Kreditní karty Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod franko_cz 16. 12. 2018 16:39

Milos píše:Lze zvolit platbu Masterpass i na pokladnách Scan&Go?

Ano.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 9. 1. 2019 10:31

Lafayette16 píše:Spolupráce RB a Billa už skončila, karty Billa dobíhají do konce platnosti vydání.

To, že místo toho vydávají Style, vím z vlastní zkušenosti. Už vidím na internetu svoji kartu Billa i novou kartu Style.


Mně letos končí platnost KK BILLA. Neví někdo, kdybych teď simuloval její ztrátu, zda mi vydají novou KK Billa s delší platností? :hm
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kittyhawk 9. 1. 2019 10:45

Nevydají. Naopak velmi rádi vydají rovnou Style.
Maximálně s omluvou, že KK Billa už vydat nelze...
Zjišťoval jsem to loni 3 měsíce před koncem platnosti.
Kittyhawk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jerry7650 12. 1. 2019 22:23

Používám bezproblémově kombinaci Mall karty a Twisto karty, takže mám díky tomu 2 procenta ze všech nákupů. Mají tyhle společnosti nějak ošetřené rotace plateb? Tj. Teď mám splátku na Mall kartě 20k.Zaplatim Twisto účtem a hypoteticky zase Mall kartou a mám z toho 400 bonus. Na čem se toto zasekne? Předpokládám, že jeden z těch dvou subjektů to nějak zablokuje nebo rovnou zruší účet. Je mi jasné, že to tu už někde bude řešeno, ale nedaří se mi to najít.
Jerry7650
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 12. 1. 2019 22:34

Finanční služby nelze přes Twisto snap hradit, s žádostí o proplacení splátky jakékoliv kreditky tě tedy pošlou kamsi. Cituji z Obchodních podmínek Twisto snap:

Touto formou nelze hradit čerpané finanční služby, například úvěry, půjčky, hypotéky, ani vydané exekuční výměry, soudní příkazy apod.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod dalich 13. 1. 2019 00:01

Zajímavé, mně na Twistu proplatili pokutu pro magistrát a dokonce fakturu na IČO :-) (Spletli se.)
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cz01 13. 1. 2019 09:36

Platbu kk jsem přes Twisto zkusil a je tady psáno neprošlo s odvoláním, že finanční služby přes Twisto nelze, platbu daní, ale s úspěchem používám.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod qwertz375 13. 1. 2019 16:18

Ten bonus 2000 CZK u KK MALL za první platbu na MALL.cz je hodně záludný. 450 CZK sežerou poplatky za rok vedení karty (aktuálně první 3 měsíce zdarma). Dalších pár stokorun lze snadno prodělat na cenách v tomto obchodě. Je docela náročné najít užitečné zboží, které u konkurence není často výrazně levnější (dokonce i v porovnání s Alza.cz). :-D
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 13. 1. 2019 20:10

1)
qwertz375 píše:Ten bonus ... je hodně záludný
záludného na tom není nic..
v ceně dvou tisíc si tam něco pěkného jednou koupíš a nic tě to nestojí
a (2 % vrací nejen na mall.cz, takže) pak už tě nic nenutí nakupovat na mall.cz, žádná další extra výhoda tam není. A při vratce až 700/měsíčně (tedy až 8400 ročně) je roční vedení za 500 celkem přijatelné

2)
Jerry7650 píše:Používám bezproblémově kombinaci Mall karty a Twisto karty, takže mám díky tomu 2 procenta ze všech nákupů. Mají tyhle společnosti nějak ošetřené rotace plateb?

Hodně lidí zde zaměňuje platbu Twisto kartou a Twisto SNAP. :hm

3) změna podmínek u RB E-commerce transakce.
Dříve:
Platby v internetových obchodech
nebo platby písemných a telefonických objednávek prováděné
prostřednictvím internetové platební brány. O E-commerce transakci
se jedná pouze tehdy, je-li příjemce částky takové Platební
transakce svým poskytovatelem platebních služeb v rámci
Platební transakce identifikován v systému příslušné karetní asociace jako
„E-commerce Obchodník“.

Nyní:
Platební transakce prováděné bez fyzické
přítomnosti Karty vyjma Platebních transakcí iniciovaných přiložením
Platebního zařízení k POS. Za E-commerce transakce jsou
považovány také transakce typu Mail Order / Telephone Order.

viz https://www.rb.cz/informacni-servis/upravy-podminek
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubocz 14. 1. 2019 18:33

Těch změn je tam lehce více, je tam i něco o platební aplikaci

https://www.rb.cz/attachments/podminky/ ... revize.pdf
bubocz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MP007 16. 1. 2019 09:49

Mám skromný dotaz a uznávám možné výčitky o dohledání této info. Ale potřebuji rychle provést platby a nemám moc času hledat vše v diskusích nebo OP bank. Děkuji předem :-)

Otázka zní: v případě KK Billa a KK Hellobank je pro jednotlivou platbu kartou u prodejce max. limit platby dán limitem KK nebo lze přebitím přesáhnout i kreditní limit? Jde pouze o jednu velkou platbu. V IB Raiffky jsem nenašel nastavování limitu pro platby, tak předpokládám, že limitem výše platby je kreditní limit. V Hellobank jsem zatím nestihl hledat.
Ještě jednou díky za radu!
MP007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 16. 1. 2019 11:53

Zkoušel jsem QR kod na vypísu za KK. Apka banky ale nevyplnila částku.

Hadam, ze jim chybi v QR kodu měna CZK. Coz by teoreticky mohla aplikace prekousnout a raiffeisen zase dodrzet format QR kodu...

Jak si s tím má Lojza uživatel poradit? Vyzkoušejte QR platbu za vypis raiffeisen ...
Naposledy upravil vpe dne 16. 1. 2019 14:24, celkově upraveno 1
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz01 16. 1. 2019 14:08

MP007 píše:Mám skromný dotaz a uznávám možné výčitky o dohledání této info. Ale potřebuji rychle provést platby a nemám moc času hledat vše v diskusích nebo OP bank. Děkuji předem :-)

Otázka zní: v případě KK Billa a KK Hellobank je pro jednotlivou platbu kartou u prodejce max. limit platby dán limitem KK nebo lze přebitím přesáhnout i kreditní limit? Jde pouze o jednu velkou platbu. V IB Raiffky jsem nenašel nastavování limitu pro platby, tak předpokládám, že limitem výše platby je kreditní limit. V Hellobank jsem zatím nestihl hledat.
Ještě jednou díky za radu!

Jak v RB, tak i HB! jsem platil částky větší, než kreditní rámec, ale už mám rámec nějakou dobu zvýšený a dostatečný, takže jsem to nějakou dobu nezkoušel. Tipuji, ale že to fungovat bude...
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 16. 1. 2019 14:27

Prebitim se ti zvysi kreditni limit na castku nevyčerpaného uveru a toho, co jsi tam poslal. Limit karty bude ve stovkách tisic, to nevim, bývalo 600.000 Kc.

Jen pozor, i kdyz to posles z raifky, tak se to připisuje jen v pracovnich dnech cca 7-19 hodin a trva to az nekolik hodin, nez se to ze sberneho uctu připíše na kartu.

Tedy kdykoliv jsem chtel o víkendu nakupovat a poslat tam z Raifky dotaci, mel jsem smulu.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 16. 1. 2019 16:47

V RB to šlo, v HB mám pocit, že to nejde.
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků