ČSOB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 4. 2019 16:18

dockalacek píše:
kamarad.michal píše:Teď jsem se dozvěděl na infolince, že v rámci sloučení Poštovní spořitelny do modré ČSOB, bude zrušeno při přihlašování do IB ČSOB přihlášení uživatelským jménem a PIN a
nahrazeno mnohem bezpečnější uživatelským jménem - 30 znaků, heslem 30 znaků a dále buď sms - 9 znaků ( jako u současné Poštovní spořitelny) , číslice, písmena či ČSOB klíčem.

Určitě krok dopředu, ohledně bezpečnosti.


To je zase kvůli tý PSD2, nebo jak se to jmenuje? Jak si má člověk zapamatovat 30 znaků, už to s tou touhou po bezpečnosti vážně přehánějí.



To je výhoda, ze si to člověk muže nastavit zcela sám jak uživatelské jméno, tak k heslo. Pokud to zablokuje, tak nemusí na pobočku a odblokování udělá zcela sám. To bych takový problém neviděl. Obchodní části se budou brzy slucovat a tak to musí být jednotné.
Čsob je jedna z největších bank dle počtu klientů a objemu peněz je na tom na špici.
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 4. 2019 16:18

dockalacek píše:
kamarad.michal píše:Teď jsem se dozvěděl na infolince, že v rámci sloučení Poštovní spořitelny do modré ČSOB, bude zrušeno při přihlašování do IB ČSOB přihlášení uživatelským jménem a PIN a
nahrazeno mnohem bezpečnější uživatelským jménem - 30 znaků, heslem 30 znaků a dále buď sms - 9 znaků ( jako u současné Poštovní spořitelny) , číslice, písmena či ČSOB klíčem.

Určitě krok dopředu, ohledně bezpečnosti.


To je zase kvůli tý PSD2, nebo jak se to jmenuje? Jak si má člověk zapamatovat 30 znaků, už to s tou touhou po bezpečnosti vážně přehánějí.



To je výhoda, ze si to člověk muže nastavit zcela sám jak uživatelské jméno, tak k heslo. Pokud to zablokuje, tak nemusí na pobočku a odblokování udělá zcela sám. To bych takový problém neviděl. Obchodní části se budou brzy slucovat a tak to musí být jednotné.
Čsob je jedna z největších bank dle počtu klientů a objemu peněz je na tom na špici.
anonymni

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 4. 2019 16:29

Doufám, že myšleno je maximálně 30 znaků, ne minimálně :(.
Jinak ve Skupině ČSOB nejde o vůbec žádnou novinku. Klienti Poštovní spořitelny, mezi které patřím, mají možnost zvolit si své uživatelské jméno i heslo (místo přiděleného číselného ID a PIN) už několik let, od jedné z tehdejších větších aktualizací IB (a jde to dodnes, odkaz na možnost tohoto nastavení je snad pořád na hlavní přihlašovací stránce do IB PS). Tedy v tomto ČSOB jen dohání dvou dceru PS, tedy s dost velkým zpožděním :).
Já u PS mám nyní uživatelské jméno na 9 a heslo na 10 alfanumerických znaků a je to tak ok, proto věřím že těch 30 je myšleno jako maximum. Zhoršení tedy jen v tom, že i pro obyčejné přihlášení bude třeba i SMS, dnes to u PS jde u těch co používají právě nastavené jméno a heslo bez ní.
A ve Smartbankingu PS doufám bude dále k přihlášení stačit otisk prstu.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Lenka_2 17. 4. 2019 14:30

Je to opravdu tak, že když si od ČSOB vezmu úvěr "Půjčka na cokoliv", den po načerpání ho celý splatím, tak mě to nebude stát ani korunu, a přitom dostanu 300 bodů do Světa odměn?

V sazebníku píšou, že zdarma je:
Vedení účtu / správa úvěru
Zpracování úvěru
Úhrada nákladů spojených s mimořádnou splátkou úvěru

A na webu:
Při splacení do 3 měsíců vám vrátíme úroky.
Předčasné splacení kdykoli a zdarma.
Půjčka je zcela bez poplatků.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ROlda78 18. 4. 2019 19:50

O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 22. 4. 2019 15:28

Umožnují vkladomaty ČSOB vložení kartou jiné banky na účet této karty? A kolik si za to naúčtují?
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Delitzsch 22. 4. 2019 15:42

Neumožňují.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 4. 2019 15:56

zatím jsem nenarazil na vkladomat (žádné banky), který by to uměl
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 22. 4. 2019 16:12

A Česká šiditelna Eršte to umožnuje , ne? Na webu Erste mají video, které tvrdí že převádíz karty i na účet jiné banky, akorát není jasné, zda i z jiné karty než Erste
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Delitzsch 22. 4. 2019 16:19

Neumožňuje. Jenom z karty České spořitelny. To umožňují i jiné banky, aby klient banky poslal z karty stejné banky peníze na jiný účet.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 29. 4. 2019 20:39

Dneska mi přišel k vyplnění průzkum s otázkami, jak by se mi líbilo, kdyby vznikly takové minipobočky ČSOB na poštách.
Mj. tam byly i obrázky, jak takové pobočky budou vypadat.

Pobočka ČSOB na poště.jpg


Pobočka ČSOB na poště 2.jpg


Pobočka ČSOB na poště 3.jpg
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 4. 2019 21:13

A jako (premium) bankéři budou pošťáci? :hm To ve mně budí poněkud skličující pocity při představě, že si půjdu jednou vyzvednout nějaké psaní a bude mi ho předávat někdo, kdo dva dny před tím civěl na transakce na mém účtu... :lol:
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 4. 2019 05:13

Z mého pohledu nevím, proč řeší nějaké pobočky. Pobočku prakticky nepotřebuju a je mi úplně jedno, jak vypadá. Měl by se zaměřit naopak na to, aby pobočka byla co nejméně potřeba, aby bylo co nejlepší (opět ne vzhledově, ale funkčně) IB a SB, aby byly řádně informované pracovnice na klientských kanálech a aby těch kanálů bylo co nejvíce (chat, tlf, e-mail …), totéž se týká pracovnic na případných pobočkách … Samozřejmě by se měli starat taky o portfolio využitelných produktů.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod wit.cz 1. 5. 2019 12:08

Takové klasické navrch huj, vespod česká pošta.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 1. 5. 2019 12:30

Spíš se divím, kde se v průměrné české poštovní pobočce najde tolik místa na, jestli to dobře chápu, jen jednoho pracovníka. To je kancelář pomalu na private banking.
fc70
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků