Vypálení Audio CD na Audio Hi-Fi věž bez MP3

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MrPierc 20. 10. 2018 19:51

Dobrý den,

protože je to již několik let, co nevypaluji, potřeboval bych poradit.

1) Potřebuji vypálit CD, které bude na starý typ Audio Hi-Fi (Sony RX70 a jiné staré), která umí přehrávat jen audio CD (MP3 neumí).

2) Zdroj skladeb mám jen MP3.

3) Chci vypalovat přes Ashampoo Burning Studio FREE, Co mám zvolit v menu programu? Hudba / Vytvořit Audio CD nebo Vytvořit MP3 nebo WMA disk?

4) Mám před vypálením převézt soubory z MP3 na jiný formát? Nebo tam nahrát MP3 a program si to už převede pro Audio CD?

5) Nebo doporučujete jiný program zdarma na vypálení?

Děkuji za osvěžení informací.
MrPierc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doggg 20. 10. 2018 20:40

Chápu že v Bodě jedna říkáš, že věž neumí MP3 a v bodě 3 se zeptáš jestli máš na cd vypálit mp3ky?
Doggg
Junior

Odeslat příspěvekod MrPierc 20. 10. 2018 20:45

Ano, ptám se tak, protože mám zdroj zvuku souborů MP3 a u bodu 3 se ptám zda zvolit v Ashampoo 1. možnost (Audio CD) či 2. možnost (Vytvořit MP3 nebo WMA disk). Trochu mě tam mate ta možnost WMA, Předpokládám, že to bude ta možnost Audio CD. Jenže mám jen MP3 soubory. Mám si sehnat flac či nějaký jiný formát a ten převézt pro Audio CD na jiný formát před pálením na Audio CD?
MrPierc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 20. 10. 2018 23:02

Vytvořit Audio-CD (Audiodisk). Nějaká taková volba, zdroj soubory MP3. Bez textu. Staré CD přehrávače ale stejně s vypálenými CD mají problém.
Nyní používám CDBurnerXP.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod MrPierc 21. 10. 2018 06:14

Děkuji za reakci. A máte odzkoušené na CDBurnerXP? Myslím tu kombinaci Audio CD + MP3 soubory.

Já jsem před nedávnem zkusil CDBurnerXP + Audio CD + Wav soubory a na věži nepřehrálo.
MrPierc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod atti.hombre 21. 10. 2018 07:53

Jo v Ashampoo vybrať " napáliť audio cd " vybrať adresár s mp3 označiť a pridať... v programe dať zmeniť rýchlosť napalovania napr 16x - môj cd prehrávač z roku 1996 z tým problém nemá... CD čka nekupuj tie priehladné,ale bud biele,alebo čierne... zlaté ...
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
https://eu.zonerama.com/attihombre/245758
atti.hombre
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 21. 10. 2018 09:19

V roku 2018 už každý napalovací sftvér vypáli audio CD (CDDA).
V CDBurnerXP je to takto:

Obrázek

a potom tam pretiahnem tie MP3, ktoré chcem vypáliť ako audio cd (*.cdda)

Obrázek

pozor na celkovú minutáž aj s 2 sekundovými pauzami medzi skladbami - nesmie presiahnúť 72 minút.
Staré CD prehrávače neprehrajú viac ako 72 min. Na CDR je možné nahrať až 80 minút hudby vo formáte *.cdda.
Mne sa osvedčilo napaľovať audio CD max. rýchlosťou 4x.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod atti.hombre 21. 10. 2018 10:07

:-) Ano rýchlosť napaľovania je daná mechanikou - čím pomalšie napaľovanie tak tým lepšie.
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
https://eu.zonerama.com/attihombre/245758
atti.hombre
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrPierc 21. 10. 2018 10:10

Děkuji za reakci. Ještě názvy soubory mohu nechat jak jsou? Například "03 - Guilty.mp3". Diakritiku dávat samozřejmě nebudu.
MrPierc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 21. 10. 2018 10:31

Názvy tě nemusí zajímat ty se na audio CD neukládají ukládají se pouze surové data. (I když existuje rozšíření CD-Text ale většina přehrávačů co jsem viděl to neumí.)

Viz:
Audio CD je nejstarším formátem CD. Pro záznam zvuku na audio CD se používá vzorkovací frekvence 44,1 kHz a 16bitový stereofonní záznam bez komprese (viz PCM). V této podobě zabere jedna minuta holého zvukového záznamu 44100 × 16 × 2 × 60 : 8 = 10 584 000 bajtů. Tato data jsou totiž navíc zabezpečena protichybovým kódováním FEC (Forward Error Correction), díky kterému je přehrávač schopen určité množství chyb, způsobených např. poškozeným CD, opravit. Tento systém je označován jako COMPACT DISC DIGITAL AUDIO (CDDA)

https://cs.wikipedia.org/wiki/Kompaktn%C3%AD_disk

https://en.wikipedia.org/wiki/Compact_D ... ital_Audio
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ansam 21. 10. 2018 10:58

MrPierc píše:...názvy soubory mohu nechat jak jsou?...

ANO. Po vypálení na disku aj tak uvíš iba takto vypísané audio stopy:
01.cdda
02.cdda
03.cdda
04.cdda ... atď
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrPierc 23. 10. 2018 16:24

Děkuji všem za informace. Ashampoo / Hudba / Vytvořit Audio CD + vložil jsem MP3 a pálil 16× rychlostí = vše na staré věži funguje.

Jen ještě osobní zkušenost: použil jsem nějaké Noname cd a nešlo vypálit, dělalo to chyby atd. Verbatim CD vše v pořádku a funguje ve věži po vypálení.
MrPierc
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků