Fórum DIGIarena.cz

Víc lidí víc ví
Právě je 28. 3. 2024 14:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54998 ]  Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 1980, 1981, 1982, 1983, 1984, 1985, 1986 ... 3667  Další stránka
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?
Odeslat příspěvekNapsal: 20. 1. 2017 23:34 
Offline
Pokročilý
Dobre, možno robím niekde chybu, ale trvám na tej šedej. To je si zrejmé, že prečo. Ostatné sedí. 2 x fotoaparát, 2 x statív, rovnaký uhol záberu. Rovnaká clona, aby sme sa dostali k rovnakému expozičnému času, tak na jednom je ISO 2500 a na druhom ISO 5000 . Kde je chyba ? To je rozdiel 1 EV. Keď zrovnám iso na rovnaké tak na jednom bude exp. čas polovičný ako na druhom. Alebo na jednom bude clona 2,8 a na druhom 4.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?
Odeslat příspěvekNapsal: 20. 1. 2017 23:51 
Offline
Návštěvník
Melancholický Trol píše:
Já jsem se ptal na vyhodnocování, ne na postup tvorby snímků. Tam bude pravděpodobně zakopaný pes.

poslední dvě věty

-- 21. 1. 2017 00:56 --

Dělej jak chceš, mě je to fuk :-) Jsi si jistý, že matrix u dvou modelů nebo dokonce značek měří stejně? Já bych skoro řekl, že nejspíš ne


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?
Odeslat příspěvekNapsal: 21. 1. 2017 00:06 
Offline
Návštěvník
Takže se nedíváš na konkrétní čísla v RAW souboru, ale na jejich nějakou grafickou reprezentaci. No a protože tvůrci softwarů jsou hodní kluci, umí korigovat ošulený olympusí RAW, aby zobrazili očekávaná data a ne ta skutečně uložená.
Stačilo si rozkliknout odkaz z Gancova odkazu. Já vím, že to tu nikdo nedelá. Tak aspoň pro tentokrát.


Nahoru
 Profil   
HRT 2 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?
Odeslat příspěvekNapsal: 21. 1. 2017 00:16 
Offline
Návštěvník
Uživatelský avatar
Trochu som to v tom článku preformuloval:
Pri porovnávaní dvoch záberov nestačí dodržať rovnako nastavenú citlivosť. Je treba dodržať aj odpovedajúcu expozíciu (kombináciu clony a času, aby sa snímačom dostalo rovnako svetla). Aj táto sa totižto dá prepočítať a vyčísliť.
V skutočnosti na nastavenej citlivosti vôbec nezáleží, lebo pri zadanej expozícii ju foťák môže zvoliť ľubovoľne.


FXE1 píše:
trvám na tej šedej. To je si zrejmé, že prečo. Ostatné sedí. 2 x fotoaparát, 2 x statív, rovnaký uhol záberu. Rovnaká clona, aby sme sa dostali k rovnakému expozičnému času, tak na jednom je ISO 2500 a na druhom ISO 5000 . Kde je chyba ? To je rozdiel 1 EV.
Jedným z dôvodov je, že Olympusy majú defaultne zapnutú gradáciu = zosvetľovanie tieňov.
Aby sa zachránilo viac detailov vo svetlách, volí sa tmavšia expozícia (aby sa snímaču dostalo menej svetla a nenastali prepaly) a následne sa to digitálne zosvetlí.

Táto logika pri pevne nastavenej citlivosti skráti expozičný čas. Pri rovnakom expozičnom čase zníži ISO.
No a pri rovnako nastavenej expozícii (kombinácii clona+čas) bude výsledný záber z Oly svetlejší
=> presne toto sa mi stalo, keď sme si s bráchom nastavili rovnakú expozíciu (obaja 1/3200s, bráchovi na 6D pri F/4 vychádzalo ISO 640 tak mi kázal nastaviť si F/2.8 a ISO 320) => no a ja som mal výsledné zábery svetlejšie

_________________
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?
Odeslat příspěvekNapsal: 21. 1. 2017 06:19 
Offline
Návštěvník
Uživatelský avatar
FXE1 píše:
https://www.dxomark.com/Cameras/Olympus/OM-D-E-M1-Mark-II---Measurements

A to som bol optimista, deklarované ISO 6400 u vlajkovej lode Olympusu rovná sa ISO 2797. Viac klamal len Volkswagen :love:

Myslíte si,že to robia všetci ? Ani náhodou !

https://www.dxomark.com/Cameras/Pentax/ ... asurements

Veriť ISU u Olyho, je ako kúpiť si hrnce u šmejdov :)


Na stránkách dxomark máte vysvětleno, co toto měření znamená. Zřejmě máte problémy s překladem textu z angličtiny.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?
Odeslat příspěvekNapsal: 21. 1. 2017 09:42 
Offline
Návštěvník
Tady pořád čtu jak Oly podvádí s ISO, ale na testovacích fotkách na dpreview nebo imaging-resource jsou nastavený stejný parametry. A o to hlavně jde, jak vypadá obraz při stejně nastavených hodnotách a ne o způsob, jakým toho výrobce dosáhne.
Co se týká meření DXO novýho senzoru M1 II tak komický je, jak někteří uctívači DXO najednou otáčejí kormidlo. Zatímco jindy, když měření odpovídají jejich přání, se závěry ohánějí jako svatým grálem, nyní, když se jim výsledky nelíbí, tak je chtějí za každou cenu zpochybnit. Divit se tomu ovšem není třeba, v současný společnosti je to naprosto běžnej trend např. při volbách. :-))


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?
Odeslat příspěvekNapsal: 21. 1. 2017 10:01 
Offline
Pokročilý
Dobre, ospravedlňujem sa , nechcel som sa nikoho dotknúť. Opísal som svoju skúsenosť medzi Fuji a Panasonicom ohľadne ISA. Keď mi iný fotograf popisoval ešte väčší rozdiel medzi Sigmou s Foveonom a Canonom, tak som si myslel, že to nie je možné a že ISO nie je trhací kalendár.
Poviem len toľko, že niekedy môže byť porovnanie šumu na základe deklarovaného ISA dosť ošemetná záležitosť.
A obdivujem Olympus ako to technologicky tlačí dopredu, bez ohľadu na to či ho ja chcem alebo nie. Ganec im viac škodí ako pomáha.
Z mojej strany všetko.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?
Odeslat příspěvekNapsal: 21. 1. 2017 11:12 
Offline
Návštěvník
rodri píše:
Tady pořád čtu jak Oly podvádí s ISO, ale na testovacích fotkách na dpreview nebo imaging-resource jsou nastavený stejný parametry. A o to hlavně jde, jak vypadá obraz při stejně nastavených hodnotách a ne o způsob, jakým toho výrobce dosáhne.


Už jsem ti tu dříve psal, ze na testovacích fotkách z dpreview stejné parametry u jpg snímků nejsou, zatímco u raw ano. Pak je ale nutné expozici při vyvolání raw snímků zkorigovat (což uvádí - viz pozn. exposure corrected), jinak bude snímek podexponovaný (není lSO3200 jako jiné ISO 3200, že jo). Takže, jak je pak vidět - http://goo.gl/aWKAo4 Oly EM1 II nemá ani náhodou srovnatelný šum s D500, jak by se mohlo zdát podle výsledků na DxOMark.


Nahoru
 Profil   
HRT 1 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?
Odeslat příspěvekNapsal: 21. 1. 2017 11:23 
Offline
Návštěvník
rodri píše:
Tady pořád čtu jak Oly podvádí s ISO, ale na testovacích fotkách na dpreview nebo imaging-resource jsou nastavený stejný parametry. A o to hlavně jde, jak vypadá obraz při stejně nastavených hodnotách a ne o způsob, jakým toho výrobce dosáhne.
Co se týká meření DXO novýho senzoru M1 II tak komický je, jak někteří uctívači DXO najednou otáčejí kormidlo. Zatímco jindy, když měření odpovídají jejich přání, se závěry ohánějí jako svatým grálem, nyní, když se jim výsledky nelíbí, tak je chtějí za každou cenu zpochybnit. Divit se tomu ovšem není třeba, v současný společnosti je to naprosto běžnej trend např. při volbách. :-))

Chtěl jsem napsat něco podobnýho, Rodri mě předběhl :)


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?
Odeslat příspěvekNapsal: 21. 1. 2017 11:26 
Offline
Návštěvník
Tak Ganec nám zase předhodil to co se mu hodí.Kdyby Olympus použil APS-C tak si se všema vytře zadek,takhle jen pořád dohání a dorovnává.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?
Odeslat příspěvekNapsal: 21. 1. 2017 11:29 
Offline
Návštěvník
Takze nakonec je to v poradku.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?
Odeslat příspěvekNapsal: 21. 1. 2017 11:39 
Offline
Návštěvník
KarelV, jasně, tohle nerozporuju. Posuzuju fotky zásadně podle rawu, takže u Olyho po korekci do plusu, protože až pak se ukáže výkon snímače. Nikde taky netvrdím, že Oly má stejnej šum na vysoký ISO jako D 500, to přenechám jiným expertům. Mě jde jen o to, že je nesmysl koukat na porovnávací fotky na dpreview třeba na ISO 6400 a tvrdit, že od Olyho je to švindl, protože u něj se nejedná o ISO 6400 ale jen o 3200, přestože fotky jsou focený na stejný nastavení a expozičně srovnaný. Snad to napsal dostatečně srozumitelně. Co by mě zajímalo je to, jestli i imaging-resource u testovacích fotek dělá u Olyho korekci do plusu.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?
Odeslat příspěvekNapsal: 21. 1. 2017 12:18 
Offline
Návštěvník
chlapi, gazdovský rozum, dôležité je to, akú kvalitnú fotografiu (trebárs s akým šumom) vyhotovím z toho ktorého foťáku s tým ktorým snímačom za tých istých svetelných podmienok a pri tej istej kompozícii, nie? A nezaujímalo by ma až tak veľmi, aké expozičné parametre mal ten ktorý foťák nastavené, samozrejme, pokiaľ tam nie sú brutálne rozdiely. Myslím si, že rozdiely u foťákov v rámci +-1EV budú vždycky


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?
Odeslat příspěvekNapsal: 21. 1. 2017 12:27 
Offline
Návštěvník
Už jsem psal, citlivost odezvy snímače na světelný tok není něco, co se dá změřít šuplerou (jako clona) nebo stopkami/čítačem (čas). Soulad s normou (ISO) se holt asi dělá nějakým SW postupem a výsledek u konkrétních kusů se dá nejsnáze posoudit kontrolou interního expozimetru (známým vyfocení jednolité světlé plochy a tvarem histogramu). Malé rozdíly servis upravit asi neumí, na velkých bych trval. Nemyslím že jde o podvody výrobců, jen nedokonalé seřízení/kontrola při výrobě. Odtud patrně i ty rozdíly v měření DXO.

Zdravím


Naposledy upravil Puntík dne 21. 1. 2017 12:49, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?
Odeslat příspěvekNapsal: 21. 1. 2017 12:27 
Offline
Pokročilý
Rád by som sa skúsenejších opýtal ako sa im javí Low ISO , t.j. ISO ktoré sa dá navoliť pod natívne ISO. Aký má podľa Vašich skúseností na výslednú kvalitu vplyv. (šum, DR, farby). ?


Nahoru
 Profil   
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54998 ]  Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 1980, 1981, 1982, 1983, 1984, 1985, 1986 ... 3667  Další stránka

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group