Moravský peněžní ústav, spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 30. 4. 2018 23:58

A hypotetická kampelička o 10 členech, kteří se dokonce i znají, by mohla dávat jednomu členu důvěrné finanční údaje jiného člena?
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Lenka_2 1. 5. 2018 17:38

Komu nestačí agregované údaje o úvěrech, které jsou povinně zveřejňované každé čtvrtletí, může se ucházet o členství v úvěrové komisi.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lenka_2 14. 12. 2018 15:59

A je to tady!

MPÚ včera získal od ČNB bankovní licenci.

https://www.mpu.cz/cs/aktualne/detail?NewsItemID=309
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod čulibrk 15. 12. 2018 07:21

čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kamziq 15. 12. 2018 07:48

A hlavne vonicem, zalozeni jakehokoliv noveho produktu k tem stavajicim znamenalo navstevu pobocky, neumej to na dalku, jako by se zamerili jen na duchodce z Prahy a Zlina. Dal jsem jim uz davno vale.
Kamziq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bichon824 15. 12. 2018 09:06

Lenka_2 píše:A je to tady!

MPÚ včera získal od ČNB bankovní licenci.

https://www.mpu.cz/cs/aktualne/detail?NewsItemID=309

Uvidíme tedy, jak se pochlapí s úroky a celkově s bankovními službami od roku 2019, až začnou fungovat jako banka
bichon824
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kamziq 15. 12. 2018 10:06

Vsechny tyhle spolecnosti zatim po prechodu ze zalozny na banku uroky vzdy snizily. Nic jineho necekej, prechodem na banku ziskaji pristup k levnejsim penezum.
Kamziq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Menton 15. 12. 2018 13:48

Ma nejaky potencial ten jejich clensky vklad nebo DCV ktery se premeni potom na akciovy podil? Meli by se technicky potom zvetsit a tim by to melo narust na hodnote. Otazka je vsak jestli to neudelaji nejak kulisacky jako Creditas. Ma nekdo blizsi info?
Menton
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Delitzsch 15. 12. 2018 22:40

MPÚ vybírá nový název. Podle e15 si MPÚ nechal na Úřadu pro průmyslové vlastnictví zaregistrovat jména Trinity bank, MPU banka a Q bank...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 15. 12. 2018 22:50

Kamziq píše:Vsechny tyhle spolecnosti zatim po prechodu ze zalozny na banku uroky vzdy snizily. Nic jineho necekej, prechodem na banku ziskaji pristup k levnejsim penezum.
Mezibankovní sazby jsou teď už znatelně výš, než kolik MPU platí vkladatelům; takže jestli jim vklady stačí, nemají důvod nic měnit (stejně jako ČS se „spořicím“ účtem s 0,2%).
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Lenka_2 15. 12. 2018 23:52

Úroky půjdou skutečně dolů. Dosavadní klienti dostali zvýhodnění, že jim bude 19.12.2018 zmrazena dosavadní úroková sazba do konce června. Čili se úroky určitě nebudou zvyšovat, jinak by to nebylo zvýhodnění.
V praxi teda nejspíš ta základní úroková sazba zůstane, ale odpadnou všechna ta úroková zvýhodnění za členské vklady, která činí až + 1,6 %.
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod LaNov 19. 12. 2018 23:22

Menton píše:Ma nejaky potencial ten jejich clensky vklad nebo DCV ktery se premeni potom na akciovy podil? Meli by se technicky potom zvetsit a tim by to melo narust na hodnote. Otazka je vsak jestli to neudelaji nejak kulisacky jako Creditas. Ma nekdo blizsi info?

Podle mě nemá. Co by se mělo zvětšit a proč? Na jaře jsem tu psal, jak horkotěžko vyplácejí aspoň nějaké dividendy, ale přitom mají rentabilitu mizernou. Teď jsem se díval na poslední povinně zveřejňované výsledky a k září měli jen 9,5 mil. zisku na cirka 1,7 mld. kapitálu (jaké je to procento - tedy spíš promile - výnosu si asi umí spočítat každý sám). Jasně, teď měli určitě větší náklady s přeměnou na banku, ale tím spíš: očekávat nějaké zhodnocení v dohledné době je iluze.
LaNov
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lenka_2 20. 12. 2018 20:29

Slibují, že dividendy by měly jít po transformaci znatelně nahoru. Banka má oproti kampeličce snížený požadavek na kapitálovou příměřenost, tím pádem může větší část kapitálu proúvěrovat. Potom taky bude mít MPÚ jako banka oproti kampeličce poloviční povinné odvody do Fondu pojištění vkladů a Fondu pro řešení krize.
Když si prý cvičně spočítali kolik by činil hospodářský výsledek za předminulý rok, kdyby byli akciovkou, tak jim dividenda vyšla asi na 5 % (jako družstvo vypláceli lehce přes 2 %).
Cílem pana generálního je dostat akcie MPU na burzu, ale předtím bude chtít přesvědčit investory, že dokáží vygenerovat atraktivní dividendu. Je to diametrálně odlišný přístup než měl Creditas, který klientům řekl, že byznysplán na nejbližších 8 let s žádnou dividendou nepočítá a že všechno co vydělají budou reinvestovat do svého rozvoje.
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod LaNov 20. 12. 2018 22:39

Slibují, že dividendy by měly jít po transformaci znatelně nahoru.

Naslibovat se dá cokoliv. Díky za tlumočení toho, co vedení členům vypráví, ale bohužel mi z toho vychází, že je docela tahá za fusekli:
Banka má oproti kampeličce snížený požadavek na kapitálovou příměřenost, tím pádem může větší část kapitálu proúvěrovat.

Jo, to o tom nižším kapitálovém požadavku jsem někde četl, myslím v E15, ale pak jsem se díval na web ČNB a tam je v rozhodnutích napsáno, že místo 4,6% mají dodržovat 4,5%. To mi tedy přijde zanedbatelné.
Potom taky bude mít MPÚ jako banka oproti kampeličce poloviční povinné odvody do Fondu pojištění vkladů a Fondu pro řešení krize.

Ano, ale pro záložnu to jsou jednotky milionů korun ročně - viz poslední výroční zpráva. Pokud to hraje roli, tak to naopak jen dokládá, jak pracně vytvářejí aspoň nějaký zisk k rozdělení.
Cílem pana generálního je dostat akcie MPU na burzu ..

Ano, stejně jako předtím bylo minimálně 10 let halasně deklarovaným cílem získat bankovní licenci :-D Když jsem viděl nějaké fotky z členské schůze, tak bych si tipnul, že tak třetina členů se burzy nedožije ... ;-)
odlišný přístup než měl Creditas

Tak v tomto naprosto souhlasím! Zkuste se zamyslet: v údajně neperspektivním Creditasu Hubáček vyvinul velké úsilí, aby členy co nejvíc vyplatil, zatímco v MPÚ jsou takoví lidumilové, že naopak o se ty skvělé budoucí zisky chtějí co nejvíc dělit s drobnými členy (kteří z principu mimo nějaké povídání na schůzi do hospodaření nemají moc šanci vidět). Zajímavé, co?
LaNov
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 1. 1. 2019 15:59

Nová česká banka se jmenuje "MPU banka". Jedná se o akciovou společnost. Na webových stránkách jsou nové stanovy a obchodní podmínky, kde je uveden také nový název.
Delitzsch
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků