Domácí kávovar - doporučte

Vybavení interiérů i venkovní doplňky, nábytek

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DrumSession 18. 12. 2018 23:01

Nemáte nějaký bezva tip na to, jak při každém plnění pákovky nenasvinit rozemletou kávu okolo?
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 18. 12. 2018 23:54

Používat ESE pody :-)
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamzyk 19. 12. 2018 00:49

To je neekologicke.
kamzyk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod icdesoft 19. 12. 2018 13:55

Kávu melu do 1 dl skleničky, která má vnější průměr jen o trochu menší, než je průměr páky. Skleničku překlopím do páky, utlačím tamperem a hotovo - většinou nic nerozsypu... Na skleničce mám také rysky na správné množství kávy.
icdesoft
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 19. 12. 2018 20:19

Tak jsem poslednich nekolik tydnu stravil ochutnavanim zrnkovych kav a musim rici, ze nejlepsi pomer cena/vykon (zduraznuji, ze piju kapucinko s mlekem) + chut vychazi cerna kava z Lidl (obe dve verze, tedy Crema i ta druha), pripadne takova namodrala IKEA. Zkousel jsem i nesmyslne drahe kavy, ale v nich spis citim takovy divny dojezdovy "ocas".
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 19. 12. 2018 21:51

Tu černou z Lidlu musím zkusit, jednu mám koupenou. Případně i tu Ikeu.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 20. 12. 2018 19:26

xls: za me vede ta Crema a paradoxni je, ze jsem cetl recenze a tam lidi psali, ze ta cerna je lepsi, ale me ta Crema v kombinaci s mlikem prijde o dost jemnejsi.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 20. 12. 2018 21:38

Každej má jiný chutě, pak asi výsledek závisí i na kávovaru. Kromě toho stejný výrobek může mít asi dost odlišnou kvalitu, takže je to dost loterie. Jediný, co jsem pochopil, tak je lepší nevěnovat pozornost reklamním cenám a ceně.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 20. 12. 2018 21:57

No hlavne zalezi take na vode. Faktem je, ze pouzivam vodu s upravenym pH nahoru a predfiltraci od rusaku (Aquaphor). Uz jen samotny cichovy a chutovy vjem samotne vody je uplne nekde jinde.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamzyk 20. 12. 2018 21:58

Co takova destilka? Z te bude asi kava najsilnejsi. :hm
kamzyk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DrumSession 20. 12. 2018 22:32

Destilka na coffe nebo tea?? Švandu si dělej někde jinde...
První kávu jsem vzal také z Lidl již namletá Bellarom Gold Strength 6 Arabica 100%. "Bezmlejnkařům" mohu doporučit.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LaNov 20. 12. 2018 22:45

S474N píše:xls: za me vede ta Crema a paradoxni je, ze jsem cetl recenze a tam lidi psali, ze ta cerna je lepsi, ale me ta Crema v kombinaci s mlikem prijde o dost jemnejsi.

Lidl nemá špatné věci, ale je docela vtipné slyšet dohadování, který ze DVOU druhů kávy je lepší. Co by si tito diskutéři pomysleli při návštěvě Tchiba? (jasně, "to je drahý") ;-)
LaNov
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 21. 12. 2018 00:04

Jít si do Tchiba koupit kafe na espreso by mě teda nenapadlo. Ne ani kvůli ceně, jako kvůli tomu, že to jsou Rakušáci.

Co jsem zkoušel Bellarom arabiku, tak za mně ne, připomínalo mi to seno. Ale to byl problém většiny čistých arabik. Jinak problém s cenou není ani tak v její výši, jak že se podle ceny nedá vybírat. Dá se najít vynikající noname za super cenu, z druhé strany nějaká super puper horská fair trade, která se nedá pít. Chce to zkoušet a hledat, nejlépe u Italů.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 21. 12. 2018 01:00

Obavam se, ze destilka je vhodna tak maximalne do chladiciho okruhu motoru. Ale pan se evidentne "vyzna", kdyz domota reverzni osmozu a jeste zapomene na nutnou mineralizaci. Nanestesti ja osobne osmozu nemam a nedoporucuji.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 22. 12. 2018 10:45

Ja teda par kav z Tchiba zkusil a casto jsou prazene na uhli :(
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků