Shanling na 17.8 opet chystá prekvapení

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod akburt 15. 8. 2018 16:24

https://www.head-fi.org/threads/shanlin ... go.886505/
A Frantisek mlcí ...To s Frantou byl jen zert,tezko můze neco vyzrazovat.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sarga 15. 8. 2018 19:10

My nemůžeme ani naznačovat.. :pozor :-) :-) :-)
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 15. 8. 2018 21:49

Sorry jedno překvapení stačilo. Bylo milé, ale nesbírám ani židle, ani stoly, ani dapy, ani boty.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 17. 8. 2018 03:07

:)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bottl 17. 8. 2018 04:35

Já tedy zvědav jsem :-)
oblíbené audio:
ATH-MSR7,ATH-ADX5000, Focal Clear, HD660s, HD599, Sundara
Ibasso IT01s, ATH-E40
bezdrát: Sony WH-1000XM5 WF-1000XM5
Trust your own ears, no one else's.
bottl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inkvizition 17. 8. 2018 23:39

No, pokud nejsou schopni ani stihnout udané datum představení, nechci ani přemýšlet, jak to bude s dodávkami :-D.
inkvizition
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tonik666 18. 8. 2018 13:41

Je potreba je brat s rezervou.

Stejne tak M0, kterou vsichni chvali, je lehce nedotazena - gapless pro mp3 nejbezenjsi format - mp3 - nefunguje, prehravac se obcas zasekne a nerozsviti se display a restartuje se, obcas se spusti s jinou hlasitosti nez s defaultni 20 co ma nastavenich. Proste neni to bezchybne, nejsou na urovni iriveru pred 15 lety.
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 18. 8. 2018 15:08

Ale no tak. Zas takovej kepl to není. Proč ho nereklamuješ? M0 asi přímou konkurenci nemá, ale když to člověk porovná co se kvality, zvuku a systému týče s xDueem, Fiiem nebo čímoliv jiným kolem těch 100USD, tak patří k tomu nej, co jde dnes pořídit. Nicméně ta blamáž s odpočítáváním k uvedení nové vlajkové lodi k 30. výročí je docela úsměvná.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tonik666 18. 8. 2018 15:35

mrazíkovo: A čím bych si reklamací reálně pomohl? Že by ty nedostatky prodejce doprogramoval? :D :D :D

Prostě jen narážím na to, že soudruzi v Číně prostě vypouští méně či více dopracované produkty (Shangling a Fiio méně, zbytek), a trh to nadšeně akceptuje. Případně se holedbá něčím co není pravda (Shangling hrdě psal ve vlákně na head-fi, že M0 umí gapless, aniž by uvedl, že plně funguje jen pro některé formáty)

Mě by vyhovovalo, kdyby to žádné zásadní bugy nemělo, a rád za to zaplatím lehce vyšší cenu.
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 18. 8. 2018 15:56

No asi bych řešil hlavně to zamrzání. Já sice nechápu, proč je tak zásadní gapless, ale zase na druhou stranu stačí počkat s nákupem, načíst si případné dojmy jiných a přístroj si prostě nekoupit. AK má sice mašinky vychytaný, ale za ty peníze co si za to říká by bylo smutný, kdyby ne. Když se pohybuju v cenách do 10k, tak bych měl být na nějaký ten kompromis připraven. Nebo musím víc šetřit a pak můžu žít bez kompromisu.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tonik666 18. 8. 2018 16:17

Zamrzání je občasný, zatím 2x, takže zatím neřeším.

Co se týče mašinek nad 10k, ty jsou největší kompromis, protože jsou to velký krámy. Kdyby něco tak super bylo, tak to nejspíš koupím, ale nic není. Cowon PD, kde je super životnost baterky a vše ostatní snad taky v cajku, už je moc velký do kapsy, a navíc má ostré hrany.

U gapless mě nejvíce vadí, že se tím Shanling chlubí a pak nedodává. K životu ho nepotřebuju. Ale nechápu kde je problém, starý iRiver T10 gapless měl a nebyla to mašinka za milión.

Jinak mi nejde až tak o superúžasnou kvalitu zvuku, páruju M0 s AKG K450 a ničím víc, chci funkční kapesní mašinku co hraje dobře, má dobré UI a ovládání, velkou kapacitu a baterka vydrží.
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 18. 8. 2018 16:26

Mám obavu, že současný trh Ti nemá co nabídnout. Cowon PD patří k těm vysloveně menším kouskům, ale nabízí asi nej výdrž na trhu obecně. Slušnou výdrž má i jéčko, ale už je větší. Přehrávač velikosti knoflíku s výdrží 40 hodin asi ještě dlouho nikdo nenabídne. Ale obecně máš pravdu, že kecat se nemá. Mne ta zavádějící výdrž u M0 taky namíchla.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 18. 8. 2018 17:56

Zkus počkat na FiiO M3K - maličký přehrávač s 26h výdrží. Vychází snad na konci srpna.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 18. 8. 2018 18:49

mrazíkovo píše:No asi bych řešil hlavně to zamrzání. Já sice nechápu, proč je tak zásadní gapless, ale zase na druhou stranu stačí počkat s nákupem, načíst si případné dojmy jiných a přístroj si prostě nekoupit. AK má sice mašinky vychytaný, ale za ty peníze co si za to říká by bylo smutný, kdyby ne. Když se pohybuju v cenách do 10k, tak bych měl být na nějaký ten kompromis připraven. Nebo musím víc šetřit a pak můžu žít bez kompromisu.


Ohledně vychytaných mašinek od AK si dovoluji nesouhlasit. :pozor :D
Je sice pravda,že přehrávače od AK fungují spolehlivěji,ale i ty "mouchy" se najdou.
Ne vždy mi na AK300 funguje gapless.
Načtení obrazovky při vstupu do playlistů trvá cca 2minuty(a to mám zatím pouze 1 playlist s 15 tracky!).

Porovnám-li vše se softwarovým přehrávačem Neutron či PowerAmp(v Samsungu Galaxy S8+),tak je to velký rozdíl.Samotný Neutron(cena cca 200,-)má tolik možností nastavení,že se o tom uživateli AK ani nesní.
Vzhledem k ceně SP1000 by taková mašinka měla mít i přepnutí do softwarového modu,který by obstojně nahradil DJ mixážní pult(crossfader apod.).
Zpracování AK je samozřejmě vynikající(vyjma špatně a nekvalitně zpracovaného pouzdra).
AK by mělo vylepšit HW,které by utáhlo vylepšený SW.
K vychvalovanému parametrickému EQ se raději vyjadřovat nebudu. :roll:

-- 18. 8. 2018 20:15 --

Má-li se k dnešním DAPům vyjádřit všeobecně,myslím si,že vývojáři poněkud "usnuli na vavřínech",neboť se píše rok 2018.
Hledí se především na kvantitu a méně na kvalitu(nedotažené přístroje).

Není to ani tak věcí poptávky-nabídky,ale spíše věcí vizionářskou(čímž nemyslím,že by Steve Jobs byl jakýmsi vzorem).
Jde především o to nabídnout uživateli více,než by dokázal očekávat.
To se bohužel neděje.Máme tu mašinky,které sice dobře hrají,ale hardwarově i softwarově pokulhávají i za běžnými mobilními telefony.

Někdo může namítnout tvrzení,že HW upgrade je závislý na kapacitě akumulátoru.
To jistě ano.
Proč tedy nikdo nevyrobí DAP s vyměnitelnými akumulátorovými moduly?
Walkman Panasonic(starý 15-20 let!)takový modul měl.
Představuji si to tak,že výrobce byl ke každému DAPu dal 2+1( jeden v přístroji+2 zvlášť)akumulátory,které by se prostě do DAPu zasunuly jakožto modul(s pojistkou,lock).
Samotné akumulátory by nebyly tak velké a vešly by si v pohodě do kapsy u džín či košile.
DAP by samozřejmě v sobě měl další baterii(s kapacitou pouze na cca 15 minut,než se vsune hlavní baterie...a za účelem,aby nebyl ovlivněn chod přístroje),která by se aktivovala pouze v případě kdyby se modul vyměňoval(pokud by byl modul uvnitř,tak byl se dobíjela do původní kapacity).
Během přehrávání v kapse(kdyby docházela baterie)by mohl DAP přehrát uživateli do sluchátek větu např.: "Do konce přehrávání zbývá 30 minut. Vyměnte akumulátor."
Pročpak to nikoho nenapadne?
Je ale mnoho dalších věcí...

Samozřejmě,DAP se dá na cestě dobít i powerbankou.

Omlouvám se čtenáři za zdánlivý exkurz od tématu tohoto vlákna,neboť by si někdo mohl myslet,že s ním nesouvisí.
Opak je ale pravdou a irituje mě,když vývojáři nedotahují věci do konce.
Podobně je tomu i s nedostatkem vize v SW technologiích.





-- 18. 8. 2018 20:29 --

Dnes je 18.8...(jeden den po zveřejnění).
A jaké překvapení Shanling nachystal? :-)
Naposledy upravil pseudomagick dne 18. 8. 2018 20:40, celkově upraveno 1
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 18. 8. 2018 20:39

V tomto případě je pointa jiná. Když si koupíš auto, kde bude výrobce uvádět teoretický dojezd a tobě dojde benzín při polovičním nájezdu, tak sice můžeš dojet k benzínce dříve a častěji, nicméně se patrně budeš cítit malinko rozpačitě a tvá důvěra v další budoucí tvrzení toho výrobce bude otřesena.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků