O2 - upozorneni na mail pomoci SMS

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Jerry 11. 9. 2007 00:25

Zdravim,
Chtel bych se zeptat, zda nema nekdo napad, jak resit problem s upozornovanim na nove maily na Go karte?
Ve schrance jsem mel nastavene presmerovani (posilani kopie) na cislo@sms.cz.o2.com.
Do nedavna to fungovalo jak jsem chtel, ale pak na serveru hosting-zdarma udelal nejake zmeny a od te doby mam ve vsech SMS adresu "MAILER-DEAMON@sms.eurotel.cz" a je asi zrejme, jak platne je vedet predmet zpravy, kdyz neznam odesilatele :cry:

Duvod je celkem zrejmy, Eurotel (ted O2) do sms nevklada adresu odesilatele FROM, ale polozku Return-path. Jelikoz byvaji adresy stejne, vetsinou se nic nepozna, ale problem nastane, jakmile zacne mail server hlavicku menit. Presne tohle pred delsi dobou udelal seznam.cz, pak se v sms zacalo obevovat postmaster@seznam.cz. Ted tahle manie prisla i na server, kde jsem si mail zalozil potom.

Bohuzel hosting-zdarma (bez ohledu na nazev se tam plati) si zrejme neda rict a jen opakuje, ze mazani return-path z kopie mailu je spravne, zatimco predtim to bylo spatne. :(

U Eurotelu se mi zatim nepodarilo ani sehnat kontakt na nekoho, kdo by podstatu problemu dokazal pochopit natoz se tim zabyval, prestoze uprava nastaveni, co presne se v sms ma zobrazit, bude pravdepodobne trivialni zalezitost.
Jejich uzasny formular "Napiste nam" zatim taky moc nezafungoval. Cekal jsem odpoved ve stylu, ze zavada neni na jejich strane, ale nedostal jsem odpoved vubec zadnou. A to ze by s problemem neco nadelala pracovnice, na kterou se dovolam pres infolinku, dost pochybuju. :(

Takze je nejaka moznost, jak videt v prichozi sms, kdo mi poslal mail bez zmeny operatora? To ze zkracuji sms na 60 znaku mi sice pripada jako hloupost (kdyz je zbytek zpravy prazdny), ale mne to na adresu a predmet stacilo, jenze bez adresy odesilatele uz vetsinou vim jen, ze neco prislo (vetsinou spam).

Predem diky za rady. :)
PS: Pokud by to cetl nekdo z eurotelu (telefoniky O2) nebo nekdo mel kontakt cloveku od nich, kdo s tim muze udelat, udelal by mi radost. ;)
Jerry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mickell 11. 9. 2007 03:26

nejsem si na 100% jistej, ale ma zato ze to nei sluzba O2 - tudiz ti tezko poradi a ani nezarucujou ze to bude fungovat.. :shock:
mickell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jerry 11. 9. 2007 09:55

Aha a nevis ci sluzba by to mohla byt?
Nebo na zaklade ceho si to myslis?
Jerry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mickell 11. 9. 2007 13:58

na zaklade informaci primo od O2. Mam mail na seznamu a taky mi to nechodi. Tak jsem volal na *88, kde mi rekli ze jedna o sluzbu provozovatele serveru, kde mas mail. A kazdy ma nastaveny limit na odeslani. Podle O2 ochrana pred nevyzadanymi SMS. Proto ta sms obcas prijde ale jen rano nez jim dojdou SMS.
mickell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 11. 9. 2007 14:18

tato služba je bohužel u O2 tragická,pokud ji opravdu dost vyžaduješ jako já,musíš jít ke zbývajícím opům u nich to ve většině případů funguje na 100%
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jerry 11. 9. 2007 14:24

Nojo, to uz mi taky napsali, ale to je hloupost.
Seznam.cz ani jiny mailovy server neposila zadne sms (krome placenych), ale akorat s pomoci nejakeho filtru posila e-maily na adresy v domene @sms.cz.o2.com. Kdo zajistuje prevod prijatych mailu na sms zatim nevim, ale dost pochybuju o tom, ze by to delal nekdo jiny nez O2.

Jenze moje maily i telefony vzdy skonci u lidi z infolinky, ktere odpovidaji jen naucenymi frazemi aniz by meli predstavu o tom, jak vubec e-mail funguje. :(
Jerry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goob 11. 9. 2007 14:51

Nechci být typický Čechem, co si pořád jen stěžuje, ale O2 má skutečně zoufalou podporu. Však se stačí podívat na systém, který používají pro správu uživatelského konta. To je prostě zoufalost a hlavně ostuda pro společnost takové velikosti.
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jerry 11. 9. 2007 22:04

Tak nakonec vyreseno, i kdyz ne uplne jak bych si predstavoval. Ve schrance na hosting-zdarma jsem misto presmerovani na mobil zadal schranku na skolni unixovy server, kam se jeste muzu prihlasit. Vyrobil jsem si pravidlo, ktery vezme presmerovany maily, doplni odesilatele do Return-path a posle to O2.
A uz mi to funguje! V sms uz konecne vidim, kdo mi mail poslal. :tleskani

Pro inspiraci obsah souboru .procmailrc
Kód: Vybrat vše
SHELL=/bin/bash
LOGFILE=$HOME/procmail.log
##VERBOSE=yes

:0
* ^Received:.+\.hosting90\.cz
* ^From:.*\/[-_.a-z0-9]+@[.a-z0-9]+
/usr/lib/sendmail -f $MATCH +420720xxxxxx@sms.eurotel.cz


Maily, ktere nejsou presmerovane a prichazeji napriklad ze skoly nemaji v hlavicce hosting90, takze se jich pravidlo nedotkne. Stejne by sel vyresit i seznam.cz. ;)

Samozrejme lepsi by bylo vysvetlit O2, ze ma do SMS psat adresu na radku From, nikoliv Return-path, ale to je asi scifi. Jen nevim co budu delat, az dostuduju a zrusi mi login na skolni server. :(
Jerry
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků