky v detailech se muzou lisit
cejny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod XXTeens 12. 9. 2007 07:49

Nevím, co chceš ještě více slyšet - odpověď už tu máš, po 14 dnech jiný způsob není.
XXTeens - Simply closer...
XXTeens
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cart2006 12. 9. 2007 10:34

XXTeens a snowboarder: odpovídáte na něco, na co jsem se neptal, asi patříte mezi diskutéry, kteří musí odpovídat za každou cenu na všechno.

cejny: děkuji za tipy, u těchto operátorů už je ale volání na mobil trochu dražší. Mám před sebou srovnávací tabulku asi 30 operátorů, kterou jsem si udělal a nejlevněji opravdu vychází Nonoh a Dialnow.

OK. Rozhodl jsem se nebýt ovce a ráno poslal velkou obálku se SIM kartou a smlouvou zpět. Mám ze sebe radost. Jestli T-Mobile nějak zareaguje, dám to sem pro všeobecné obveselení.

Sbohem O2, Vodafone a T-Mobile!

Ať žije VoIP!
cart2006
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snowboarder 12. 9. 2007 10:52

Vážený pane cart2006,

ZDE NA TOMTO MÍSTĚ jste se ptal na následovné:

cart2006 píše:SIM kartu jsem dosud nepoužil, ani nevytrhl z plastikové kartičky, myslíte, že mám nárok na vrácení smlouvy? A jak to udělat, stačí do obálky vložit SIM kartu, přiložené papíry, co jsem dostal a poslat T-Mobilu? Nebo je jistější zajet do Prahy na Národní třídu a vrátit osobně? /quote]

XXTeens vám odpověděl přímo na tuto situaci takto:
tquote="XXTeens"]Pokud jsi uzavřel smlouvu mimo prostory obvyklé pro prodej služeb (na ulici, na Internetu apod.), máš 14 dnů po jejím uzavření lhůtu na její ukončení. Pak už máš smolíka...m/quote]

s tím, že opravdu jiný způsob není. Jakýkoliv nákup mimo přímou kamennou prodejnu máte nárok stornovat do 14 dnů a to vrácením zásilky odeílateli tak, aby čtrnáctý den (nejlépe a nejpozději) byla u odesilatele. (A už vůbec nechápu co má společného Národní třída s T-Mobilem, kromě toho, že tam mají jednu z mála prodejen)

Pro jistotu jsem já přidal téma s výpověďmi, pokud byste tento čas přešvihnul a chtěl smlouvu vypovědět i tak.

Pokud to nechápete, je mi to opravdu líto.


btw: vzhledem k tomu, že je téma vyřešeno, bude lepší jej před dalšími OT uchránit uzamčením ;)
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 12. 9. 2007 23:18

Jsem teda mohutně zvědavý, co ti napíšou ;)
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mario 13. 9. 2007 19:53

Hlavně mi přijde malinko nefér doslova srovnávat VOIP s mobilní službou... Je jasné, že pokud budu volat z domu, vyjde to výhodněji, ale výhody mobilu asi všichni známe... Navíc když srovnáme, jakou infrastrukturu potřebujeme na volání přes net a jakou pro mobily, tak je jasné, že jsme asi někde jinde... Taky jsem zvědavý, co mu odepíšou - mimochodem, čekal bych, že se ani žádné reakce nedočká...
Mario
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod goob 13. 9. 2007 20:26

Tak samozřejmě VoIP nemá v některých parametrech konkurenci a i volání na mobily má mnohdy lacinější, než ze samotného mobilu. Kdo sedí celý den v kanceláři a mimo ní chodí jen výjimečně, ten může mít i jako pracovní telefon předplacenku. Většinou se ale stává, že člověk potřebuje volat někomu, ať už soukromě nebo pracovně, když je někde "v terénu" a tam mi VoIP prostě nepomůže.
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků