Hamburger - jak udělat, aby šťáva nevytekla

Tajné postupy, rady a tipy. Co v kuchyni nikdo jiný neumí

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod BobanekOs 26. 4. 2017 18:49

Dobrý den

Když dělám burger, veškerá šťáva z něj vyteče na talíř a do housky, která je pak rozmočená. Dělám tedy chybu a netuším kde. Poradíte?

Doplňující info:
Kuchaři doporučuji ničím nepřekrývat chuť masa, tedy pomlít hovězí maso, lehce osolit a opepřit. Já hovězí maso namelu (jednou, někdo prý mele dvakrát?), pak udělám placičky, koupil jsem si i formičku, takže upěchuji a položím na rozpálenou pánev. Uvnitř je burger suchý a šťáva v rozmočené housce.
Když vyhledávám recepty, dostávám se na mimibazar, kde do toho cpou strouhanku a kečup, což mi nepřijde jako správná cesta.
BobanekOs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod datel21 26. 6. 2017 10:41

Ohledně tý housky. Musíš jí taky trochu opéct, když je opečená, tak tolik nesaje tu štávu a potom není tak rozmáčená.
datel21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 6. 7. 2017 22:40

Placka masa se musí "zatavit" žárem, aby šťáva neutekla. Na zahrádce jsem minulý víkend taky zkoušel hambáče a byly bombastický. Dělal jsem je přímo na ohni a ani kapka neutekla. Jen první zakousnutí se bylo korunovaný nečekaně mohutným výronem lahodný šťávy. Dělal jsem je tak, že mletý hovězí jsem promíchal jen s pepřem a solí, placku jsem pak posypal směsí koření (míchám si směs ze sladké a pálivé mleté papriky, čili, kari, pepře, mletého kmínu, mleté hořčice, zázvoru, koriandru a dalšího koření co mám rád). Pak jsem je dal na rozpálený rošt, skrze který šlehaly plameny a po zatažení jsem rošt zvedl. Párkrát otočit a je to!!!
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinsip 7. 7. 2017 11:17

Zrovna teď jsem měl hovězí burger (kupovaný v Kauflandu - Purland) a šťáva zůstala uvnitř. Při zakousnutí trochu vyteče, ale není to nic hroznýho.
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků