Re: Samsung Galaxy S7/S7 Edge - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jinryd 23. 4. 2018 14:19

zprávy - doručené - volby - přesunout na Sim ;-)
"Všichni mluví o tom jak piju, ale nikdo o tom jakou mám žízeň"
jinryd
Junior

Odeslat příspěvekod hit.man 23. 4. 2018 19:45

To jsem si říkal, že bych to mohl taky udělat, ale u starýho telefonu je klasická SIM a u S7 je mikro nebo nano :( A zté staré nelze udělat nano, protože je to úplně stará simkarta (nejde to vyříznout)
hit.man
Junior

Odeslat příspěvekod BaldaP 23. 4. 2018 20:16

Ale z té nové můžeš udělat na chvíli tu starou. Stačí jen ten rámeček, do kterého se umístí micro/nano SIM, podlepit izolepou pro jistotu a jede se.
BaldaP
Junior

Odeslat příspěvekod amper2 23. 4. 2018 20:16

Existují adaptéry z micro/nano SIM na "velkou" SIM. Na SIM je omezená kapacita na SMS a zapomeň na delší SMS než 160 znaků.
Pokud starý tlačítkový mobil nepřipojíš k PC, abys z něj nějak dostal SMS (csv soubor apod.), tak jedině nakopírovat přes SIM (čím novější SIM, tím větší kapacita).

amper.
amper2
Junior

Odeslat příspěvekod hit.man 23. 4. 2018 20:27

Díky za typy ohledně SIM. Csv soubor udělám, ale nejde mi dostat do S7. SMS TO TEXT mi csv soubor načte ale napíše chybu.

EDIT: Už jsem na to asi přišel. Kouknul jsem se v jakým formátu exportuje aplikace Sms to text. Pomocí programu Mobiledit jsem také vyexportoval sms do txt. Ručně nebo možná pomocí excelu upravím txt z mobil editu tak aby odpovídal formátu pro SMS to text a zprávy naimportuji. Jako budu to děla aspoň 3 hodiny, ale myslím, že to bude fungovat uspěšně jsem to vyzkoušel na jedné sms a nahrála se.
hit.man
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 4. 2018 15:34

Majitelé S7, S7 Edge budou muset na Oreo počkat, aktualizace bude dostupná až ve druhé polovině roku

https://www.mojandroid.sk/samsung-galax ... ualizacia/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ivanhoe8 25. 4. 2018 18:16

No nevim nevim kde je pravda, vsude pisou neco jineho:
https://www.svetandroida.cz/rada-samsung-galaxy-android-oreo-aktualizace-201804/
Ivanhoe8
Junior

Odeslat příspěvekod Reliks 1. 5. 2018 07:57

Aktualizace na Oreo G930FXXU2ERD5 a G935FXXU2ERD5 pro Galaxy S7 a Galaxy S7 edge ve Spojeném království...
https://www.sammobile.com/2018/05/01/ga ... -released/
Samsung Galaxy S21 Ultra 256GB
Reliks
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymius 3. 5. 2018 09:22

Uz jste nekdo nahodil Oreo ? Prej nekterym lidem nefunguje VoLTE :grr:
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod Reliks 3. 5. 2018 10:01

Tak pokud někdo flashnul BTU ROMku, tak mu ani fungovat nemůže... Pro fungování VoLTE a VoWi-Fi musí být buď ROM toho daného operátora nebo česká volná distribuce (pokud je již podpora).
Naposledy upravil Reliks dne 3. 5. 2018 11:36, celkově upraveno 2
Samsung Galaxy S21 Ultra 256GB
Reliks
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 3. 5. 2018 10:45

Nevite nekdo jestli ta aktualizace na S7 Edge na Android 8.0 nejak pomohla fotaku? Ze to treba lip foti a nataci? :D
Ď. Za odp.
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 5. 2018 15:41

Samsung usnadňuje mimozáruční opravy prémiových telefonů

https://www.mobilenet.cz/clanky/samsung ... fonu-35071
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 7. 5. 2018 13:46

jelikož jsem u samsungů úplně mimo, tak se raději zeptám. Mám tu S7 (sm-g930f), na kterým nekdo kdysi zkoušel nougat a pak to vrátil zpátky na android 6, díky tomu nefungují vibrace, protože bootloader zůstal z prvních verzí 7ky.. Ale teď otázka, v telefonu díky tomu není žádné CSC, přes phoninfo jsou všechny CSC kolonky prázdný, co tam můžu flashnout (nejlépe Android 7) abych ten telefon nezabil a zároveň dostal fungující vibrace a nejlépe i poslední verzi? Telefon byl kupován u O2 Germany, ale v současnosti tam asi žádná customizace není, samozřejmě díky tomu nejdou automatizacký akutalizace vůbec. Můžu tam hodit ETL? Děkuji
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 7. 5. 2018 15:46

zumzumzum píše:Nevite nekdo jestli ta aktualizace na S7 Edge na Android 8.0 nejak pomohla fotaku? Ze to treba lip foti a nataci? :D
Ď. Za odp.


Ale jiste! Z obrazovky foceni zmizelo tlacitko prepinani HDR a presunulo se do nastaveni co "zrychluje a vylepsuje foceni" vyborne samsung. Hlavne si ale muzes rychle zapnout infantilni nalepky abys mel kool fotky pro kamose ;). Na vazne, srovnej si zakladni zobrazeni fotaku z A6.0 a z A8.0. Zatimco v MM se dala dat na obrazovku i korekce expozice, v O tam krome nastaveni blesku nezustalo nic uzitecne. Takze se da pouzitelne fotit uz jen v Pro rezimu! Aspon pro lidi co si sem tam neco radi nastavi. Je videt kam to speje, vetsina lidi cvaka uz jen jako opice a vyrobce to reflektuje ve vyvoji SW.
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod sinco 8. 5. 2018 13:26

Tak to je u fotaku krok zpatky.
sinco
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků