Shanling na 17.8 opet chystá prekvapení

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pseudomagick 18. 8. 2018 20:52

Nepochybně máš na mysli akumulátor.
Tvému zklamání se nedivím.
Čekal jsi od takového "prcka",že bude přehrávat hi-res soubory déle,než to,co nabízí konkurence?
Problém akumulátorů v přenosných přístrojích je nejslabší článek současnosti v technologickém řetězu.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 18. 8. 2018 21:01

Udávaná výdrž je 15h, skutečná kolem 8h. To je trošku velkej rozdíl, nemyslíš?
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 18. 8. 2018 21:08

Když už konečně někdo vyrobí mobil do kterého by se daly zasouvat moduly s DACem?!
Uživatel by si mohl vybrat zda chce např. AK4490 či Sabre(dle gusta a in-earů).
K tomu by si mohl stáhnout SW Player(který mu vyhovuje),který by odpovídal HW pořadavkům.
Ani moc by mi nevadilo,kdyby takový mobil byl tlustou plackou.
Měl bych All-In-One a byl bych spokojený,neboť bych s sebou nemuset tahat 2 přístroje(obzvlášť v létě,když jsem nalehko).
Mám silný pocit,že by výrobci DAPů poněkud zaplakali. :-)

-- 18. 8. 2018 22:14 --

mrazíkovo píše:Udávaná výdrž je 15h, skutečná kolem 8h. To je trošku velkej rozdíl, nemyslíš?


To je sakra velký rozdíl. :shock:
Možná má výrobce pravdu.Zapomněl ale zřejmě uvést,že k výdrži 15 hod. se dostaneš,když budeš poslouchat mp3 s nižší bitrage,hlasitostí na 25% a zároveň mít při tom nastaven displej na nejnižším stupni jasu. :D

-- 18. 8. 2018 22:19 --

Baterie s 640 mAh(dle výrobce)je fakt málo i pro MP3 soubory.
Myslím,že ani tak zkušený gigant jako je Sony by tohoto úkolu nezhostil.
Naposledy upravil pseudomagick dne 18. 8. 2018 21:37, celkově upraveno 1
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tonik666 18. 8. 2018 21:30

pseudomagick:

Podle mě se z DAPů stal naprostý niche market. Jak má každý telefon, DAP si kupuje mnohem méně lidí než dříve a klasičtí velcí výrobci (Apple, Sony, dříve iRiver), kteří dodávají vychytané zboží a díky objemům mají prostor segment posouvat dále ustupují ve zbylých segmentech "garážovým" výrobcům jako je Shanling, FiiO, IBasso a další, nebo se sami přeorientovávají na hi-end přehrávače - iRiver, Sony), kde se jim stále vyplatí být. Ale masový trh, který by živil slušný pokrok, je u DAPů mrtvý.
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 18. 8. 2018 21:51

Ve středověkém Japonsku(v době samurajů)si takový "šizunk" kovář nemohl dovolit(ihned by skončil,neboť špatná pověst by se roznesla krajem).
Kvalitní meč katana či wakizashi byl v boji otázkou života a smrti...

Nechci přirovnávat katanu k DAPu... :-) Jde pouze o princip.
Copak dnešním výrobcům nezáleží na reputaci?
Nebo jsou v Číně pracovní síly společně s výrobními náklady tak nízké,že si toto mohou dovolit?
Jak může plně nedotestovaný přístroj opustit bránu výrobního areálu...směrem k zákazníkovi?
Není chyba v kupci,který si přístroj kupuje,aniž by si ověřil pravdivost alespoň na základě recenzí předchozích uživatelů?
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tonik666 18. 8. 2018 22:02

Jenže v tom Japonsku ty katany dělali dobře všichni, takže ten kdo byl jiný (špatný) musel z kola ven.

Dneska to taky dělají všichni stejně - optimální přehrávač prostě není.

Jsem zvědav na to Fiio M3K - moje tipy jak jsem viděl odkaz výše - bude velký a těžký (kovový a je větší než M3, odhaduji 80g), GUI bude opět nedotažené a bude mít displej co nebude vidět na sluníčku :) Tak uvidíme kdo z koho, zda M0 nebo M3K. Shanling M0 velikostí ujde, do kapsy padne, nedostatky se dají přežít, takže by tam musel být silný důvod měnit.
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 18. 8. 2018 22:45

Pokud by někoho zajímalo proč "šizunkové" produkty vyrábí,uvedu níže odpověď do které mám trochu vhled.
Chyby jsou na obou spektrech řetězce,tedy výrobců a kupců.
V dnešní uspěchané době a konzumní společnosti se ostatně není čemu divit.

Výrobci částečně ztratily morální hodnoty,zodpovědnost a důkladnost(preciznost)ve výrobě.
Na trh chrlí nedotestované produkty...neboť je pro ně každý den(kdy nemohou produkt uvést na trh)finančním deficitem.
Proč by ztrácely drahocenný čas dalším několikaměsíčním testováním,když mnoho zákazníků si takový DAP koupí?
Vždyť ono se to pak doladí updatem softwaru přímo u zákazníka,že?
Pokud by dodatečný tuning SW překročil HW požadavky,tak má zákazník smůlu.Dalo by se pouze spekulovat jak by se výrobce k takovému problému postavil.

Kdo si takový DAP koupí?
Plně racionální uživatel to rozhodně nebude. :pozor

1)Koupí si ho ti,kterým se moc nechce šetřit na lepší.
2)Koupí si ho i ti,kteří jsou nezkušení v elektronice a zkrátka se v tom moc nevyznají.
3)Další skupinou jsou tzv."elektroničtí kaskadéři a dobrodruzi".Ti ho otestují, a často na takový DAP udělají i recenzi...a pak ho pošlou do světa na prodej.Střídání ponožek se tomu trochu podobá. :-)
(pššt,jeden takový kaskadér tu je ve vlákně...nerad bych ho vyplašil) :roll:

Nejvíce zklamaná bývá zpravidla 1 a 2 skupina."Elektroničtí kaskadéři a dobrodruzi" to až tak moc neřeší,neboť již po několika nákupech-prodejích získávají něco jako "hroší kůži". :-)

Jakmile vymizí 1 a 2 skupina uživatelů,tak výrobci nastane vážný problém.
Pokud bude chtít setrvat v byznysu,bude nucen kontemplovat nad kvalitou výroby a posunout svou laťku výše.
Pokud by totiž tak neučinil,byl by jako ten špatný kovář v Japonsku(viz výše).Nikdo by od něj nic nekoupil.
To se ale jen tak nestane,že?
Lidi nekvalitní produkty budou kupovat i nadále. :-\
Kde je poptávka(nedomyšlenost nákupu),tam vzniká i nabídka....a "myši mají pré"(nekvalitní výrobci).

Naštěstí,že v oblasti spotřební elektroniky vše co jsem výše napsal není tak děsivé.
Děsivé to začíná být až v potravinářském a farmaceutickém průmyslu(co nekvalitního do sebe lidé dokáží nacpat). :shock:
To už je ale naprosto mimo rámec tohoto vlákna.

Doporučení.
Nekupuj nic na blind a raději si ještě před koupí pročti alespoň cca 10 recenzí(nejlépe celé vlákno na head-fi či zde).Pokud taková vlákna či recenze ještě nejsou,tak počkej.Trpělivost!Vždy se najde hloupější nedočkavec,který ho koupí před tebou. :D
Pokud už se rozhodneš takový produkt koupit(pokud se už fakt neudržíš a ztratíš nad sebou totálně kontrolu!),nikdy ho nekupuj od prodejce,kterému by ho nebylo možno bezproblémově vrátit do 14-ti dní po zklamání z testování(odesílat ho zpět na opačnou stranu zeměkoule je trochu problém).
Nikdy ho nekupuj v bazaru(sice ho pak můžeš prodat dál,ale většinou pod cenou).
A nejlepší 2 rady na závěr. 8-)
Šetři a šetři...pak si kup pořádný DAP(střední či vyšší hi-end),vyplatí se to. :-)

Pokud máš v úmyslu si koupit nějaký low-end DAP(cca 2-10 tis.),zauvažuj raději nad mobilem s kvalitním zvukem.Kvalita zvuku se až tak moc lišit nebude. :pozor
Budeš mít lepší uživatelské prostředí(Neutron či PowerAmp),nebudeš s sebou muset nosit 2 přístroje a jako bonus: nebudeš mít zmeškaný hovor. :D

-- 19. 8. 2018 00:04 --

tonik666 píše:Jenže v tom Japonsku ty katany dělali dobře všichni, takže ten kdo byl jiný (špatný) musel z kola ven.

Dneska to taky dělají všichni stejně - optimální přehrávač prostě není.

Jsem zvědav na to Fiio M3K - moje tipy jak jsem viděl odkaz výše - bude velký a těžký (kovový a je větší než M3, odhaduji 80g), GUI bude opět nedotažené a bude mít displej co nebude vidět na sluníčku :) Tak uvidíme kdo z koho, zda M0 nebo M3K. Shanling M0 velikostí ujde, do kapsy padne, nedostatky se dají přežít, takže by tam musel být silný důvod měnit.


Raději šetři a kup si něco lepšího od AK,Cowonu či Sony.
O to větší radost z DAPu budeš mít,když ti bude lépe fungovat.
Když do DAPu investuješ více peněz,budeš si ho i více vážit a starat se o něj.

P.S.- Jen tak mimochodem(což se tě zřejmě netýká).
Když vidím dnešní mladé jak zachází s mobily a pod. je mi z toho trochu nevolno.
Omlácený rohy,prasklé sklo atd.
Divné. :roll:

-- 19. 8. 2018 00:35 --

Nerad bych někoho uváděl v omyl...
Netvrdím,že např. vše od Fiio či Shanling je špatné či úplně nekvalitní.
Tvrdím,že tyto výrobní společnosti(a mnoho dalších)nemají plnou kontrolu nad výstupní fází kontroly svých produktů.
Jde spíše o to mít se na pozoru a ověřovat jednotlivé produkty.

Dříve jsem měl Fiio X5(1st. gen.)a fungovalo bezchybně.
Bohužel s Fiiem X3(1st. gen.)tomu už tak nebylo a nepomohlo ani přehrání SW.
Možná by tehdy pomohla svěcená voda.Sakra!To mě fakt nenapadlo,třeba to mohlo fungovat.! :D

Pokud by někoho zajímal update recenze(po roce používání) DAPu Astell&Kern AK300,tak ho nalezne zde:
viewtopic.php?f=726&t=1265737&st=0&sk=t&sd=a&start=15
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 19. 8. 2018 09:36

Já bych to zase až tak černě neviděl.MO je malý, má výkon, který mu plno jiných DAP může záviset.Ma i funkci DAC,a přehraje všechny formáty.
A SW update používají všichni výrobci.Cili problémy se řeší, výrobce si nehraje na mrtvého brouka.
A Shanlingu se musí přiznat revoluční řešení MO.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 19. 8. 2018 18:04

Ano,SW update používají všichni výrobci.
Někteří "odstraňují mouchy"(čínští výrobci)a jiní pouze dolaďují SW,který byl již od počátku plně funkční(např.Astell-Kern).
Není v tom výrazný rozdíl? :-)

Samozřejmě tak moc černě to nevidím.
Shanling M0 je pěkná hrající hračka,rozhodně to ale není plnohodnotný audiofilní DAP.
Spíše bych takový přístroj viděl v ruce teenagera,než v ruce vážného a zralého hudebního
nadšence.
Cena M0 je samozřejmě velice příznivá,tudíž se s nějakými "mouchami" musí počítat.
Kdo si myslí,že za takovou cenu bude mít bezchybně fungující mašinku,tak je naivní.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 19. 8. 2018 20:02

Tak ono jde asi i o určení ne? V kapse u kalhot se mně bude na cestách určitě líp nosit půl krabičky od sirek o hmotnosti 33g než dvousetgramová krabička od cigaret. A co se týče možnosti ztráty či krádeže, tak asi spíš oželím DAP za 2500Kč než cihličku za desetinásobek. Na domácí poslech to je samozřejmě jiná. A teenager už skutečně nějaké to desetiletí nejsem :-)
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kubino 19. 8. 2018 20:57

No, z hlediska pohodlí pro nošení v kapse jsou lepší placatější zařízení, např. typu AK Jr nebo Ipod nano. Takže v tomto ohledu tlustý m0 není žádná výhra.
Taky nechápu nepodporu ovládání na sluchátkách. Vzhledem k absenci fyzických tlačítek, je to trochu fail. Je škoda nacpat toho prcka různějma fukcema a přitom vypustit jiné, zásadní. Přitom ovládání BT sluchátek (prý) funguje, ale kvůli tomu si přece m0 nikdo nekoupí, ne? Na to stačí obyč. mobil.
kubino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 19. 8. 2018 22:42

Ale jo,asi je to otázka preferencí a kompromisů.
Pokud by měl DAP špičkový zvuk a vážil by 2kg,tak bych ho raději nosil na zádech v batohu.

Horší zvuk(deficit)u m0 se dá částečně nahradit hi-end in-eary,pokud by mi ale DAP nefungoval tak jak má,tak bych mu dal sbohem. 8-)
Dříve jsem používal Fiio X5(1st Gen.)a porovnával jsem ho zvukově se svým mobilem(v té době to byl HTC One M8)...
Moc velký rozdíl to nebyl! :pozor
Fiio mělo sice ve zvuku lepší hloubku,ale HTC mělo lepší stereo crosstalk.
Celkově bylo ve zvuku Fiio mírně lepší,ale HTC celkově lepší(prostředí Neutron Playeru).
Fiio šlo do světa,neboť na co nosit 2 přístroje,které se ve zvuku až tak moc neliší. 8-)

-- 19. 8. 2018 23:49 --

AK300 jsem porovnával se svým minulým HTC One M9 a současným Samsung Galaxy S8+ a ten zvuk je celkem jinde.Ta krabička se prostě nosit vyplatí. :-)

-- 19. 8. 2018 23:56 --

To samé platí u Aune M1s.
Zvuková nádhera za bezkonkurenční peníz.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 20. 8. 2018 03:29

Nejdrive k novemu produktu:
Kdo sleduje Shanling na socialnich siti nebo Head-fi, tak asi chytnul tenhle obrazek:
Obrázek

Vetsina lidi z toho spravne poznala co se chysta. A ze na to mnozi cekali dost nedockave.

Vice informaci bude dneska, ve vlastnim vlaknu;)


K M0:
Samozrejme bych byl rad, kdyby to slo na trh odladene na 1000%. S aktualnim firmwarem si uprimne myslim, ze prehravac pro drtivou vetsinu uzivatelu funguje bez nejakych zavaznych problemu a na tech drobnych se pracuje.

Bohuzel nemame tak velky software team jako Sony. Pokud nekdo chce plne odladeny system, vi kam jit. A pak se jen musi smirit s tim, ze Sony ma k nekterym castem proste "unikatni" pristup a na feedback nereaguje.

A az budeme uvadet desate zarizeni na stejnem systemu, jako to ma iRiver, tak uz to asi taky bude lepsi.

A kdo tu zminuje Fiio M3k, ano, ten ma lepsi vydrz nez M0. Taky to ale odnasi vybava, vystupni vykon, zvuk a velikost.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 20. 8. 2018 04:21

"A az budeme uvadet desate zarizeni na stejnem systemu, jako to ma iRiver, tak uz to asi taky bude lepsi."

Tomu bych docela věřil.
U mobilních telefonů tomu bylo podobně.
Zpočátku byly čínské mobily často nespolehlivé...
V současné době mohou směle konkurovat gigantům jako jsou Samsung,Sony či Apple atd.(Huawei,Xiaomi,Honor).

Zajímavé je,že Shanling je z Shenzhenu(provincie Guangdong),stejně jako firma Honor. :roll:
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RADIOHEAD00 20. 8. 2018 07:35

Je tezsi vymyslet firmu, ktera v tam nema sidlo nebo aspon pobocku .... elektronika, software, auta .... cinsky Silicon Valley. Je to pro ty firmy zajimavy, kdyz maji vetsinu dodavatelu v dojezdovy vzdalenosti.
RADIOHEAD00
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků