Oprávněná výměna rozvodů?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Arnie J 15. 12. 2018 14:57

eLzyx píše:
tos_ píše:Změnil bych servis.

v tomto případě raději auto :hm

:D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 15. 12. 2018 15:36

Neoplachovalo se to zespoda hned po jizde horky? Jestli se třeba nesesypal katalyzator nebo odesla lambda nebo něco jiného horkeho… I když to není moc pravdepodobne, projeti kaluze to většinou taky prezije. Muze to byt opravdu jen souhra okolnosti...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 12. 2018 18:18

Jakoze v desti se ti sesype katalyzator? No ty voe co to hulis
anonymni

Odeslat příspěvekod JardaB 15. 12. 2018 18:20

U rejze bych to uplne nevyloucil :D Kazdopadne aspoň lambdu by prudke ochlazeni mohlo dorazit. Ja se teda obecne radsi kalužím vyhybam.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 12. 2018 18:21

A jak to udelas v zime? V desti? :)))
anonymni

Odeslat příspěvekod kamzyk 15. 12. 2018 18:25

Chodi pesky? :D
kamzyk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukas063 15. 12. 2018 18:27

to je zas debata :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 15. 12. 2018 18:29

Na to si dam dalšího panacka :D
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamzyk 15. 12. 2018 18:32

Kdyz jsi chodec, tak muzes. :D
kamzyk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kevil 15. 12. 2018 19:01

Ať ti někdo nečte chybový kódy, dej je sem.
Kevil
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FlamerCZE 16. 12. 2018 03:06

V servise mi kody ukazoval, ale bohuzel jsem byl jeste mimo, protoze me vzbudili po nocni :), tak si je moc nepamatuju. Pokud se nepletu, tak jeden z nich byl P0012, ale ruku do ohne bych za to nedal. Dalsi 2 byly drobnosti ohledne LPG. V pondeli si je zkusim vyzadat a kdyztak sem pisnu.

-- 16. 12. 2018 04:08 --

JardaB píše:Neoplachovalo se to zespoda hned po jizde horky? Jestli se třeba nesesypal katalyzator nebo odesla lambda nebo něco jiného horkeho… I když to není moc pravdepodobne, projeti kaluze to většinou taky prezije. Muze to byt opravdu jen souhra okolnosti...


Jel jsem autem asi 5min, pak 30min stalo a jen popojel o par metru dal do mycky, takze bych nerekl, ze se to oplachovalo horke.

-- 16. 12. 2018 04:10 --

maXX_CZ píše:Mi prijde, ze vzdycky kdyz nevedi co s tim, tak zacnou rozvodama.
Tohle muze byt milion veci, protokol z diagnostiky mas (ty chybove kody se daji vylustit).


Bohuzel jsem si je neopsal/nevyfotil/neokopiroval, byl jsem trosku mimo v te dobe :-). V pondeli zkusim vyzadat znovu, ukazoval mi je a myslim, ze tam byl kod P0012, ale nedal bych ruku do ohne za to :-).

-- 16. 12. 2018 04:17 --

polda píše:Tvl to je *****, to jel někam do opravny tramvají ne?! Pokud si nestříkal do motoru, tak zbývá váha vzduchu nebo výfuk. systém .


Jako servis nema spatne reference a fungujou uz snad 20 let nebo mozna i vic, tak snad to nebudou vemena. Uz jsem tady auto asi 2x v servise mel, ale jen na bezne veci (vymena oleje, prezuti pneu apod.). Bohuzel jsem musel zvolit nekoho, kdo je tady blizko meho domu, protoze do servisu, kde normalne jezdim, bych asi tech 12km nedojel pres vsechny mozne krizovatky, kdyz to auto porad chcipalo.

-- 16. 12. 2018 04:18 --

Kamziq píše:Zkus proste jiny servis a uvidis, jestli to odstrani nebo navrhnou to same. Jinak je to smluvni vztah, pokud zakaznik servisu vymenu rozvodu odsouhlasi, tak je to vymena rozvodu opravnena, i kdyz to treba zavadu neodstrani.


Ja se asi spatne vyjadril, vim, ze je vymena opravnena, jen me spise zajimalo, jestli si nekdo mysli, ze by to mohlo byt opravdu rozvodama.

-- 16. 12. 2018 04:31 --

T.E.CH píše:Co si pamatuji, tak KIA měla s rozvodama , myslím tím řetězem problém. Byla nějaká seriie, která byla "vadná" materiálově a musela (měla) se měnit.Asi v módu kdo si stěžoval....a tipuji že ty ji máš, ročníkově to odpovídá.

Jestli je to ale tvůj problém, to neposoudím. Osobně bych to zkusil na kulanci KIA, protože o tom KIA ví, pokud je to řetězem.

Ten servis je autorizovaný ? Mají s daným autem zkušenosti?

Kolega nahoře ti dal správné odkazy.


S danym autem zkusenosti maji, momentalne tam maji dokonce 2x Kia v servise :), nicmene autorizovany servis to neni. Mam s autorizovanym spatne zkusenosti, kdyz jsem u nich chtel menit jen blbe svicky nebo civku, tak prijimaci technik rekl, ze to auto neprijme k nim do servisu... jen kvuli tomu, ze ma LPG.
FlamerCZE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metyn 16. 12. 2018 05:44

proč jsi to lpg neuvedl hned na začátku ? zapoměl jsi asi co? LPG- dalších bambilion věcí k poserinkání, Meta
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod polda 16. 12. 2018 09:10

Takový drobný detail...................... :D
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 16. 12. 2018 09:10

Takový drobný detail...................... :D
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 16. 12. 2018 09:26

Hele rozvodama /pokud nepřeskočil řemen,ale to by ti to pak jednou neběželo pravidelně ,jak píšeš/to nebude,ale pokud to je třeba měnit,páč 110tkm,tak holt je vyměň,já bych zkusil kompresorem vyfoukat botky na svíčkách. apod.,vypadá to spíše na nějakou vlhkost. LPG je však také sfině. :-))
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků