Retenční nabídky O2

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Jirka_Ka 1. 5. 2016 14:38

On ani odejít nechtěl - kvůli signálu. Jen dostal slušnou nabídku od TM, chtěl po O2 slevu nebo stejnou cenu jako TM, ale jaksi se s ním nikdo nebavil, pár telefonů a výsledek že má smůlu a musí vydržet. Asi tak. Nechápu to, svagrove daly u TM slevu i v průběhu závazku.
Jirka_Ka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 26. 5. 2016 15:43

Opravdu je rozdíl mezi číslem na IČO a číslem na RČ? S O2 jsem mluvil jednak telefonicky a jednak na chatu a oba pracovníci se zapřisáhli, že v tom není absolutně žádný rozdíl (z hlediska vypovězení smlouvy či výše pokut) a že je jen na mně, jakou verzi zvolím (a i z mého hlediska je to asi jedno, protože DPH do 10k Kč si můžu odečíst i z faktur, kde DIČ uvedené není). Tak nevím...

Jinak dá se teď na retenčním něco dostat? Já si s paní pěkně popovídal, ale nabídla akorát stovku, kdybych si pořídil ten jejich slimáčí internet, což jsem teda zamítnul :-D Z hlediska hlasových služeb sleva nula. Možná jsem měl zkusit požádat třeba o víc dat (mluvím o FREE CZ), ale hádám, že bych měl stejně smolíka. Řekl jsem hrdě konkrétní nabídky, které mám od Vodafone a T-Mobile (resp. které jsem vyčetl, že lidi tady na fóru psali, že dostali) a na O2 mi akorát poradili, abych přešel k T-Mobile, že mají lepší dostupnost signálu :-D
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bodik 27. 6. 2016 21:03

Dnes mi volali z O2 na mé druhé číslo a nabízel neomezenku s 1,6 GB internetem za 499,- plus 100,- sleva, když je další produkt od O2 (pevný internet třeba), takže neomezenka s 1,6 GB netem za 399,- Kč.
To jsou hrozní hajzlíci - na 2 prodejnách tvrdili, že nic takové nelze a neexistuje.

Bohužel potřebuji O2, protože na Liberecku není jiný operátor, a tak jsem šel do těch 200 MB, protože neomezenka je to dobrá. Ale teď s tím netem mě namíchli. Budu muset uhrát na změnu podmínek ohledně FUPu. Už to někdo dotáhl do konce?
Bodik
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 29. 6. 2016 19:20

Já volal na retenční dneska. Ptal jsem se, jestli nejde něco udělat s tím FREE CZ, tak mi tvrdili, že ne. Ale řekli, že už několik měsíců dávají FREE Evropu za cenu FREE CZ, takže za 750 Kč s DPH je v tom flat CZ, 3 GB CZ, 300 minut, 300 SMS a 300 MB zahraničí. Navíc mám pocit, že tenhle tarif chtějí od července nějak rozšířit za stejnou cenu. Přišlo mi to jako fajn nabídka, tak jsem to vzal.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jege 13. 7. 2016 18:51

Tohle mi přišlo s vyúčtováním:

Máme pro Vás dobrou zprávu!
Od 1. 7. 2016 jsme vylepšili Váš tarif FREE Evropa. Na celý rok máte v tarifu neomezené roamingové volání i SMS v celé EU. Navýšili jsme Vám stávající objem dat ze 3 GB na 5 GB. CENA PAUŠÁLU SE NEMĚNÍ. Od 1. 9. 2016 bude nově cena za obnovu dat po vyčerpání 5 GB datového limitu 499 Kč (platí pouze, máte-li aktivovanou automatickou obnovu dat). V případě, že více dat a neomezené roamingové volání a SMS po EU nechcete, můžete službu do 1. 9. 2016 zrušit bez dodatečné úhrady a bez uplatnění standardní výpovědní lhůty. Věříme, že s vylepšeným tarifem FREE Evropa budete spokojeni a užijete si to pravé léto po Evropě bez omezení v používání mobilního tarifu. Podrobné podmínky tarifů naleznete v Ceníku dostupném na http://www.o2.cz
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 14. 7. 2016 20:22

Jj, začátkem července to zlepšili. Je to podle mě fajn nabídka, za 749 s daní neomezenka v celé EU, 5GB dat v ČR, solidní porce dat v zahraničí atd.... sice jen na rok, ale za rok se uvidí, třeba se trh mezitím pohne. My, co nedosáhneme na ty flat tarify za tři stovky a podobně, jsme spokojeni :-)
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod spajda77 22. 8. 2016 18:41

Dnes jsme chtěli zrušit mobilní internet od O2 (datová SIM 1,5GB za 149,-). V rámci retence jsme se dohodli na 3GB za stejnou cenu (na 1 rok) s úvazkem na 2 roky. Tak uvidíme po roce.
spajda77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 8. 2016 11:53

149 už je retence, normál 199.
Jinak po roce uvidíš pouze doplatek za předčasné zrušení smlouvy, tohle je max., mám to zasebou...
anonymni

Odeslat příspěvekod spajda77 27. 8. 2016 16:18

Chtěli jsme ho rušit už dřív, ale pokuta byla ještě ne úplně zanedbatelná, tak tam byla retence těch 50,- dolů a teď v listopadu nám měla končit smlouva a pokuta byla již "v normě," tak jsme jim to chtěli zrušit a nabídli toto.

A jak to myslíš, že po roce uvidím "jen" doplatek za předčasné zrušení služby? Předpokládám, že dle toho, co mám za lejstro tak po roce by měla být (pokud na to nebudu reagovat) nastavena služba 3GB, ale již za "tržní" cenu dle aktuálního ceníku -50 korun retence.
spajda77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kurios 11. 10. 2016 19:42

Ahoj, postihla mě stejná patálie s tarifem FREE CZ data S (resp. vyřizoval jsem to jednomu rodiči) jako je už zde několikrát popsána. Několikrát je zde zmíněno, že ceníková cena tohoto tarifu je 499,- ale jen nevím a nerad bych vešel v omyl, za jakých podmínek (s/bez dph, se/bez závazku)? My máme momentálně FREE CZ data S 549,- s dph už se slevou 100,- za net a bez závazku. S možností jít do závazku na 24měs. za 399,-. Závazky obecně nemám rád a tak mě zajímá ta cena 499,- abych věděl na co je lze až lámat. Díky
kurios
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 12. 10. 2016 08:22

Moc jsem dotaz nepobral. Kolik je GB? Co je zde napsáno v srpnu a starší už nemusí platit. A taky co vlastně chceš.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurios 12. 10. 2016 13:16

Dotaz je, za jakých okolností je neveřejný tarif FREE CZ data S (200MB) za 499,- (závazek, dph, slevy), jak je zde několikrát zmíněno a ano jsem si vědom, že to bylo před několika měsíci :-) Potřebuji mít představu, kde je cca cenová hranice....
kurios
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 12. 10. 2016 20:42

To je divnej tarif, potřebujete vůbec internet? Něco podobného jsme měli od TMO za 250 na 2 roky.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 15. 10. 2016 10:22

Já ho mám. 14 let jsem fungoval na kreditu, než mi 6. října přistál mail s nabídkou FREE CZ data S za 399 korun, je to ale tím, že mám od nich net i O2 TV. Zkoušel jsem tam v sobotu dopo volat, abych se zeptal. Paní na lince to potvrdila, navíc je v tom i 200MB netu, což mé hloupé tlačítkové Nokii stačí, jsem na vozíku a dotykáče se mi špatně ovládají. Cena je 499 korun s DPH. Probral jsem to s rodiči a v sobotu večer tarif objednal. Ve středu 12.10 v 10.00 dorazil kurýr, já smlouvu podepsal a v 11.38 mi přišla textovka, že mám tarif aktivovaný.

Akorát jsem si nevšiml, že ve smlouvě není zaškrtnuta sleva kvůli O2 internetu. Baba na lince mě ubezpečila, stejně jako dáma na chatu, že bude uplatněna na faktuře, nemusím mít prý strach.

Kontext - já stejně poslední dva tři roky dobíjím 400 korun měsíčně, nejdřív kvůli Internet v mobilu S+, který obsahoval neomezené SMSky do O2 za 40 korun týdně, pak ho zdražili na 50. Za pravidelný dobíjení 300 a více korun jsem měl výhodu večerního volání do O2 nejdříve za 50 haléřů, postupně zdarma. Když výhodu večerního volání zrušili, přešel jsem na tarif NA!DLOUHO, kde po první minutě zdarma, potom do O2 zcela zdarma, ostatní sítě 5,90 za hovor + stále balíček IVM S+. Jenže loni v říjnu mi oznámili, že neomezené SMSky už nebudou součástí balíčku, já totiž měl ten net kvůli SMSkám, nikoliv SMSky kvůli netu, většinu kamarádů mám totiž u O2. Takže si aktivuji balíček neomezeného volání a SMS do O2 za 59 korun týdně. A na tomhle funguji poslední rok, do ostatních sítí moc nevolám ani nepíšu, takže mi občas z těch dobitých 400 korun i něco zbývalo, i když za poslední 3 měsíce mám průměrnou útratu prý 528 korun, někdy totiž na net mrknu a to tehdy stálo 29 korun/den.

Než jsem objevil kouzlo balíčků, platil jsem ještě možná v roce 2011 nebo 12 za kredit i 900 měsíčně. Nemám rád závazky, ale za 399 korun jsem to vzal. Tarif je neveřejný, v sobotu při telefonátu mi dokonce pán řekl, že je nabízen zejména předplacenkářům, v ceníku ho mají, na webu ne a nelze prý aktivovat na vyžádání.

Já vím, že to nemůže konkurovat zdejším retencím za 425 korun s 1,5GB netu, 485 korun, 385 s 3GB netu, nicméně pro mě je víc giga zbytečných. Myslím, že takovýhle tarif mělo O2 nabízet už dávno a pro všechny. Jinak 14 let u O2 a se stejným číslem.

Takže shrnutí pro kuriose - cena tarifu FREE CZ data S je 499 korun se závazkem na 24 měsíců a bez jakýchkoliv slev. Pokud chcete tento tarif bez závazku, je to za příplatek 150 korun, takže 649 korun měsíčně. Když máte nárok na stovkovou slevu za O2 Internet nebo O2 TV, pak bude cena tohoto tarifu 549 korun bez závazku (649 - 100), pokud nevadí závazek, pak 399 (499 - 100). Všechny ceny uvádím s DPH.

Jestli se dá vyhádat na retenčním ještě lepší cena tohoto tarifu, třeba 399, ale bez závazku, to netuším, jsem paušálový nováček. Každopádně doufám, že až smlouva bude končit, podaří se mi vyhádat podobnou porci služeb za lepší, nebo aspoň stejné peníze. O2 totiž zdražuje rádo viz O2 TV ze 199 na 299, rodičům zrušili Pevnou 300, takže doufám, že teď přestanou s cenama chvíli hýbati.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 10. 2016 15:47

Vypada to, ze tarif neomezene volani do vsech siti s 200 MB za 499 Kc nabizi majitelum predplacenek, take znam jednoho..
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků