Eurosojuz chystá tzv. Kyperský scénář vyrabování vkladů

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mrusnok 21. 1. 2019 21:12

xtonda píše:
Mrusnok píše:Nevím o žádné chybě. Já už jsem se s vlastní chudobou smířil. Máme demokracii, tak si můžu tady svobodně zanadávat na režim. :mrgreen:

Ti, kdo to tu už nějaký čas sledují, moc dobře vědí, že si vystudoval práva a žiješ v Praze, koupil si garsonku na hypo a před dobře placenou prací v soukromé sféře si dal přednost pozici podržtašky na soudě. To je tvoje svobodné rozhodnutí, stejně tak jako že sis nekoupil auto. Ono pro single muže v Praze se to ani nevyplatí, když se občas vyskytne potřeba vyjde výhodněji si auto půjčit nebo si sjednat dopravu. Čili to z tvojí strany beru jenom jako trolling.


"Podržtašku na soudě" už více než rok nedělám, neboť jsem byl k 31. 12. 2017 propuštěn. Dělám v advokacii, ale "dobře placenou prací v soukromé sféře" bych to nenazýval, i když 30 hrubého je více než oněch 17, se kterými jsem začínal na soudě.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 21. 1. 2019 21:29

Na Prahu a podprůměrný plat? Tak zase když děláš třeba koncipienta tak to jsi jak učedník, takže to lze chápat.

A co bys měl za socíku, platbjako všude jinde a horník by měl možná víc.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrusnok 21. 1. 2019 23:18

"Když jsem byl žáčkem, měl jsem tehdy mysl, abych byl brzo soudcem, měl dobré bydlo a roucho a byl lidem vzácen."
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 21. 1. 2019 23:47

To by te musel Zeman jmenovat, ale to ho nesmis pomlouvat :-) vlastne az dospějes, na soudce ÚS, az ti bude 40 bude uz jinde ;-))
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 1. 2019 06:26

Mrusnok píše:"Podržtašku na soudě" už více než rok nedělám, neboť jsem byl k 31. 12. 2017 propuštěn. Dělám v advokacii, ale "dobře placenou prací v soukromé sféře" bych to nenazýval, i když 30 hrubého je více než oněch 17, se kterými jsem začínal na soudě.

Njn, protože teď děláš podržtašku advokátovi. :) (což už bys měl za sebou, kdybys nesnil o soudu) Ale ty světlé zítřky ... I když advokátů je jak naseto a mnoho z nich muselo jít s hodinovou sazbou dost dolů.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 22. 1. 2019 09:14

Nekteri mladi advokati jsou takovi, ze je u soudu rozsekam levou zadni :-) Oni to vetsinou, kdyz vyhrají, tak jen na procesních chybách druhe strany (jakoze druha strana nestihne lhuty atp).

Advokátům beztak hodne lidi plati jen proto, aby nesli k soudu prohrát sami (to mi jeden starsi z nich rekl kdysi, pred 20 lety).

Ale zkuste se s nejakym takovym dohodnout na mimosmluvni odměně založené na vysledku...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 1. 2019 09:52

Jenže ty jsi něco jako Chuck Norris. :D
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Mrusnok 22. 1. 2019 12:36

drkarel píše:
Mrusnok píše:"Podržtašku na soudě" už více než rok nedělám, neboť jsem byl k 31. 12. 2017 propuštěn. Dělám v advokacii, ale "dobře placenou prací v soukromé sféře" bych to nenazýval, i když 30 hrubého je více než oněch 17, se kterými jsem začínal na soudě.

Njn, protože teď děláš podržtašku advokátovi. :) (což už bys měl za sebou, kdybys nesnil o soudu) Ale ty světlé zítřky ... I když advokátů je jak naseto a mnoho z nich muselo jít s hodinovou sazbou dost dolů.


To si nemyslím, že bych o něco přišel tou praxí na soudě. Ta praxe je ze zákona rovnocenná s tou advokátní. Ostatně, dnes jsem byl na druhém ze třech dnů písemné části advokátních zkoušek. Zatím mi to přišlo jednoduché ty případy k řešení. Uvidíme, jaká bude ústní část. Očekávám, že poté namítnete, že advokátní zkouška nic neznamená, že ji zvládne kde kdo. No, zčásti je to i důvodná námitka.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 1. 2019 12:56

To jsem si neuvědomil, že se do praxe započítává, nicméně je to praxe trochu jiná. Já nic nenamítám, a pokud jsi svůj povzdech myslel vážně, pak ti můžu jen říct, že každý svého štěstí strůjcem, i když to štěstí je taky potřeba. Advokátní zkouška (zápis do komory) furt ještě není všechno, pak to chce taky mít klienty, k čemuž "právní" schopnosti nemusí stačit, furt je to svým způsobem obchod. Ale ano, šikovný advokát se může mít docela dobře i v rámci advokátní kanceláře, kde není partner.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Mrusnok 22. 1. 2019 13:32

Nenamítáte, ale zároveň vlastně potvrzujete, že advokátní zkouška není všechno. No není. Já to nedělám, abych se měl "docela dobře". Dobře už se mám. Dělám to povolání, protože mě to baví. Nevím, proč bych si nemohl svobodně na internetu zanadávat na poměry - třeba jako neosobně.

Tento režim totiž chce, abychom na něj jenom přispívali, ale jinak drželi ústa a krok. A to činit nehodlám.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod treborit 22. 1. 2019 13:54

Problem je, ze to neni "zanadavat si na rezim", ale snuska nesmyslu ovlivnena vlastni zivotni situaci.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod SVitara 22. 1. 2019 14:10

Ja kdyz slysel od babicky, ze kdyz byla mala, tak se prestehavala cela jeji rodina do CR, protoze na slovensku nebyla prace a hladoveli, tak si nestezuji na nic, nikdy jsem nehladovel.
Naposledy upravil SVitara dne 22. 1. 2019 14:16, celkově upraveno 2
SVitara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SVitara 22. 1. 2019 14:10

Pak kdyz slysim od matky, ze jako dite mela ona a jeji sourozenci obcas takovy hlad, ze hazeli nezralymi jablky o kmen stromu, aby jablka zmekla a dala se jist, tak na nic nenadavam, nikdy jsem takovy hlad nemel.
SVitara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 22. 1. 2019 14:39

;-) tady nikdo od ww2 hlad neměl ;-)

Studenti vysmahněte ven z České republiky
https://www.youtube.com/watch?v=EHMUqZk3LYY&t=14m32s
a pak se vraťte...

Každý úspěšný na přednáškách tvrdil, že člověk mezi 20-30 lety má vypadnout ven a něco se naučit... pak by totiž takhle neskuhral.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrusnok 22. 1. 2019 15:24

A to je právě to, co chce vláda ČR i Brusel, abychom "vypadli ven" a mezitím sem nalezly hordy muslimských migrantů. A ale to se Vám vpe nepodaří, budeme bránit vlastní majetek do posledního dechu. Vypadněte ven Vy.
No nic. To mě hodně namíchlo. Jdu si zacvičit do posilovny.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků