Kde sehnat lidi

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod stepano 14. 10. 2018 20:18

Ahoj, u nás ve firmě máme problém obsadit větší množství ajťáckých míst, nemáte nějaké zajímavé nápady jak a kde (kromě univerzit) lidi oslovit? Případně nevíte o nějakém ajťákovi (developer, tester, konzultant...) HK, Olomouci či Ostravě co hledá práci?
stepano
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 10. 2018 05:16

Ne kde, ale jak. Jestli chcete přijmout větší množství lidí, musíte je odněkud přetáhnou a to znamená jediné - přeplatit.

Třeba administrátor má dnes průměrný plat kolem 80 tisíc, firmy, které nabírají nové, nabízejí za seniorní pozice 95 tisíc (inzeráty na jobs a podobně) s tím, že vyjednáváním se dá jít ještě o něco víc.

Dejte inzerát na jobs.cz, že nabízíte 100-120 a zájemců budete mít dost.

Hlavně ale, podrobně popište hledanou pozici a nehledejte kutila Tima - tedy takové to Administrátor se znalostí programování a databází,...

Nejste jediní, kdo nabírá větší množství lidí, v Praze je aktuálně aktivní Fortuna, která hledá 50 lidí pro nový projekt rozšíření do dalších zemí a i když nabízí i přes 100 tisíc, má problém místa obsadit (nicméně pomalu se jí to daří)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 10. 2018 05:43

Ještě doplním, co jsem vytáhl z kamaráda Iťáka:

Nejvíc mu vadí, že všechny nabídky (ať ty, které čte na izertních webech nebo ty, které mu chodí přes LinkedIn) jsou ÚPLNĚ STEJNÉ. Zkrátka jak přes kopírák - stejná mzda, stejná náplň práce, stejné benefity. Klidně mu během měsíce přijde 10 stejných nabídek.

Takže, snažte se nějak odlišit. Samozřejmě, nejlepší je to platem, jak jsem psal výše. Ale jakýkoliv nápad, kdy inzerát nezapadne v šedi, se cení. Pochopitelně nesmí být nabízená mzda pod aktuálním průměrem.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepano 24. 10. 2018 13:54

No to asi bude ten problém. Nevím jak jinde mimo Prahu, ale např v Hradci Králové si Seniorní programátor nebo IT konzultant vydělá cca. 60000/měs na HPP. Což na IT není v dnešní době žádná sláva.
stepano
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janbrus 29. 10. 2018 12:33

PatrikChrz. Vaše čísla vůbec neodpovídají realitě, pražské pozice se takovým číslům přibližují, ale stepano se ptá na HK/Olomouc/Ostrava a tam jsou ty platy nejen sysadminů ale i ostatních programátorů takřka poloviční
https://www.grafton.cz/pro-firmy/nase-p ... uzkum-2018

Jinak abych taky odpověděl a nejen kritizoval ostatní:
Obvykle se propagace dělá několika kanály
- na vlastních webových stránkách samozřejmě
- na portálech jako je jobs.cz/prace.cz
- přes personální agentury
- na studentských veletrzích práce (pronajmete si místečko kde pošlete svojí HR a nějaké "nice to look at/talk to" zaměstnance)
- pokud se zabýváte webovým vývojem tak ještě webtrh.cz
janbrus
Čtenář

Odeslat příspěvekod Tomínek 30. 10. 2018 07:49

Na netu je na tohle téma spoustu stránek :).

Nebudu je tu propagovat, ale řekněme, že když si zkusíš do Google napsat klíčová slova ve smyslu podnikání na internetu najdeš spoustu relevantních :).
Tomínek
Čtenář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 10. 2018 08:20

janbrus: jestli jsou platy v HK/Olomouci/Ostravě opravdu o nějakých 40 000 Kč nižší, tak to je zlatý důl pro pražské firmy. I kdyby měly takovému člověku platit v Praze bydlení, bude pro ně pořád levný. Navíc nemusí být non-stop v Praze, stačí dojíždět třeba jednou týdně - i s touto konkurencí je potřeba počítat.

Každopádně jak jsem psal - ty nabídky jsou moc stejné. Takže odlišit se a hledat odborníky na konkrétní věc, ne kutila Tima, co umí od všeho trochu.
PatrikChrz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepano 5. 5. 2019 08:13

No tak čas nadešel a rozhlížím se po novém zaměstnání v Praze - nemá někdo nějaký tip na konkrétní NEkorporátní IT firmu? (Samozřejmě sluduji různé pracovní weby, ale věřím že nejlepší nabídky nejsou veřejné nebo nejdou jen tak najít). Ideálně pozice jako Solution Architekt, Solution Engineer, consultant ale klidně i Dev.
stepano
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ondrasheq 16. 7. 2019 08:38

Lepší korporát než malá firma, která honí každou korunu
ondrasheq
Čtenář
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků