Honda Civic 10.generace

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Hondamaník 20. 4. 2018 05:10

Arnie J píše:Já jsem si zrovna dnes uvědomil, jaká chyba bylo vzít FWD AT místo AWD MT. To DSG je fakt divné. Kolikrát se dostane do situace, že člověk cítí, jak se chce úplně rozskočit, celé auto začne drnčet a ta převodovka se trápí i s motorem. No nevím jak to líp popsat, ale je to prostě krám.

Já ti to říkal :)

-- 20. 4. 2018 06:11 --

Ale já už se s tím naučil žít, zásadně mod S, neřešit, že to občas zbytečně točí, a počítat s tím, že se to občas na chvíli zamyslí...
Hondamaník
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 20. 4. 2018 05:51

Arnie J píše:Já jsem si zrovna dnes uvědomil, jaká chyba bylo vzít FWD AT místo AWD MT. To DSG je fakt divné. Kolikrát se dostane do situace, že člověk cítí, jak se chce úplně rozskočit, celé auto začne drnčet a ta převodovka se trápí i s motorem. No nevím jak to líp popsat, ale je to prostě krám.

Zlatej robot, nevěřil jsem, že to napíšu, ale teda fakt, do města. V Praze je to úplně super, na rozjezdech se prakticky nedá zmást, protože při stání tam drží furt za 1, zpátečku tam dát sám samozřejmě neumí a hlavně řadí sekvenčně, čili tam pak nemůže hodit nic jinýho než 2, 3... To pak asi borci v SUV koukaj, když to na světlech rozjedu jako první, předjedu, hodim to před ně a ujedu... s puntem s dvouma Z-kama na kufru :nenapadne
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierr3 20. 4. 2018 06:04

Tak určitě. :D
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 20. 4. 2018 07:00

To když borci v SUV zrovna pijou kafe a v druhé ruce drží hambáč :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 20. 4. 2018 07:00

To když borci v SUV zrovna pijou kafe a v druhé ruce drží hambáč :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 20. 4. 2018 07:02

Člověče né, většina národa při zelený teprv hledá šaltpáku a přemejšlí, co by tam tak hodili za rychlost. A ten osmiventil akceleruje slušně (no pravda je, že tak od 50 km/h odpadne, ale to je jiný příběh).
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 20. 4. 2018 07:40

Arnie J píše:To když borci v SUV zrovna pijou kafe a v druhé ruce drží hambáč :D

Tak nejak :D
ZF abo DSG tam nahadze kvalty ani sa nenazdas.

-- 20. 4. 2018 08:40 --

Arnie J píše:Já jsem si zrovna dnes uvědomil, jaká chyba bylo vzít FWD AT místo AWD MT. To DSG je fakt divné. Kolikrát se dostane do situace, že člověk cítí, jak se chce úplně rozskočit, celé auto začne drnčet a ta převodovka se trápí i s motorem. No nevím jak to líp popsat, ale je to prostě krám.

Mne to iba podtacalo.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 20. 4. 2018 08:15

no je tam i cítit, že ty prokluzy to simuluje (oproti HDM, kde jsou přirozené) ... samozřejmě jen při operacích na místě či v minimální rychlosti, např. když to v prudkém kopci řadí z jedničky na dvojku a podobně
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 20. 4. 2018 08:18

myslím, že miro by si to měl jít projet s manuálem a pak už si ty plošší sedáky nějak omatuje, nebo někde sežene typer sedadla a nechá si je vyměnit.. on asi jezdí dost ostře, normálnímu běžnému ježdění to asi vadit nebude.. jako ale i ten Rasto Chvala si tehda v testu stěžoval že tam lítá.. nj honda nepřemýšlela, že když už udělala přemotorovanou bestii pro normální plebs, že bude k vynikajícímu podvozku a přeskvělému motoru přidat ještě sportovní sedadla.. tak nějak bych předpokládál, že tam budou aspoň za příplatek..
Anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 20. 4. 2018 08:19

ty jsi taky přeskvělý :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 20. 4. 2018 08:27

MV_cz píše:
Arnie J píše:Já jsem si zrovna dnes uvědomil, jaká chyba bylo vzít FWD AT místo AWD MT. To DSG je fakt divné. Kolikrát se dostane do situace, že člověk cítí, jak se chce úplně rozskočit, celé auto začne drnčet a ta převodovka se trápí i s motorem. No nevím jak to líp popsat, ale je to prostě krám.

Zlatej robot, nevěřil jsem, že to napíšu, ale teda fakt, do města. V Praze je to úplně super, na rozjezdech se prakticky nedá zmást, protože při stání tam drží furt za 1, zpátečku tam dát sám samozřejmě neumí a hlavně řadí sekvenčně, čili tam pak nemůže hodit nic jinýho než 2, 3... To pak asi borci v SUV koukaj, když to na světlech rozjedu jako první, předjedu, hodim to před ně a ujedu... s puntem s dvouma Z-kama na kufru :nenapadne


Ty, keby som s tým nenajazdil 90t km a následne nepresedlal do suchej 7DSG a z nej do mokrej 6DSG, tak by som mal možno aj tendenciu myslieť si, že je ten robot aspoň z polovice tak dobrý, ako DSG :lol: :D

Inak z toho arnoldovho popisu som vôbec nepochopil, v čom je problém :D
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 20. 4. 2018 08:34

Jako ale fakt, na posunování ve městě (což je Praha) mi to přijde dobrý, jak jsem od toho moc neočekával, tak to předčilo to moje očekávání :D Neříkám, že bych měl problém tam mít DSG (teda spíš TCT), ba naopak. Ale taková varianta neexistuje.
Možná to je taky tim, že tu převodovku seřídili klucí, co tomu rozumí (tj. ne autorizák) a říkal, že se to musí dělat pravidelně, jak se opotřebovává spojka... Trochu se teda bojím, jak dlouho to vydrží, já bych třeba na světlech přehazoval na N-ko, ale robot tam tu jedničku furt má zařazenou (podle manuálu snad po třech minutách nečinnosti hodí neutrál? no ještě se mi to na světlech nestalo).
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 20. 4. 2018 08:35

brasci: jsou situace, kdy v celém autě cítíš, jak to ten motor do té převodovky rve pod tlakem :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 20. 4. 2018 08:36

No v tej dobe som klukov, čo tomu rozumejú nevedel zohnať nikde. Každý dával od toho ruky preč.
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 20. 4. 2018 08:40

Jj to chápu, tak já taky sehnal dobrej servis až teď :D Přitom je to zjednodušenej a vylepšenej selespeed, co má alfa od roku 1999. A málo garážníků má zas origo diagnostiku.
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků