Poradna: Jaký tarif si mám vybrat?

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Weny Sky 23. 8. 2009 16:04

Zdravim,

jake jsou moznosti ziskani tarifu bez nutnosti platit mesicni pausal a bez nutnosti se danemu operatorovi upisovat na nejakou urcitou dobu.

Momentalne "pouzivam" uz cca 7-8 let predplacenou kartu TWIST od T-Mobile, ale docela se posledni dobou bojim, ze by mi mohli ukradnout mobil a ja bych ztratil svoje telefonni cislo. Z tohoto duvodu bych chtel prejit na nejaky tarif, aby mi v pripade takove neprijemne situace aktivovali novou SIM se stejnym cislem.

Jelikoz ted mesicne v prumeru provolam tak 10 minut a poslu nanejvys 20 SMS, tak si nemuzu nejak vybrat. Snad jediny tarif, ktery jsem ted objevil je O2 ZERO, jenze tam se vubec nelibi ten system uctovani 60+60 a ani samotny O2 se mi moc nezamlouva.

Proto otazka zni, jestli podobne tarify, ktere maji nulovy ci symbolicky pausal, nemaji i ostatni operatori nebo se je nechystaji zavest.
Pripadne co byste mi doporucili za tarif.

Dik.
Weny Sky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Krevety 23. 8. 2009 16:31

No nejlevněji tě asi vyjde Nabito 119, nebo předplacenka od Vodafone. Pokud srovnáš ceny volaní, tak je na tom Vodafone díky účtování 60+1 lépe, a sms má taky nejlevnější. Jediné co u nich vychází blbě jsou mms.

Jinak když ti ukradnou mobil / číslo, lze normálně nahlásit na PČR kráděž a SIM dostaneš od operátora novou (s tvým číslem) ;-)
Samsung NP730U
Xperia Z1 Compact
Krevety
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 23. 8. 2009 17:04

Každou simkartu, pokud k ní máš doklady (U Vodafone heslo, u T-Mobile třeba účet v t-zones, u O2 alespoň papír), ti vymění operátor za novou se stejným číslem.

U T-Mobile, pokud by ti ji odcizili stačí zajít do muj.t-mobile.cz a tam v kolonce "Služby", poté "SIM karta T-Mobile" zažádat o zaslání nové simkarty). Samozřejmě se to platí.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod taylor729 25. 8. 2009 11:05

Byvalo to ze pokud se prijde k T-Mobile s protokolem od policie, tak je nova SIM zdarma
taylor729
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 25. 8. 2009 11:24

U paušálu...
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Dolysek 27. 8. 2009 08:14

Ráda bych také někoho zběhlého poprosila o radu, jaký tarif zvolit. Jsem studentkou VŠ, volám asi stejně jako píšu SMS, ani jedno neupřednostňuji.

Nyní mám: O2 - Pohoda (ta úplně první) 100 SMS, 40 Minut do všech sítí stojí mě nějakých 175 Kč základní tarif. K tomu používám službu internet v mobilu (zatím zadarmo, ale v říjnu to bude 150 Kč za měsíc - prý je jedno kolik čeho stáhnu) Každý měsíc překročím ve volání asi o 200,-- ale většinou právě do sítě 02.

Tarif mi vyhovuje, problém je vtom, že se mi nelíbí přístup k zákazníkovi a proto bych ráda operátora opustila. Moc děkuji za radu
Dolysek
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 27. 8. 2009 08:47

Mas prehled, kolik toho stahnes? U vodafonu muzes mit jako studentka internet za 89Kc, ale po stazeni 100MB ti o dost klesne rychlost (na Operu Mini v mobilu to staci).
Pro tebe by u Vodafonu asi byl idealni nejlevnejsi tarif Nabito 119 + zvyhodneni pro studenty (300Kc na provolani za 150Kc). Dohromady za 269Kc mit 419Kc na volani a SMS.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolysek 27. 8. 2009 09:01

Díky za radu. Teď toho moc nestahuju, až se dostane na trh telefon, který jsem si vybrala, tak budu ale na internetu hodně. Nad tím Vodafonem budu přemýšlet, zaujaly mne ty jejich kalkulačky, jak jsou ostatní operátoři vyčůraní :D. Ještě jědnou díky
Dolysek
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 28. 8. 2009 11:28

Dolysek

tak dle meho pokud by jsi chtela odejit, tak si moc nepomuzes .. mam pocit, ze tady si vsichni operatori hrabou hlavne do kapsy a zakaznik je az na chvostu ...

nepises podstatne udaje ...kolik minut provolas a posles sms mesicne ...
myslim, ze i kdyz prekracujes o tech 200 asi te to jeste vychazi nejlacineji ... obdobny tarif je pak O2 Cool za 250,- tusim (60 volnych minut, SMS 1,50 - jinak do site O2 SMS zdarma, volani 4,50/min) .. pro ty kdo uz prekroci vekovou hranici 26 let ...
Nevim o zadnem "vyhodnem" tarifu u jakehokoli operatora, kde by volani a SMS bylo tak nejak vice zvyhodneno a neplatila jsi pausal >500,- mesicne
Vyhodnejsi muze byt pak tedy jen cena za ten internet v mobilu, kde tusim u T-mobile stoji kolem 90,- zatimco O2 za 150,-
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snekac 28. 8. 2009 12:08

Sentry píše:Vyhodnejsi muze byt pak tedy jen cena za ten internet v mobilu, kde tusim u T-mobile stoji kolem 90,- zatimco O2 za 150,-


Tak to je dobrej vtip... Jednak je to u T-Mobilu za 118 a za druhé je to neplnohodnotné zvýhodnění, takže když si člověk nebude dávat pozor, přijde mu místo 118 třeba 700 Kč ;-) V případě internetu jedině O2 nebo Vodafone...

Souhlasím se zivanem, to je nejlepší řešení.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peters7 31. 8. 2009 16:29

Dobrý den jsem student,měl jsem student sms gratis,který skoncil a ted nevim jaký bych si mel dat tarif místo toho.Potrebuji nejaký tarif na sms protože měsíčně jich poslu okolo 1000 a vetsina je na cislo pritelkyne.Měsíčně provolam tak 5minut pritelkyne cca 30minut...dekuju za radu
peters7
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 31. 8. 2009 16:34

Pokud je většina přítelkyně, viděl bych nejlépe tarif T-Mobile BAV SE Mých5
99Kč měsíční poplatek, smsky na 5 čísel z jakékoliv sítě zdarma, volání na pět čísel za 2,90
smsky na ostatní čísla 1,00Kč, volání na ostatní čísla 4,90.

Myslím, že by to mohlo být ideální. Hlavně i ta cena smsky na jiná čísla 1,00 vs Vodafone 1,19 to u takového množství taky něco udělá.

Nevýhodou je úpis na 1 rok, ale...
http://www2.t-mobile.cz/web/cz/resident ... se-s-mych5
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod peters7 31. 8. 2009 17:01

Moc dekuju za objevení tarifu:)chteli jsme dat o2 txt ze tam je na mesic za cca140kc na jedno cislo sms zadara:)tohle je oproti tomu super:)a jeste se ohledne toho chci zeptat...sms na 5cisel zdarma(je to jakykoliv operator?)
pak na ostatni cisla sms za 1kc(jakýkoliv operator?)
volaní za 2.9kc na pet cisel(jakýkoliv operator?)
a voláni na ostani cisla(jakýkoliv operator?)

Takze otazka zni jestli u vseho je to braný jako jakýkoliv operator nebo ceny jsou napsane jako na vlastni sit tedy T-mobile...dekuju jeste za zodpovezení dotazu:)
peters7
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 31. 8. 2009 17:09

Ten balíček u O2 půjde od 2.září nejen na TXT, ale i na Fajn a na Mix tarify, každopádně tohle je určitě lepší, jak říkáš :)

Ano, ceny jsou do všech sítí :)
sms 5 čísel zdarma: všechny sítě
sms ostatní: 1,00Kč všechny sítě
volání 5 čísel: 2,90 všechny sítě
volání ostatní: 4,90 všechny sítě
MMS: 5,90 všechny sítě
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod peters7 2. 9. 2009 12:27

Ahoj jeste bych mel jeden dotaz...Jak je to s prenosem cisla?Nyní jsem u vodafonu(měsíčně si nabijim kuponem) a ted bych teda chtel se svym cislem prejit k T-mobilu...musim nejak kontaktovat vodafone ,ze budu prechazet nebo jak se to dela?dekuju za odpoved
peters7
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků