Jaký účet pro novou s. r. o.?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dalich 20. 8. 2018 23:55

Kdo má zkušenosti a jaké s účtem pro s. r. o.? Jakou banku/záložnu byste doporučili a proč? Jen pro info: poplatky nejsou všechno. Napíšu svoji zatímní zkušenost.

Equa bank: snaha otevřít účet online ztroskotala na posledním kroku, pak sek, sorryjako a volejte infolinku. Ta ale ve 23:30 je offline. Druhý den hurá na pobočku, slečna zděšená, že pro firemní úřty tu moc lidí nechodí. Dotaz na úvěr: no, na webu máme, že... Aha. Výsledek: totální amatérismus, úvěry od 500 tisíc výše. Sice účet zadara pro všechno (rodinná firma), ale bez pokladen a s nejasnou otázkou, jak mi vlastně banka může či bude chtít pomoci v byznysu.

Fio: McDonalds, kup a jdi. Účet zdarma včetně transakcí, klobou dolů. Ale úvěry od 5 mil., výš, kontokorent po účetní závěrce a daňovce, firemní kreditka není pro právnické osoby.

KB: všechno umíme a všechno máme, nic není problém. Profi servis bankéřky. Účet s číslem na přání (až za 4 dny od požadavku), kontokorent, kreditka hned na 30 000 Kč. Co za to? Převést účet OSVČ do KB, z osobního účtu posílat měsíčně 500 na investice fondů KB a za odměnu nebudu platit za dva účty - pro OSVČ a s. r. o. Ale měsíčně tam mám limit 35 transakcí. Zpět v devadesátých letech. Ale vkladomaty na mnoha místech, pro mne stěžejní parametr. Lákají na provázání s Essoxem, který má pro byznys zákazníky "atraktivní podmínky".

MMB: všechno umíme a všechno máme, nic není problém. Firemní bankéř pohodář. Poplatek být nemusí, když budeme vidět, že s námi bankujete a vše je v ceně, žádné limity transakcí. Jen vkladomaty na houby, v mém městě jen dva a ještě od-do. Lákají na provázání s Moneta Leasing (bývalý VB Leasing), kde údajně skoro nic není problém, ani pro začínající firmy.

Oberbank: Tak trochu jiná banka ve všem. Voda, kafe, podání ruky, OK. Firma s obratem do 1 milionu? Hm, jako úvěry umíme, no asi by to taky šlo, máme spíše větší firmy. Sazebník je tady, to je moc malá firma, takže by to bylo vše podle sazebníku. A fakt nechcete více růst? To je škoda. Sbohem a šáteček.

ČS: všechno umíme a všechno máme, nic není problém. Letáčky pro podporu malého podnikání, při založení účtu automaticky kontokorent na 20 000 Kč. Kreditku asi umí, ale musí se zeptat. Úvěr na rozjezd s podporou (ručením) Evropské investiční agentury za 9 % p.a. do 600 000 Kč, hned na místě sepsán podnikatelský záměr a odeslán k posouzení. Vkladomaty pohádka. Jenže číslo účtu na přání neumí a poplatky bída, opět počet transakcí: měsíčně 30 v ceně.

RB: smíšené pocity. Na start nic, jen účet. Za doporučení dvou klientů bude grátis, jinak 130 měsíčně, ale zase all inclusive v ceně a už nic neřeším. Lákavé. Vkladomaty nic moc, ale dá se s nimi žít (jsou hlavně na ulici, žádné soukromí, ale jsou). Úvěry uvidíme, možná po půl roce, spíše po daňovce, firemní kreditku neumí. Auta: ano, máme RB Leasing, to musíte s nimi.

Jaké máte zkušenosti s účty pro právnické osoby vy? Ideálně s. r. o.?
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod audiobullys 21. 8. 2018 01:52

Fio jsem si založil pro zakladetelský vklad, na úvěr asi nepoužitelný, na obchodování s akciemi prý taky ne, že je to dražší než mám na fyz. osobu , tak to nevím na co je ta banka zaměřená.

čs budu řešit asi taky z bankéřkou , akorát nevím jestli mi 600 bude stačit, asi se porozhlídnu jinde, navíc mám do zástavy hodnotnější nemov. navíc ty poplatky to je hrůza.

RB tam mi tvrdili že účet je zdarma při příchozí platbě 15 tisíc a jestli i 3 transakce jako fyz. osoby si už nevzpomenu. akorát tam jsem se ptal na úvěr a co mám do zástavy, tak akorát to musí být jak tomu říkaj rezidenční nemovitost a navíc taky až po danovce, ale spíš až po roce, že ani v lednu 2019 bych nemohl žádat

Moneta tam jen lákaj co všechno maj pro začínající firmy pak z nich vypadne že 500 tis. bez zástavy je jen pro osvč a ne pro s.r.o. Potom asi člověk nemá cenu řešit at už tu jejich neomezenou kreditku na 1 procento či jakýkoliv Express business úvěr nezajištěný či zajištěný, beztak pro osvč chtěli danovko, nevím co budou chtít pro nové sro , asi to taky nepujde.

KB - tenkrát mi tvrdili že k os.uč. je účet pro osvč zdarma, tak akorát ty jejich transakce jak to není v balíčku, tak tam člověk platí a platí. možná se tam půjdu znova zeptat, tenkrát po mě chtěli rozšířit si obor na živnostáku, že bez toho mi úvěr na tudle činnost nedaj. ted na to mám sro, tak uvidím co z nich vypáčím.

equa - tam sice dávají úvěry pro nové sro co jsem slyšel , akorát nedávno mi známý vyprávěl že chtěl 12 M na koupi pár bytů a jejich rekonstrukci - spoustu podmínek a hlavně papírování a hlavně jim chtěli kecat do toho za kolik se budou minimálně prodávat.
takže nakonec se obrátil na právníky, sepsali prospekt a peníze vybrali na dluhopisy od investorů s prům. vkladem 300 tisíc, necelých 40 investorů, sice říkal že web si za to něco bere -když to zprostředkujou, tak asi z něčeho žít musí.

pak ještě zbývá Sberbank - tam se taky půjdu optat, taky tam maj koukám pro nový sro ten program se zárukou čmzrb, plus spoustu zajistění - např. notářský zápis i na nemovitost, když nechci zástavu či když tam nejde dát.

pokud to je třeba jen do 500 tisíc tak to lze i na Zonky - na to osvč danový přiznání a pak
to použít do firmy. pokud to u bank selže.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků