Textové verze všech webů

Pravidla, rady a připomínky k celému SuperFóru

Moderátor: Administrátoři SuperFórum.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 6. 2008 08:19

Nevím kam s tím, když se to týká všech pod cpressem, tak to snad nevadí.

Proč zmizely přímé odkazy na textové verze webů z příchozích RSS zpráv?

Například Živě.cz. V RSS zprávách se objevovaly odkazy, které sice vypadaly jako odkaz na textovou verzi, odkazovaly ale ve skutečnosti na verzi grafickou. Napsal jsem na příslušná místa, zda by to mohli opravit a těšil jsem se, že se tak i stane. Ano, stalo se :( Textové RSS bylo zrušeno úplně - no tak to děkuji, ale tak jsem to nemyslel!

Teď kliknu na odkaz, otevře se grafická verze, načte se plno blbin, než stačím kliknout na odkaz na textovou verzi, a tepve potom si můžu článek v klidu přečíst.

Vraťte zpět "textové RSSky", přímé odkazy na textové verze článků, přímé odkazy na čitelné verze článků! PROSÍM!

MartinezZ

PS: A nebo někdo udělejte do Opery UserJS pro automatický redirect na textovou verzi stránky.
anonymni

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 30. 6. 2008 12:52

Z hlediska SEO optimalizace musíme držet pouze jednu verzi RSS. Když jsme měli i textové RSS, Google z toho byl hodně zmaten, mělo to špatný efekt na naši pozici ve vyhledávačích. Proto bylo RSS textové verze zrušeno. Snažili jsme se pomocí robots.txt zakázat, aby Google na toto RSS sahal, ale nepodařilo se.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 6. 2008 13:16

Ooouuu - škoda. Ovšem díky za odpověď.

Alespoň mám důvod nakopnout své nevědomosti o JS.
anonymni


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků