Computer v e-podobě

Diskuze o časopisu Computer

Moderátoři: Moderátoři Živě.cz, Moderátoři Computer

Odeslat příspěvekod Pavel Nygrýn 7. 11. 2011 12:17

Krátká sumarizace současných možností:
  • Roční předplatné PDF v našem Klubu (naše dlouholetá klasika). Vždy je ke stažení i optimalizovaná černobílá verze pro čtečky e-knih. Pro "papírové" předplatitele zdarma.
  • iPadová interaktivní verze (více fotek, videa, kvíz...) - díky Kiosku i možnost předplatného. Od čísla 8/12 by čtečka měla zvládat i vyšší rozlišení nového iPadu.
  • Stejná interaktivní verze je i pro tablety s Androidem.
  • Jednotlivá čísla se dají koupit i v Publeru (pro všechny platformy). Je to v podstatě stejná verze, jako PDF.

Sledujte novinky na https://twitter.com/#!/eCasopisy
Pavel Nygrýn
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Liska78 7. 5. 2012 16:00

Zravim,

jsem znovu objednal papirove predplatne na 1 rok (bez media). V klubu ctenaru a predplatitelu - Archiv casopisu si ted ale mohu casopisem pouze listovat. Jeste asi tak pred mesicem jsem si pritom mohl dane cislo z archivu stahnout tez jako PDF. To si ted budu muset zaplatit zvlast za moznost stahnout si casopis i v elektronicke podobe nebo neco delam spatne?
Liska78
Uživatel

Odeslat příspěvekod Pavel Nygrýn 8. 5. 2012 11:08

Mělo by to jít pořád stahovat, zavolejte si na předplatné.
Pavel Nygrýn
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Max87_ZA 6. 6. 2012 10:24

Dobrý deň,
je možné si časopis Computer kúpiť v pdf bez toho, aby som musel platiť celé predplatné? Takisto staršie čísla by som chcel ako pdf, Vami ponúkaná možnosť elektronickej distribúcie cez Publero mi nevyhovuje, nakoľko stiahnutie ako PDF je nedostupné.
Nepripravujete čítačku/distribúciu aj pre iPhone?
Ďakujem za odpoveď
Max87_ZA
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Nygrýn 6. 6. 2012 11:54

Samostatné PDF v prodeji mimo Publero není. Čtečku pro telefony nepřipravujeme, museli bychom v podstatě znovu vyrobit celý časopis ve formátu vhodném pro malé displeje s tím bychom nemohli nabídnout přijatelnou cenu. Český trh je na některé věci příliš malý.
Pavel Nygrýn
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Max87_ZA 6. 6. 2012 12:44

Dobrý deň,
pozrel som ešte raz Publero: https://cs.publero.com/title/computer_1
a možnosť stiahnutia PDF je zakázaná... Takže k pdf sa dostanem jedine asi cez predplatné...
Max87_ZA
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majsner 3. 8. 2012 15:47

Přidávám se k dotazu, jak to je (bude) s možností stáhnout PDF při koupi na Publeru.

A zadruhé bych chtěl vyjádřit nespokojenost s (ne)kvalitou obrázků v "Publero verzi". Malé rozlišení, brutální komprimace. U obrázků zařízení, notebooků apod. to ještě tolik nevadí, ale u výřezů obrazovek u článků o programech je to nedostatek poměrně zásadní. Konkrétně na Publeru se při čtení načítá každá strana zvlášť, takže by velikost nemusela být až takovým problémem.

Děkuji.
Majsner
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Nygrýn 13. 8. 2012 17:12

PDF z Publera stahovat nejdou a neplánujeme to.
S rozlišením je to složité - na mobilních zařízeních už při vyšší kvalitě Publero (či spíše cokoliv pro zobrazování PDF) vůbec nestíhá, takže to není reálné. Samozřejmě můžeme vydat klidně časopis v tiskové kvalitě, ale bude mít stovky megabajtů, některé stránky se i na PC budou otevírat třeba minutu a mobilní/tabletoví čtenáři nás nejspíš udupou.
Pavel Nygrýn
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majsner 13. 8. 2012 17:37

Je skvělé, že se všude honí vysoké rozlišení, nové mobily s HD rozlišením, nový iPad s 3 Mpixelovým displejem, ultrabooky s Full HD na 13"... a budeme si na tom prohlížet časopisy, kde má screenshot obrazovky rozlišení 150x80 pixelů.

Z tohoto pohledu je tedy nejlepší tam např. náhledy obrazovek programů nedávat vůbec. Výsledek bude stejný jako mazanice barev, ze které není nic poznat, ale zato to bude menší a na mobilech to určitě poběží daleko svižněji.

A bylo by tedy fér u Computeru v Publeru uvést, že se nejedná o plnohodnotnou elektronickou verzi časopisu, ale o ořezanou verzi v horší kvalitě s neúplným obsahem za sníženou cenu. Něco jako prošlé zlevněné potraviny v obchodě. Sice to stojí méně, ale zato se z toho možná ani nepo*eru.
Majsner
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Nygrýn 14. 8. 2012 13:25

Je to plnohodnotná elektronická verze, obrázky jsou ve stejné kvalitě, jako u předplatného v PDF. Žádná "plnohodnotnější" verze už v prodeji není.
Pavel Nygrýn
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majsner 14. 8. 2012 13:43

"Plnohodnotnou" jsem myslel ve srovnání s tištěným časopisem.
Majsner
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tajo 28. 8. 2012 15:27

Dobrý den, mám objednaný Nexus 7 a teď jsem četl hodnocení na Google Play, že na tomto tabletu Computer nefunguje a padá. Je nějaká šance na novější verzi, která by to nedělala?
Tajo
Uživatel

Odeslat příspěvekod Pavel Nygrýn 28. 8. 2012 16:02

Těžko říct, časopiseckou aplikaci vyvíjí Adobe, tak doufám, že tenhle tablet zařadí mezi ty, na kterých se testuje. Já jsem měl Nexus 7 v ruce jen chvíli a Computer mi na něm jel (což se bohužel nedá zobecnit na všechny, bylo to jen jedno číslo).
Pavel Nygrýn
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tajo 29. 8. 2012 21:12

Díky za odpověď. Já bohužel to štěstí nemám... Nexus 7, JB 4.1.1, Computer nainstalován jako jedna z prvních aplikací, a hned po spuštění spadne. ("Aplikace Computer bohužel přestala pracovat"). No, co nadělám, zůstanu dál u pdf verze, třeba s tím Adobe něco provede.
Tajo
Uživatel

Odeslat příspěvekod Pavel Nygrýn 30. 8. 2012 09:05

Nebo s tím v budoucnu něco provedeme my, Adobe má na náš vkus trochu moc much a není to jediná platforma, že...
Pavel Nygrýn
Uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků