Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod motley 18. 12. 2018 22:46

drkarel: Díky za upřesnění. Já jsem toho názoru a všem to pořád říkám; lepší se párkrát blbě zeptat... :-) Do téhle chvíle jsem kreditní karty prostě ještě nikdy neřešil.

Co se týče pojištění, v průběhu žádosti o vydání KK bylo předvoleno, ale změnil jsem to, ve smlouvě taky není...
motley
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 18. 12. 2018 23:27

Odpovídá to tomu, co naznačovali..
zrychlení bude jen v tom, že jeden systém v HB! (běžný účet) předá info druhému (KK). I když tam ty prachy vlastně ještě nemají, tak o nich ví (což se netýká příchozích na RB či KB). Provázáno to stále není (ve smyslu jeden systém).
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 18. 12. 2018 23:44

To má opravdu smysl splácet kreditku Hello bank na interní účet u Raifky :-D??
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamzyk 18. 12. 2018 23:51

Kdyz mas sam ucet u RB, tak proc ne?
kamzyk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kamzyk 18. 12. 2018 23:51

Kdyz mas sam ucet u RB, tak proc ne?
kamzyk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 19. 12. 2018 00:34

Ano, zrychlení o 1 den platí při převodu na účet HB. Stále platí, že co je na účtu kreditky určitý den zaúčtováno (platba kartou nebo splátka), to je vidět v mobilním/inet bankovnictví až druhý den ráno kolem 6-9h (proto splátka co dorazí na HB účet v pátek je v bankovnictví vidět v sobotu ráno). Nikdo zde ještě nedal oficiální zprávu banky z fóra Hello spolu, tak ji tedy cituji:

Víme, že je pro vás prioritou číslo jedna zrychlení doby připsání platby na váš kreditní účet. Právě proto jsme spustili pilotní fázi „zrychleného zpracování vašich příchozích transakcí na úvěrové produkty“ do 21. 12. 2018, pak si na chvíli odskočíme dát kapra, rozbalit dárky, přecpat se vánočním cukrovím… 
Na začátku ledna pilot vyhodnotíme, a pokud bude vše pozitivní, budeme pokračovat dál.

JAK TO NYNÍ FUNGUJE? 

Pokud už používáte pro splácení úvěrových produktů naše Hello bank! bankovní číslo 9019013355 / 3050 tak VÝHODOU je, že vaše platba bude připsána rychleji na váš kreditní účet, a to v režimu D+0 nebo D+1 od okamžiku, kdy ji zadáte v bance, ze které splátku odesíláte. Zda bude platba nakonec realizována v ten samý den nebo do druhého dne, záleží na nastavení odchozích plateb v systému u odesílající banky. 

Nyní se jedná o pilotní fázi do 21. 12. 2018 proto všem našim klientům ještě doporučujeme, aby s úhradou své splátky počítali v režimu D+2-3. 
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Kittyhawk 19. 12. 2018 07:40

Takže radost byla předčasná a splátku poslat raději už 21.12. :-(
Kittyhawk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kamzyk 19. 12. 2018 08:52

Mozna to pripisi i v nepracovni dny, kdyz by to byla transakce v ramci jedne banky?
kamzyk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 19. 12. 2018 09:34

Pilotní fáze? "D+2-3"? To si snad dělají legraci.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod dr._lukas 19. 12. 2018 12:21

Co to hnát přes ČNB, s D+2-3 dny porušují zákon.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 19. 12. 2018 12:31

Jaký?
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 19. 12. 2018 12:44

Splátka úvěru není totéž jako úhrada na běžný účet. Povinnost D+1 se na tuto transakci nevztahuje.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 19. 12. 2018 14:07

To je zvláštní interpretace. Když tam mám běžný, spořicí a kreditní účet, tak pro přesuny na každý platí jiné zákony? Nedej bože aby si to pak nazvali spořicí konto, protože tam by pak peníze nemuseli doputovat vůbec nikdy.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod dalich 19. 12. 2018 14:24

Btw, já vždy kreditku HB i Cetelem platil poslední den dopoledne jako D+0 a nikdy mi úrok nenaúčtovali. byť platbu připsali D+1 (což je jejich problém, ne můj). Takže se chovají slušně.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cz01 19. 12. 2018 14:27

Zatím, aktuální chování není zárukou budoucího, takže já budu radši platit dříve o pár dní, než to riskovat :)
cz01
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků