Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod apryl 23. 4. 2018 11:18

Lafayette16 píše:Jak je to s limity? Nemohl jsem dbes použít Curve kartu, psal jsem na podporu a odepsali mi, že musím kultivovat svoji historii a ozvat se za 6-8 týdnů.
Není mi jasné, jak mám kultivovat svoji historii, když kartu nemůžu použít, neb jsem dosáhl limitů na použití.

Znamená to, že musím teď prostě 6-8 týdnů čekat a kartu nepoužívat?

Nevybíral jsi moc z bankomatu?
apryl
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 23. 4. 2018 14:00

Jo, mám ji novou, tak jsem zkoušel různé věci - pár výběrů z bankomatů taky.
Napsali mi z podpory, abych teď platil a nevybíral hotovost, abych se snažil držet výběry z bankomatů pod 20% celkového obratu.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 23. 4. 2018 14:32

Já měl jen platby kartou, když jsem je žádal o zvýšení limitů.
A výběr bankomatem i tak jen jeden.
Pro ně je ATM náklad, platí poplatky za tebe, nebudou ti zvyšovat limity, když jsi pro ně prodělečný.

Zkus přehodnotit, zda musíš opravdu vybírat. V civilizovaných zemích se jde obejít bez hotovosti zcela.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 23. 4. 2018 16:36

Já jsem dělal nějaké pokusy, protože kartu mám novou. Jinak to samozřejmě problém není a vybírat (moc) nemusím.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarKom 23. 4. 2018 18:07

Vybíral někdo v zahraničí víc než těch 200 GBP z kreditky? Mám taky zvýšené limity, ale nějak jsem si teď v zahraničí nechtěl hrát na pokusného králíka. Jak tady někdo zmiňoval, 200 GBP je fakt málo. Při poslední cestě na jeden z ostrovů v Indickém oceánu jsem si půjčoval auto, v podmínkách byla možnost zaplatit s debit/credit (s fee kolem 2%) nebo cash. Kapesné co mi zbylo vystačilo tak, tak a to jsem se snažil všude platit kartou.
MarKom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jerry666 24. 4. 2018 21:01

Myslíte, že uvažuji správně? Nakupuji v Číně. Eshop nabízí spoustu měn. Dosud jsem vždy nakupoval v dolarech. Přemýšlel jsem ale, jestli není nějaká měna výhodnější. Našel jsem si cenu výrobku v USD a CNY, prohnal to přes MasterCard kalkulačku a zjistil, že na Kč je to o 50 Kč výhodnější, když budu kupovat za CNY. Konkrétně cena výrobku USD 79.15 / Kč 1649.88 resp. CNY 482.81 / Kč 1596.60. Pomíjím to, že si k těmto cenám ještě Curve přidá 1%. Docela mě to překvapilo. Není to nic vyloženě zásadního, ale u vyšších částek už je to poznat. Asi začnu nakupovat v CNY, I když je otázkou, jestli není ještě lepší měna...?
jerry666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 24. 4. 2018 22:36

poslední dobou se nejvíc rentuje GBP, vzhledem k její devalvaci ohledně Brexitu, zároveň si ovšem nemohli dovolit zvednout ceny pro britský trh, mluvím ze zkušeností s amazon.de/uk anebo nákup letenek u stejné aerolinky/prodejce, ikdyž se tomu často vehementně brání geolokací anebo vydavatelem karty na což se právě Curve více než hodí

jediné kam se mi Curve nepodařila zaregistrovat je Uber, když zadám zemi UK, vyžaduje to Postal code, řeším to zatím marně i s podporou Curve
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 9. 5. 2018 09:26

Pro platbu kartou Curve v Anglii o víkendu s podkladovou kartou UCB Miles&More (s kurzy Mastercard) je lepší nastavit si v aplikaci Curve na UCB kartě jako měnu CZK nebo GBP ?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 9. 5. 2018 09:50

Pokud jsou to čisté MC kurzy, pak by nastavení GBP mělo teoreticky vyjít o 1% lépe.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 9. 5. 2018 10:06

GBP, kurzy MC UCB jsou lepší než Curve, vyzkoušeno
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 9. 5. 2018 10:15

Díky oběma.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 9. 5. 2018 10:44

GBP.
Otázkou je, proč tou kartou neplatit rovnou a použít Curve ;)
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 9. 5. 2018 11:01

Samozřejmě. Pak je lepší platit rovnou tou kartou UCB.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 9. 5. 2018 11:11

třeba kvůli výběrům z bankomatu ;)
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 9. 5. 2018 12:19

Navíc Curve pak proteče více transakcí, což může mít pozitivní vliv např. na limity.
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků