Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 13. 8. 2018 20:42

tomášvlašák: Takový dotaz v tomhle vlákně se mi jeví poněkud offtopic, když do toho motáš další 3 produkty jako Curve, či kreditku Hello Bank!...

Nicméně, pokud máš kreditku Hello Bank!, tak IMHO nemá smysl vymýšlet nějaké kokotiny a vybrat hotovost z bankomatu přímo ní (s využitím přednabití) - i přes poplatek 1 % (min. 100 Kč) to bude pravděpodobně nejvýhodnější možnost. Pokud máš Revolut, tak stejně tak - výběr přímo kartou do limitu bez poplatku za měsíc (tzn. do ekvivalentu 4500/9000/13500 v závislosti na programu - Standard/Premium/Metal), samozřejmě v nepracovní dny. To už záleží na tvé spotřebě.

Zásadním negativem v DR jsou nízké limity pro výběr z bankomatu - na jeden výběr ve většině bankomatů lze vybrat jen něco kolem 10.000 RD$ (ekvivalent cca. 200 USD) - někde možná jen 5.000, někde možná i o nějakou tu tisícovku více, obecně ale hodně málo (na tu Revolutku to nicméně bude bohatě stačit).

Dalším negativem jsou poplatky za výběr, které má většina bankomatů - ty se pohybují kolem 200 RD$ (tedy kolem 4 USD) - má je nejspíš většina bank (nenašel jsem bankomat, který by je neuplatňoval), takže lze říct, že ty zaplatíš tak jako tak, takže už při výběru ta hotovost stojí přinejlepším nejméně cca. 2 % (s poplatkem u KK Hello Bank! to vyjde nejlépe 4 %, s debetkou Revolut možná lépe, ale v "exotických" měnách bych ji osobně až tolik nedůvěřoval)... Pro Curve nevidím důvod, IMHO zbytečná dvojí konverze vzniknuvší účtováním do GBP.

Sám jsem si plánoval vybírat debetkou RB s kurzem asociace, nicméně po zjištění situace kolem místních poplatků bankomatů jsem si nechal zajít chuť a spoléhl se pouze na hotovost - asi zcela nejjistější způsob. Zálěží kde se plánuješ pohybovat - v turisticky exponovaných oblastech jsou stejně v obchodech (případně v "kancelářích" organizující výlety nebo transfery) cenovky rovnou v dolarech a dominikánské pesos tak prakticky ani nejsou potřeba (sám jsem s nimi přímo do styku nepřišel), jinak se je nutno pak vyhýbat směnárnám typu travelex, kde jsou kurzy naprosto brutální (ale to platí i u nás) a třeba úplně v pohodě mi hotovost směnili přímo na recepci v hotelu (něměli na kurzovním lístku nákup ani prodej, ale jednoduše jen kurz, který odpovídal zhruba středu - přikupoval jsem si za hotovost v poslední den akorát pozdní odjezd, tak jsem něco platil ze zbytku dolarů, z nichž jsem většinu utratil a eur, kterých jsem měl ještě dost a na kurzu mě nenatáhli (to si beztak rozpustí povětšinou v těch cenách za cetky)).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod u4a2 14. 8. 2018 07:46

Příspěvek byl odstraněn
Naposledy upravil u4a2 dne 14. 8. 2018 16:26, celkově upraveno 2
u4a2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod treborit 14. 8. 2018 10:16

je to v ceniku, snad jediny rozdil proti Premium, ze si muzes vybrat 13500 (600 EUR) a ze te takovy ucet bude stat 300 CZK/mesic
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod jujec 14. 8. 2018 13:47

Navíc v Dominikánské republice běžně při platbou kartou uplatňují poplatek v procentech, takže bych spíš doporučil víc hotovosti; i případné vracení vyjde levněji na směnném kurzu než při platbě kartou.
jujec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pajkyt 14. 8. 2018 20:15

Nemáte někdo zkušenost s reklamací platby u Revolutu. Objednal jsem si zboží na Amazon.de. Zboží mělo být už několik dní odesláno, ale stále se zobrazuje "Brzy k odeslání". Co mě překvapilo, že se platba z revolutí virtuální karty nestrhla hned po objednání, ale až po dvou dnech. 10 srpna 2018 - Amazon De Marketplace - 43,98 Eur (- 1127,12 Kč). Bohužel dnes se zcela stejná částka 14 srpna 2018 - Amazon De Marketplace - 43,98 Eur (- 1130,25 Kč) strhnula znovu. Revolutí účet je nyní nižší o obě platby. Mám reklamovat u Amazonu, nebo u Revolutu? Díky za radu.
Pajkyt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 14. 8. 2018 20:34

Pokud zakazu nebo povolim bezkontaktni platby, zmena se projevi okamzite nebo musi karta projit operaci pres cip, jako tomu bylo u KK Citi?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 14. 8. 2018 20:40

To jsou zas napady jak od paranoika, proc blokovat uzitecnou funkci? :D
1.5TSI
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lubik2 14. 8. 2018 23:19

Pajkyt píše: Amazon.de. Co mě překvapilo, že se platba z revolutí virtuální karty nestrhla hned po objednání, ale až po dvou dnech.
To je normální,platba se vždy strhává až po čase, zřejmě když objednávku mají připravenou k expedici, jinak by při nějakém problému(třeba že by zboží nebylo k dispozici) museli peníze vracet. U mě se peníze strhly až po 3 nedělích, když neměli zboží na skladě.
lubik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 15. 8. 2018 01:25

u amazon.de se platba strhne az při odeslání, mají to v podmínkách
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 15. 8. 2018 05:07

1.5TSI píše:To jsou zas napady jak od paranoika, proc blokovat uzitecnou funkci? :D

Osobne, kolik nicku jsi jiz na tomto foru mel?
Protoze jsou situace, v kterych hrozi zvysena moznost odcizeni karty ...
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pajkyt 15. 8. 2018 05:29

retron píše:u amazon.de se platba strhne az při odeslání, mají to v podmínkách


Díky lubik2 a retron, to jsem nevěděl. Tak teď už jen zjistit proč se platba strhla 2x a jestli reklamovat u Amazonu nebo Revolutu.
Pajkyt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 15. 8. 2018 05:40

zkus oba
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 15. 8. 2018 07:28

Treba to odeslali dvakrat?
1.5TSI
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 15. 8. 2018 10:57

není jedno pouze blokace? mě třeba ted PayPal taky strhnul platbu 2x a jedna z toho je blokace pritom platba je již zaúčtována
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 16. 8. 2018 21:55

MirekM. píše:Pokud zakazu nebo povolim bezkontaktni platby, zmena se projevi okamzite nebo musi karta projit operaci pres cip, jako tomu bylo u KK Citi?

Dotaz na Revolut pres ksichtoknihu: zmena se projevi okamzite.

PS: nepouzivejte Revolut na spatne konektivite do Internetu, logovani i odlogovani dela psi kusy.
MirekM.
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků