Zábavné auto do 200t

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Zeiseth 19. 11. 2018 02:25

Čaute, sháním auto do 200 tisic jak už napovídá titulek :D nejspíš už to někde bude ale prolital jsem net křížem krážem a stejně sem se nerozhodl :/
Co od auto požaduju:
1: Dostatečnou rychlost na bezproblémové předjetí všeho co mi na cestě bude drasat nervy aniž bych čekal kdy mi bouchne motor kvůli vysokým otáčkám.
2: Aby to vyloženě nebylo složité údržbové auto bez absolutní šance sehnání dílů mimo autorizak ( narážím například na RX8)
3: Aby se to dobře řídilo ( rozumejte nechci konzolove řízení ale taky nechci něco co neumí zatočit )
4: vztahuje se to k bodu 3 --- chci aby to auto bylo zábavné
5: vzhled interiéru a exteriéru na aspoň trochu normální urovni ( nechci po tom nic extrémního zá čím se každý otočí jen aby sem se nemusel stydět za vzhled toho auta )
Vím že je toho hodně co za tu cenu požaduju ale taky vím že se to dá zvládnout :D auto se bude používat jako daily a časem jak si na něj zvyknu bych ho chtěl vytáhnout i na dráhy
Kandidáti:
Bmw E90/E92 325i/330i ( bohužel slušne kousky jsou až od 250+ takže mimo rozpočet )
BMW E60 530i ( vleže se do rozpočtu ale zdá se mi zbytečně moc velké a nvm jake bude v těch zatáčkách -- vím že nemá o moc větší váhu ale je to auto dělané více na komfort )
BMW E46 330i ( skoro za stejnou cenu jak E60 a vzhledem k tomu že auta bývají o 2-5 let starší bojím se koroze a stavu nynějších aut )
Ford Focus st 2.5T ( předokolka, nevím jestli je to + nebo - :D v zatáčkách bude rychlejší ale mám strach že mě rychle omrzí )
Audi TT 2.0tfsi ( o techle motorech sem toho nepřečetl moc dobrého ale na druhou stranu mě láká quattro )
Mazda 6 ( strach z koroze )

Kdyby měl někdo nějaké další typy a nebo rady proč se danému autu vyhnout neváhejte napsat :D já sem už bezradný :D auto se bude kupovat po zimě takže počítám i s malým propadem cen. Předem díky za váš čas ;)
Naposledy upravil Zeiseth dne 19. 11. 2018 02:52, celkově upraveno 1
Zeiseth
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T.E.CH 19. 11. 2018 02:35

https://www.sportovnivozy.cz/109221-bmw-3-330ci-brno

-- 19. 11. 2018 02:36 --

Ale nečekal bych nebude
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 19. 11. 2018 06:54

nějaký levný, ne? to bude jeden kostlivec ve skříni vedle druhého
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 11. 2018 07:07

Audi TT nema quattro, ale normalni haldex co ma i Oktavka. Jen to u Audi tak oznaucuji.
Focus ST.. hele ferove, to co s tim predvadel PJ bylo neskutecne. Jenze to musis umet ridit.

Za 200bych se na nakup zabavneho auta *****. Kupil si listek na MHD a tam zazijes zabavy vice nez dost.
anonymni

Odeslat příspěvekod K86 19. 11. 2018 07:31

Misto FFST si tam dej Golf 5 GTI

FFST podle me zrovna neni dobre postavene auto. Tim nerikam, ze je spatne.
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 19. 11. 2018 08:02

auto, které produkuje zábavu ve vysoké rychlosti? A umíš řídit? Jako opravdu řídit, ne jen točit volantem a šlapat na pedály?
Kup si MX5, nauč se s tím a pak si pořiď něco silnějšího ...
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 19. 11. 2018 08:11

Arnie J píše:nějaký levný, ne? to bude jeden kostlivec ve skříni vedle druhého

https://www.autickar.cz/clanek/autickar ... kazdy-den/

-- 19. 11. 2018 08:16 --

Zeiseth píše:Bmw E90/E92 325i/330i ( bohužel slušne kousky jsou až od 250+ takže mimo rozpočet )
BMW E60 530i ( vleže se do rozpočtu ale zdá se mi zbytečně moc velké a nvm jake bude v těch zatáčkách -- vím že nemá o moc větší váhu ale je to auto dělané více na komfort )
BMW E46 330i ( skoro za stejnou cenu jak E60 a vzhledem k tomu že auta bývají o 2-5 let starší bojím se koroze a stavu nynějších aut )
Ford Focus st 2.5T ( předokolka, nevím jestli je to + nebo - :D v zatáčkách bude rychlejší ale mám strach že mě rychle omrzí )
Audi TT 2.0tfsi ( o techle motorech sem toho nepřečetl moc dobrého ale na druhou stranu mě láká quattro )
Mazda 6 ( strach z koroze )


E90, protože e60 je velká, e46 rezne, Focus umírá na motory, navíc je 5V těžší než 4V, Mazda 6 rezne. Audi a Golf GTi V mi přijdou jako fajn tipy, pokud stačí předokolka.

Jinak by mě zajímalo než co bude Focus Rychlejší v zatáčkách?
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 19. 11. 2018 08:24

kura, škoda že nemám 5 garáží
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zeiseth 19. 11. 2018 09:17

Samozřejmě sem myslel v zatáčkách že bude rychlejší než zadokolky ( minimálně než se že zadokolkou naučím pořádně ) ale typl bych to už z logické úvahy vzhledem k tomu že ze zadokolkou si nemůžu dovolit přidat tolik plynu do zatacky. Opravte mě pokud se mylim. Zadokolku jsem ještě neměl :) znám dost teorie ale praxy v tom mám minimální :) ohledně jezdeni: ano mohl bych koupit slabší motorizací na které bych se s daným modelem naučil perfektně pracovat ale řekl bych že moje jízdní dovedností nejsou nejhorší a samozřejmě že je hromada věci co bude potřeba poladit :) každopádně nejsem bezmozek co ve chvíli kdy koupí silné auto sešlápne plný plyn a hned bude riskovat jak svůj život tak někoho jiného na komunikaci. Osobně si myslím že ze silnějším autem se daleko lépe a rychleji naučím pořádně vůz ovládat jak už to dělám vždycky ze vším že začnu z těžší variantou a s rozmyslem to zkousim ( + 150-200kw se mi nezdá že by to byla vyloženě raketa ) :). Ohledně golfu a audiny se vyloženě bojím toho motoru :/ jak sem psal výše nečetl sem o těch motorech nic dobrého ale pokud jsou to především pláne řeči lidí co nesnáší koncern VW ( ano taky ho nemám úplně v lásce ale to je spíše kvůli majitelům ) tak bych klidně šel i do nich :) každopádně děkuji za rychlejší reakce než sem čekal :)
Zeiseth
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MV_cz 19. 11. 2018 09:24

renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zeiseth 19. 11. 2018 09:33


Nad alfou jsem taky uvazoval ale bojím se u ní poruchovosti :) ano vím že údržba těch aut nebude zadarmo ale měl bych radši auto které bude u mě častěji doma než v servisu :/
Zeiseth
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K86 19. 11. 2018 09:34

Ojoj, jeste ani neumis poradne ridit, mas troche penez a uz se seres do 170kw zadokolky

Tak jo :D
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zeiseth 19. 11. 2018 09:37

K86 píše:Ojoj, jeste ani neumis poradne ridit, mas troche penez a uz se seres do 170kw zadokolky

Tak jo :D

Kde jsem napsal že neumím řídit? Pokud si ráno vstal špatně z postele a chceš si do někoho rypnout tak si to odpusť ;) . Napsal sem že je pořád co zlepšovat a ucit. Ale ty bys radši v tom autě očividně idiota co naletí do zatáčky 250 protože si myslí že je nejlepší řidič světa ;)
Zeiseth
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MV_cz 19. 11. 2018 09:38

On to koupí až po zimě, takže cajk, nemusí řešit odtah z příkopu
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 19. 11. 2018 09:39

Každý má své sny....tenhle příkopové. :D ;-)
T.E.CH
Veterán

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků