Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod pino 16. 8. 2018 22:06

Potvrzuji, že stále funguje možnost, že při neobjednání karty při založení účtu ve verzi Standard se Revolut sám ozve a kartu nabídne zdarma. Trvalo to 20 kalendářních dní.
pino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wombat88 16. 8. 2018 23:37

Když budu mít dobito pouze CZK a provedu platbu např. na terminálu v PL, tak se použije kurz Revolutu vůči PLN, nebo nějaký nevýhodný od obchodníka?
wombat88
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod u4a2 17. 8. 2018 04:51

wombat88 píše:Když budu mít dobito pouze CZK a provedu platbu např. na terminálu v PL, tak se použije kurz Revolutu vůči PLN, nebo nějaký nevýhodný od obchodníka?


Použije se kurz revolutu platny v danou chvili. Pozor ale na dcc (dynamic currency conversion) kdy ti terminál nabídne konverzi jeho (nevhodným) kurzem. Základ je v cizne platit vždy v měně daného státu, tedy v Polsku v PLN.
u4a2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wombat88 17. 8. 2018 09:09

@u4a2 Díky.
wombat88
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 17. 8. 2018 12:39

Pajkyt píše:
retron píše:u amazon.de se platba strhne az při odeslání, mají to v podmínkách


Díky lubik2 a retron, to jsem nevěděl. Tak teď už jen zjistit proč se platba strhla 2x a jestli reklamovat u Amazonu nebo Revolutu.

Jiz se problem nekam posunul? Jak jsi postupoval?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod mufak 17. 8. 2018 14:59

Ted je problem s plabou kartou Revolt VISA, pisi to i v aplikaci. Nahlasilo, ze platba neprobehla, ale ve vypisu ji mam zauctovanou.
mufak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MirekM. 17. 8. 2018 17:24

Na Internetu nebo pres platebni terminaly?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod mufak 17. 8. 2018 17:39

U mne pres platebni terminal v Kauflandu.
mufak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MirekM. 18. 8. 2018 06:19

V aplikaci jsem nyni zadnou hlasku nenasel. Je jiz placeni VISA kartou pres terminal OK?
PS: potrebuji zaplatit ne experimentovat. Mam cim dal vetsi pocit, ze byt se snazi, maji jeste nevychytanych radu kritickych stavu, ktere pri provozu pres Internet mohou nastat ...
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod _vpa 18. 8. 2018 12:07

V českém Seznamu podporovaných bank Google Pay už Revolut uvedena je, ale jen Mastercard, VISA podporována není.
_vpa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pajkyt 19. 8. 2018 07:04

MirekM. píše:Jiz se problem nekam posunul? Jak jsi postupoval?


Kontaktoval jsem Amazon a obratem přišlo vysvětlení (dokonce i česky psané). U Amazonu jsou odeslání a platba propojeny, platba probíhá prakticky až v momentě, kdy zboží opouští logistické centrum. Technická záležitost zabránila odeslání, takže došlo k první blokaci která souvisela s plánovaným odesláním, které se nakonec (10.08.) neuskutečnilo. Druhá blokace byla (14.08.). Obě blokace jsou nyní stále ještě aktivní a peníze tedy blokovány. Zboží nakonec odešlo s dalším odkladem až 16.08., nyní však již bez další blokace. Ze strany Amazonu mi tento proces připadá poněkud nešťastný, obzvlášť v případě odkládaných expedic. To abych měl v těchto případech na kartě násobně více peněz než hodlám utratit. Blokace se u Revolutu odstraní automaticky, ale kdy se tak stane, záleží na Revolutu (dnes je to devátý den). S tímto postupem jsem se zatím u žádného e-shopu nesetkal, takže proto taková nedůvěra.
Pajkyt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tx999 19. 8. 2018 07:58

retron píše:u amazon.de se platba strhne az při odeslání, mají to v podmínkách

Jeste doplnim, ze kdyz objednavku posilaji ve vice zasilkach, tak si za kazdou zasilku strhnou odpovidajici sumu samostatne.
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 19. 8. 2018 15:57

pino píše:Potvrzuji, že stále funguje možnost, že při neobjednání karty při založení účtu ve verzi Standard se Revolut sám ozve a kartu nabídne zdarma. Trvalo to 20 kalendářních dní.


Měl jsem to podobně.
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mareka 20. 8. 2018 09:42

Dnes výběr 2000 Kč z bankomatu ČS = nabídka na DCC (odmítnuto), po výběru zaúčtován poplatek 1,56 Kč (bez jakéhokoli upozornění).
Ve Slovinsku opakovaný výběr z bankomatů místních bank bez nabídek DCC a bez poplatků (stejně tak i platby).
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod u4a2 20. 8. 2018 10:22

mareka píše:Dnes výběr 2000 Kč z bankomatu ČS = nabídka na DCC (odmítnuto), po výběru zaúčtován poplatek 1,56 Kč (bez jakéhokoli upozornění).
Ve Slovinsku opakovaný výběr z bankomatů místních bank bez nabídek DCC a bez poplatků (stejně tak i platby).


Nepřekročil jsi výběry zadarmo? U free varianty jsou výběry 4500 Kč / měsíc zadarmo. Co je přes je za poplatek 2%
u4a2
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků