Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ripper6 19. 2. 2018 14:19

xls píše:Hypotéka je zrovna produkt, který se dá vnutit dost těžko. U všeho ostatního je to mnohem horší.

A ja si rikal, proc me jeste nikdo hypoteku nenabidl :D
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod dr._lukas 19. 2. 2018 17:28

Mam to stejné co ty, proč by ses bál cestovat s CP od KB, které je ke Gold kartě? Byl jsem jen s tímto v Maďarsku na rodinné dovolené a nebál jsem se případného neplnění..Přece jenom se mě nechce zakládat kreditka u ČSOB, která by ležela v šuplíku..
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lodgy 19. 2. 2018 18:47

S zadnym pojistenim neni problem, dokud nema dojit k velkemu plneni z pojistne udalosti.
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Delitzsch 19. 2. 2018 19:06

Naprostá většina pojistných plnění za náklady na zdravotní péči z cestovního pojištění nepřekračuje 3 mil. Proto pojištění ke KB Zlaté kartě s limitem 2,5 mil. je zcela dostačující, minimálně pro oblast Evropy. Vysoké pojistné částky jsou tak trochu reklamní trik. Například neměcké a rakouské banky jdou ale jinou cestou a mají ke zlatým a platinovým kreditním kartám (může si je koupit kdokoliv, když nemá problém s běžnou bonitou, jsou vždy za poplatek, respektive se slevou až 100% za obrat na kartě) zpravidla cestovní pojištění ve složce náklady na zdravotní péči zcela bez limitu, protože vědí, že je to nezruinuje. Nevýhodou pojištění ke KB Zlaté kartě je ale výluka, že nejsou hrazeny náklady vzniklé v souvislosti s teroristickým útokem, což je v dnešní době poměrně reálné riziko a potenciální zranění všech členů rodiny by mohla být velká. To je podle mě největší problém pojištění v KB.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 19. 2. 2018 19:15

To by mě zajímala ta promile počtu škodních událostí z příčiny terorismu vůči všem ostatním kategoriím. Imho zbytečný strach.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Delitzsch 19. 2. 2018 20:04

Myslím, že dokonce české pojišťovny možná ještě škodu z uvedeného rizika neplnily. Nevím, možná ano. Ale vůbec si nemyslím, že je na místě takové riziko podceňovat, i když jeho pravděpodobnost je relativně malá. Berlín, Mnichov, Paříž, Londýn, Nice - všude to byla poměrně navštěvovaná místa. Pro mě to rozhodně není důvod se nepohybovat ve světě, ale chci mít CP, které takové riziko pokrývá. Poznámka se týkala srovnání CP od KB s jinými nabídkami. Třeba CP od ČS/ERSTE nebo ČSOB riziko teroristického útoku kryje. Každý si musí posoudit priority sám. Je proto dobře, že se nabídka na trhu neomezuje jen na jeden produkt.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 2. 2018 21:55

fc70 píše:Je tu aspoň někdo, kdo u někoho má zainvestováno do těch fondů, jak by si představovali, a může poreferovat o kvalitě služeb/chování?

1.5M ve fondech by znamenalo zhruba 30k příjmu pro banku, skoro celé je to čistý zisk (víc majetku ve fondu neznamená nutnost zaměstnávat další analytiky—něco je stojí jen ten prémiový servis); čekal bych, že takového klienta se budou snažit udržet úplně jinak než jen „perspektivního“ klienta s účtem a pár trvalými příkazy.

Taky by mě docela zajímalo, jak by se banka tvářila v tomto segmentu na splnění depozitní podmínky v investicích v rámci třeba služby Investičního makléře ČS - přeci jen toho 1,5 milionu Kč v nízkonákladových ETF na majetkovém účtu by už bylo snáze splnitelných a ač by to neneslo úplně nenulové náklady, tak pořád je to snad jeden z nejlevnějších způsobů, aspoň u ČS - vůči rozbujelé konkurenci (u ČS jsou myslím náklady za vedení portfolia pořád ve výši 0,06 % p.a., zatímco u Patrie snad už dvojnásobek, co jsem se díval posledně - čímž by se už realizovat to samé u ČSOB celkem podražilo a v případě RBroker až děsivých 0,3 % p.a. - a za ty peníze RB nabízí objektivně nejméně muziky)... Nemyslím, že by bankéři byly úplně nadšeni, ale také se mi to nezdá dostatečným důvodem, aby s takovým klientem dále nepracovali, natož, aby ho zdvořile žádali o přeřazení do nižšího segmentu.

doonio píše:Mám jak zlatou kartou od KB, tak prémium účet od ČSOB. u toho KB, je to opravdu jen leštěnka za 2000kč/rok (naštěstí to mám gratis), ale výhod to moc nemá. Letištní salónky jen Vídeň/Praha. Cestovní pojištění je sice lepší než má 90% lidí k běžným platebním kartám, ale asi bych se bál vyjet i na to, naštěstí tohl mi teď už kryje cestovko od ČSOB, které je už docela solidní na dnešní dobu(není to prémium pojištění, ale už bych se nebál jen s ním vyrazit s rodinou třeba do Alp na hory).

A nebylo by třeba lepší rovnou si to zařídit všechno u té KB (pokud teda ta ČSOB nemá ještě nějaký jiný smysl kromě salonků a cestovního pojištění)? Pokud teda říkáš, že dokážou produkty poskytnou individuálně, tak jestli si není lepší rovnou u nich vzít kreditku Platinum, která obsahuje taky Priority Pass se 4 vstupy, cestovní pojištění i asistenční služby (ceníková cena je teda přes 6 tisícovek ročně, ale pokud rozdávají bez popatku za vedení zlaté karty, tak proč by nemohli i platinové)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod jumpmans 19. 2. 2018 22:40

do depozitniho kriteria v EP se investice pres inv. maklere pocitaji. Ale nez tohle, je lepsi vyuzit TraderGo - taky se tam pocita, ma nizsi poplatky za nakup nez inv. makler (napr USA trhy 13$ vs 22$). CS to provozuje spolecne se Saxo bank.
naklady na vedeni portfolia jsou podobne = 0,06%, ale min. 1€ mesicne.
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 19. 2. 2018 22:42

Ono není nikde napsáno, že ty náklady u ČS (ať jsou 0,06 % p.a. nebo jiné) zůstanou. Takže se může klidně stát, že jim tam člověk nacpe 1,5 mil, nalije vstupní poplatky a oni klidně ten poplatek zvednou na na několikanásobek a/nebo člověka stejně z EP vyšoupnou. Podobný přístup už prokázali i v minulosti. Taková perspektiva "na věčné časy a ani o minutu déle".
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod cz01 19. 2. 2018 22:51

Bohužel, to se ti může stát všude i u čistě investiční společnosti, že zvednou poplatky a změní podmínky.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod eL Ká 19. 2. 2018 23:19

fremantle píše:Pokud teda říkáš, že dokážou produkty poskytnou individuálně, tak jestli si není lepší rovnou u nich vzít kreditku Platinum, která obsahuje taky Priority Pass se 4 vstupy,


Pokud se něco nezměnilo, tak KB sice dá PP kartu, ale nejsou na ní žádné vstupy zdarma = benefit naoko.

EDIT: ted jsem si to overoval v sazebniku :)

5) Jedná se o Standard Membership Priority Pass, kde za každý vstup bude účtován poplatek dle podmínek programu dostupných na www.prioritypass.com
eL Ká
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 2. 2018 00:26

Tak pardon, Platinum opravdu nemá volné vstupy, myslel jsem KK Infinite za standardní ceníkovou cenu 10 tisíc ročně... Ta má PP se 4 vstupy: https://www.kb.cz/cs/o-bance/tiskove-ce ... uzby-1334/
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod fc70 20. 2. 2018 14:31

fremantle píše:
fc70 píše:Je tu aspoň někdo, kdo u někoho má zainvestováno do těch fondů, jak by si představovali, a může poreferovat o kvalitě služeb/chování?

Taky by mě docela zajímalo, jak by se banka tvářila v tomto segmentu na splnění depozitní podmínky v investicích v rámci třeba služby Investičního makléře ČS
Takhle tam funguji já (s o něco větším objemem než 1,5M): nic mi nenabízejí, nic po mě nechtějí, s ničím mi nevyhrožují.

Ale jsem zvědavý, jak to vypadá při investici do fondů, na kterých vydělávají 1–2%, ne 0,06%.

-- 20. 2. 2018 14:35 --

xls píše:Ono není nikde napsáno, že ty náklady u ČS (ať jsou 0,06 % p.a. nebo jiné) zůstanou. Takže se může klidně stát, že jim tam člověk nacpe 1,5 mil, nalije vstupní poplatky a oni klidně ten poplatek zvednou na na několikanásobek a/nebo člověka stejně z EP vyšoupnou. Podobný přístup už prokázali i v minulosti.
Taky mi Brokerjet chybí. Dost děsný web na obchodování, ale nákladově to aspoň bylo konkurenceschopné a lepší než někam volat.

Nakonec ale někde ty investice být musí; Fio sice ceník dlouhodobě nemění, ale obchodní podmínky aspoň na bankovní straně jsou čím dál šílenější, takže bych na ně taky nechtěl sázet na 100%.

Poplatek za převod cenného papíru z ČS ven je někde pod tisícovkou; to bolí, ale jednou za 5–10 let by se to sneslo. Není to až 10000 jako u Patrie – tímhle je pro mě Patria absolutně diskvalifikovaná.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod doonio 20. 2. 2018 15:02

fremantle píše:A nebylo by třeba lepší rovnou si to zařídit všechno u té KB (pokud teda ta ČSOB nemá ještě nějaký jiný smysl kromě salonků a cestovního pojištění)? Pokud teda říkáš, že dokážou produkty poskytnou individuálně, tak jestli si není lepší rovnou u nich vzít kreditku Platinum, která obsahuje taky Priority Pass se 4 vstupy, cestovní pojištění i asistenční služby (ceníková cena je teda přes 6 tisícovek ročně, ale pokud rozdávají bez popatku za vedení zlaté karty, tak proč by nemohli i platinové)...


Lepší by to asi nebylo, spíš si myslím, že jsou to podobné produkty, jen nevím jestli bych je donutil/přesvědčil aby mi i tu jejich KK Infinity dali zdarma (v rámci dobrých vztahů :-D ), přeci jen přes ně neinvestuji/nemám tam miliony/hypotéku u nich taky nemám. Nevím co bych musel splnit abych dostal infinity zdarma...

ČSOB pro mě má smysl právě kvůli salónkům a cestovnímu pojištění + KK se hodí při vypůjčení auta při cestování.

dr._lukas píše:Mam to stejné co ty, proč by ses bál cestovat s CP od KB, které je ke Gold kartě? Byl jsem jen s tímto v Maďarsku na rodinné dovolené a nebál jsem se případného neplnění..Přece jenom se mě nechce zakládat kreditka u ČSOB, která by ležela v šuplíku..


Už si úplně nevybavuji podmínky, ale myslím že tam bylo omezení pro turistiku jen do 3000mnm, a rovněž sjíždění raftu na řece obtížnosti I. a II. U ČSOB je v tom pojištění i rizikové sporty, tzn. turistika myslím do 5000mnmn a konkrétně ty rafty i III. obtížnost.

Jinak jsem se zrovna min. týden ptal své bankéřky a cestovko u ČSOB lze použít i na pracovní cesty do zahraničí, což se mě taky někdy hodí.
doonio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čulibrk 21. 2. 2018 10:59

Otázkou je, jestli už někdo z místních žádal nějaké plnění z daných pojistek u prémiových účtů a vše mu hladce zaplatili.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků