Co se stane, když nepodám přiznání k dani z nemovitosti?

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod karelch 19. 6. 2018 10:51

Dobrý den,
loni jsme v Praze koupili byt cca 70 m (do společného jmění manželů) podali daňové přiznání a řádně zaplatili daň z nabytí nemovitých věcí. Zapomněl jsem ale podat samotné přiznání pro daň z nemovitých věcí. Dnes přišla výzva od FÚ.
Píše se tam, že pokud přiznání v dodatečné lhůtě vůbec nepodáme, vyměří nám daň oni.

Pokud se na přiznání vykašlu úplně i po výzvě, daň mi bude vyměřena ze strany FÚ, zaplatím vyměřenou daň a jednorázovou pokutu, bude vše vyřízeno a dál už mi každý rok přijde jen složenka?
Jak vysoká pokuta hrozí, pokud přiznání nepodám vůbec? Hrozí krom pokuty nějaká další komplikace?

Odhaduji, že samotná daň je do 1 000 Kč, takže pokud bych měl zaplatit pokutu pár stovek a nic dalšího nehrozilo, nejraději bych se na přiznání vykašlal. Do vyplňování těch formulářů se mi moc nechce.
karelch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 6. 2018 11:08

Tam zajdi a oni to s tebou vyplni.
anonymni

Odeslat příspěvekod karelch 19. 6. 2018 11:12

Pokud je ta pokuta pár stovek, je to all inclusive a dál už kromě samotného placení daně nemusím nic řešit, nestojí mi za to zkoumat jak vpylnit formulář, ani na úřad chodit a raději tu pokutu zaplatím. Zajímá mě ale, jestli opravdu hrozí jen pokuta pár stovek a dál je to vyřízeno.
karelch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jidis 19. 6. 2018 11:48

No muzou ti take vymerit vyssi dan, nez by jsi priznal.
jidis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 6. 2018 17:30

Zijeme v podivne dobe. Radeji zaplatis pokutu uradu, ktery uz platis ze svych dani. Par stovek pro tebe nic neznamena. Bojis se formulare i setkani s placenym urednikem. Radeji riskujes, ze si te financak pro priste vsimne..
Asi uz jsem starej ;-))
anonymni

Odeslat příspěvekod karelch 19. 6. 2018 17:51

Přiznání k DPFO, které vyplňuju každý rok a stejným způsobem v interaktivním formuláři, samozřejmě normálně podávám. Ale daň z nemovitosti jsem nikdy nedělal a pokud to za mě za pár stovek udělá finanční úřad, nestojí mi za to studovat, jak to vyplnit, ani tam běhat. Takže mě zajímá maximální výše sankce. :-)
karelch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audiobullys 15. 8. 2018 23:58

Pokuta je 500 Kč. Dan vyměří z těch 70 metrů. Pokud si někde nevycucaj víc, zrovna u bytů je to jednoduchý vyplnění. Horší jsou zahrady, ovocný sady, stavby, chatky. Je to jednodušší oproti výpočtu daň z nabytí.
Každopádně u jedny nemovitostí mi vyšla daň výpočtem 5 Kč oni mi tvrdili že to má být 15 Kč a stejně jsem musel platit 50 Kč..
Z jedny parcely vybere stát 150 Kč místo 30 Kč dle jejich výpočtu na formuláři. Naštěstí u daně z nabytí to vypočítali o nějakej ten litr míň než mělo byt.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod karelch 17. 8. 2018 14:35

Tak přišla vyměřená daň a pokuta zatím ne. :-)) Jsem zvědavej, jestli si tu pětistovku naúčtujou za to, že vyměření udělali za nás.
karelch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audiobullys 19. 8. 2018 23:23

pokutu pošlou za měsíc, dva, tak bejt hlavně ve střehu.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 5. 1. 2019 22:56

pokud podá přiznání k dani z nemovitosti o pět a více pracovních dnů později, zaplatí pokutu ve výši 0,05 % příslušné daně za každý den prodlení, nejméně však 500 korun. Maximálně může jít o 5 procent z vypočtené daně.

Pokuta myslim neni za to ze vyměření udelali za tebe, tim ti akorat mohli naměřit vice nez bylo nutno a nez by sis ohlídat sam
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků