stavebni koutek

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Moucha 19. 10. 2018 17:36

řešil jsem to vždycky když jsem domaloval a zkoumal pod halogenovým svítidlem :D úplně jsem se zděsil jak moje ruce mohou být tak levé :D
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 19. 10. 2018 17:37

Ja Polarem maloval loni jednu mistnost a přiště beru zas. Jako je fakt, že mizi mnohem rychleji než je psano a ta plocha, kterou by to mělo dat zdaleka nesedi. Ale ta bila je opravdu bila a navic ma velmi dobrou otěruvzdornost.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 19. 10. 2018 17:38

boss: jako 15cm nosnej ytong? Si delas *****? :-P
Jinak IMHO staci oskrabat tu barvu a nalepit na normalni nebo flexibilni lepidlo, s flexibilnim se mi pracuje lip a asi lip drzi ale stoji 3x tolik, pytel asi 250,- vic bys asi potrebovat nemel. Flexibilni je v podstate nutne jen do mrazu a na vytapeny podlahy ale co uz.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 19. 10. 2018 17:41

nenosnej píše
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 19. 10. 2018 17:48

Aha, sry, uz jsem toho dneska nakoukal moc. Tak to OK, to spadne samo :-P
Ale ono se to nezda, boural jsem z garaze dveře přes zed 44cm porotherm, takovy nic moc cihly co se rozpadaly samy a největší problém malta mezi tim. Abych neprasil do baraku tak jsem nechal jen tu poslední slupku cihly po cely plose, asi 1cm + omitka, ze do toho pak kopnu. No chtelo to poradny kladivo, spolu s omítkou to drželo jak svina a ni to nevypadlo najednou cely, to me dostalo ;-)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boss-ivoss 21. 10. 2018 07:47

Takže co jsem tak koukal na videa tak
- oškrábat malbu, začistit (zbrousit) starý zbytky
- napenetrovat
- hydroizolační nátěr nebo stěrka, vč. rohový pásky (v rohu bude sprchová vanička, spíš na oplach věcí, než na sprchování)
- na to hned lepidlo
- na to kachličky

no to by zas nemuselo bejt tak těžký, a nářadí bych tolik novýho nepotřeboval (nemám třeba zubatý hladítko), to bych možná zvládnul sám
boss-ivoss
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 21. 10. 2018 08:00

No trénovat obkladani poprvé zrovna na miste, kde se na to bude koukat... Není to zas takova *****.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boss-ivoss 21. 10. 2018 10:12

Tak je to do garáže, do pivovaru, potřebuju aby to bylo technologicky správně (když budu v tý vaničce něco oplachovat, abych neměl mokrou zeď z druhý strany...). Šišatý to mít nechci, ale zas nic extra to bejt nemusí.
boss-ivoss
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tarwas 21. 10. 2018 20:49

Pánové, jak je to s umístěním na hranici pozemku? Mám na hranici přípojkový pilíř, který přední polovinou kouká na obecní pozemek a zadní polovinou je na mém. Potřebuji dát vedle elektroměrový pilíř a teď jestli umístit do roviny, takže znovu půl na půl nebo celý na můj?
Tarwas
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 21. 10. 2018 21:09

JardaB píše:boss: jako 15cm nosnej ytong? Si delas *****? :-P
Jinak IMHO staci oskrabat tu barvu a nalepit na normalni nebo flexibilni lepidlo, s flexibilnim se mi pracuje lip a asi lip drzi ale stoji 3x tolik, pytel asi 250,- vic bys asi potrebovat nemel. Flexibilni je v podstate nutne jen do mrazu a na vytapeny podlahy ale co uz.

Co jsem koukal u nás v satelitu, většina se novostaveb je z Ytongu a vidím že obvodové nosné zdi bývají fakt tenké, občas bych řekl že jen 12cm :!: (u přízemních staveb).. Asi to stačí, pak na to navalí třeba 25 polystyren..

A jinak ty lepidla u ytongů kolikrát drží víc než zdivo, když chceš bourat, tak ti dřív praskne ta cihla a spoj drží.. :D

Moucha píše:řešil jsem to vždycky když jsem domaloval a zkoumal pod halogenovým svítidlem :D úplně jsem se zděsil jak moje ruce mohou být tak levé :D

Tys vymaloval pokoj a nelíbilo se ti to jak je to ještě čerstvý, tak si na to dal hned další vrstvu? :oboze tyvoe, musíš počkat třeba na druhý den jak to zaschne, hned to vypadá jinak a ty šmouhy co se ti nelíbí čerstvé pak nejsou vidět.. :-D
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 22. 10. 2018 05:23

a je to fakt ytong a ne ztracene bedneni + beton? ytong unese prd.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 22. 10. 2018 08:10

Je to normální Ytong, kdo by stavěl až po střechu ze ztraceného bednění? Prostě z těch novostaveb se staví tak 7 možná 8 z 10ti z Ytongu.. Kdyžtak vyfotím až bude další nová stavba..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 22. 10. 2018 08:17

120mm je imho blbost, 250 je reálnější. Ale nutno zateplit. Já zateplovat nechtěl, tak mám 375mm lamdu.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 22. 10. 2018 11:12

borci nam v praci stavi kuchynku a vzdycky jsem myslel, ze se mezi ty porobetony apod. dava nejaky lepidlo nebo tak, ale oni to dali na sebe proste kde byla mezera ***** montazni penu.

Jsem si rikal, ze delat rekonstrukci koupelny bude ojeb, ale jak je vidim, to mam za vikend hotovo v kvalite "od profi firmy". Proste na sebe ***** itongy, do itongu vyjebad diry na trubky a draty, ***** tam vanu a umyvadlo pres to viditelny itong a beton ***** dlazdice, party.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 22. 10. 2018 11:18

Přesně takhle jednoduchý to je. Netřeba v tom hledat nějakou vědu.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků