Střih videa v PowerDirector- náhrada grafiky za EAH6850

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Muti 15. 3. 2017 20:22

Ahoj porřebuji rychlou radu.
Odporoučela se mi grafická karta Asus EAH6850 Direct CU do křemíkového nebe a musím koupit novou.

Na střih fullHD používám PowerDirector 14 a semtam Pinnacle. Nevím jak moc tyto prograny, hlavně Powerdirector využijí výkon grafické karty.
Z her hraji tak maximálně WorldOfTanks.
Monitor mám 23" FullHD, procesor i7

Nevím jestli bych grafiku GTX 1070 uživil (beztak je to pro mne již neakceptovatelná cena),
myslím, že pro mé potřeby by stačila GTX 1060, nebo spíše RX 480?
Nebo snad úplně nějaká jiná?

Můžete doporučit něco konkrétního? (model?)

Děkuji velice
Muti
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 15. 3. 2017 20:36

Podle infa od CyberLinku využívá PowerDirector 14 hlavně OpenCL, tzn. ve tvém případě je jasnou volbou RX-480; AMD karty jsou v OpenCL o parník lepší, než karty zelených.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Muti 17. 3. 2017 19:36

Tak jsem koupil MSI VGA RX 480 GAMING X 8G a zdá se mi, že je to horší než s tou starou kartou. :-(
Veškeré ovladače, software a jiné dodané "fičury" mám nainstalované a zaktualizované na nejnovější, ale i blbé youtube podle mě jede hůř (zasekaně???).
Nevím co je špatně.
Muti
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 17. 3. 2017 20:01

Zkusil jsi spáchat čistou instalaci systému?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Muti 17. 3. 2017 20:03

mno, nespáchal jsem---toho se hrozím. :-S
Muti
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 17. 3. 2017 20:30

AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Muti 17. 3. 2017 20:34

Nepoužil
nemám zkušenosti, ale možná se budou ovladače bít. ???
zkusím to

-- 17. 3. 2017 20:46 --

Mám odinstalovat všechny drivery a pak nainstalovat AMD znovu? Nebo stačí odebrat jen ty staré od nvidie?
Muti
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 17. 3. 2017 21:56

Odinstalovat všechny předchozí drivery na grafiku (ať už od AMD, nebo od NVidia - integrované od Intelu by vadit neměly).. Použít DDU. Nainstalovat nové ovladače.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 3. 2017 07:02

DDU v nouzáku ! Zbytek to udělá za tebe.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 3. 2017 08:15

Nesdělil jsi verzi OS. Nepoužíváš náhodou W10? :-)
Typický OOO:
Muti píše: horší než s tou starou kartou
youtube podle mě jede hůř (zasekaně???)

VGA s tím nemá nic společného, pokud nepoužíváš hw acceleration.*
Plynulost přímého přehrávání videa online závisí především na volném síťovém pásmu a použitém sw. Nemáš v OS narvaný Chromák nebo ještě něco horšího? :roll:
Fatální systémová chyba:
Muti píše:Veškeré ovladače, software a jiné dodané "fičury" mám nainstalované

Instaluje se vždy jen čistý ovladač.
Co s tím?
milsimr píše:Zkusil jsi spáchat čistou instalaci systému?

Stačí prostě jen obnovit zdravý stav OS ze zálohy z doby před první instalací ovladače VGA.
---
* V případě Chromáka nepoužitelná funkce.
Resp. samotný Chromák je IMHO nepoužitelný.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Muti 18. 3. 2017 21:56

Tak pěkně popořadě,
ano jedu na Windows 10, systém jsem migroval z plotnového disku na ssd, čistou zálohu nemám.

Nevím kde a jak bych používal hw acceleration, tedy sám vědomě nic. V čem konkrétně?

Co je Chromák??? Myslíš Chrome browser? Ano ten používám, nicméně většinou jedu na Firefoxu.

Čistý ovladač? jo asi jsem udělal chybu, myslel jsem, že aplikace stavěné přímo MSI na grafiku jsou užitečné.

Poslední věc DDU jsem řešil v nouzáku,n icméně ani po několikerém spuštění a odinstalaci v nouzáku se tam stále ukazuje i Nvidia. Která by už tam dávno neměla být. Odinstaloval jsem i AMD, nicméně i ten se stále zobrazuje.

Jsem z toho úplně nanic, i po přeinstalaci driverů a odintalaci Nvidie je to úplná tragédie. PowerDirector se "kouše", když aplikuji do klipu např. stabilizaci, tak to přes ten klip ani nepřejede, zvuk je dávno o klip dále atd. Dokonce Powerdirector totálně zmrzne a spadne. I s integrovanou Intel grafikou to chodí lépe. O stařičké Nvidii ani nemluvím, ta šlapala jako po másle.
Koupím grafárnu za 7500,- která by měla s OpenCL spolupracovat s PowerDirectorem a je to úplně nepoužitelné. :'(
Muti
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 19. 3. 2017 14:37

Imho přeinstalovat systém. Popř. to někomu svěřit, pokud si tím nejsi jist a nechceš přijít o svá data.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Muti 20. 3. 2017 17:12

Něco je hodně špatně.
Systém jsem reinstaloval. (na zelené louce), stáhnul ke všemu nejnovější drivery. Chipset i grafika.
Systém i Powerdirector je nainstalovaný na C (SSD Samsung 850EVO)
Data na plotnovém welociraptor.

Nicméně chová se to stejně špatně jako před reinstalem. Dokonce mi zůstalo "viset" okénko náhledu na ploše (přes jiné aplikace) Zmizelo až po vypnutí Powerdirectoru. Při přehrávání náhledu u klipu s aplikovanou stabilizací se stále seká, ba dokonce uplně vytuhne, nicméně zvuk jede dál. Powerdirector "tuhne" celkově.
Už nevím co dál,???

Je třeba instalovat nějaké directx?

Nebo mám vyměnit grafiku? za nějakou gtx1060? Už fakt nevím. Ta zase nemá OpenCL (ale k čemu vlastně, když RX480 je úplně marné?
Muti
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 20. 3. 2017 17:15

Máš možnost tu grafiku vyzkoušet v jiném PC?
Mj., nikde nevidím zbytek sestavy - nutno doplnit. Vč. výrobce a modelu zdroje.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Muti 20. 3. 2017 17:32

Grafiku asi na druhém compu neutáhnu kvůli slabému zdroji.
Jinak mám windows 10 (64bit)
Deska Gigabyte Z77-D3H Rev1.1
Paměti 16GB
Zdroj Seasonic 520W
Procesor i7

Tak jsem nakonec tu kartu rozjel na předpotopním druhém compu s 450 zdrojem,--- no nejede nejlépe ale možná o něco lépe než na mé oproti druhému compu luxusní konfiguraci.
Muti
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků