Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 23. 1. 2019 18:19

chvd píše:místo aby jsi napsal, že třeba na tom svém výroku trváš nebo naopak nebo cokoliv přímo k věci, tak jsi mi oznámil, že někdo jiný to napsal taky-což zní jako vysvětlení či obhajoba toho tvého výroku.
No a můj příklad s nadáváním je obdobný v duchu"když ti nadává někdo jiný tak je v pořádku, že to budu dělat i já"
Ty si napísal, že ti mám zvýšiť ostrosť objektívu pomocou high-res shotu
- citujem: "mohl bych mu poslat na zkoušku nějaký můj objektiv, ať mi u něj taky zvedne ostrost"
Ja som ti napísal, že Nikoňácke objektívy sa ostria viac megapixelovými modelmi .. a dodal som dôkaz (citáciu):
- citujem: Ty potrebuješ Nikon D7100: ten dokáže "nabrúsiť objektívy"
Na čo si písať odvecáky:
- "1-na tom citovaném nevidím nic strašného"
a začal si písať čosi o nadávkach:
- "2-Takže ti mohu nadávat sprostě"

-- 23. 1. 2019 18:20 --

S tebou sa fakt blbo diskutuje.
Naposledy upravil Ganec dne 23. 1. 2019 18:21, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 23. 1. 2019 18:21

Ganec píše:
chvd píše:Pokud do některých vět přidáš slůvko "jakoby", může se stát, že ta věta pak změní kompletn smysl a že z konstatování se stane přirovnání(třeba i vtipné s evidentní nadsázkou, jako tomu bylo i zde) Oproti tomu tvůj výrok o tom, že hig res zvýší ostrost objektivu byl použit jakožto závěr vyvozený z obsahu tvého asi míněno, že odborného textu na gancovkách.

Veď čo je to (Fotografická) ostrosť?
Ostrost: je schopnost lidského oka odlišit dva body v prostoru nebo na snímku.

Teda výraz "zvýšenie ostrosti objektívu" je správny, lebo vďaka high-res sa zvýši schopnosť oka odlíšiť 2 body na výslednom zábere spraveného pomocou daného objektívu.

Ty si odporuješ už i vlastní citací.
Tak pokud je tedy ostrost schopnost oka(což je špatná definice mmch-v souvislosti s objektivem), je to schopnost oka a ne objektivu a tedy logicky nelze zvýšit ostrost objektivu.

-- 23. 1. 2019 18:26 --

Ganec píše:
chvd píše:Pokud do některých vět přidáš slůvko "jakoby", může se stát, že ta věta pak změní kompletn smysl a že z konstatování se stane přirovnání(třeba i vtipné s evidentní nadsázkou, jako tomu bylo i zde) Oproti tomu tvůj výrok o tom, že hig res zvýší ostrost objektivu byl použit jakožto závěr vyvozený z obsahu tvého asi míněno, že odborného textu na gancovkách.
Môj výrok bol správny.
Nehovorí o tom, že by funkcia foťáku dokázala niečo zmeniť na štruktúre objektívu.
Hovorí o ostrosti objektívu.

Vždy, keď sa hovorí o "ostrosti objektívu", tak sa tým nemyslí nič fyzického.
(hoci na rozbitom objektíve by si sa naozaj mohol porezať)

Ano jinými slovy vlastně všechny objektivy jsou stejně ostré a ta jejich ostrost se mění jen díky ostrosti oka?
Pak je tedy jedno, jaký objektiv si pořídíš, protože výstup z tvého foťáku záleží na tom, jak máš ostré oko.
Tedy pokud nemáš hájres, ten tomu objektivu tu ostrost totiž klidně zvedne beztak že nezávisle na ostrosti oka a vsadím se, že je to dáno hlavně ostrostí mimo HO.

-- 23. 1. 2019 18:30 --

Ganec píše:
chvd píše:místo aby jsi napsal, že třeba na tom svém výroku trváš nebo naopak nebo cokoliv přímo k věci, tak jsi mi oznámil, že někdo jiný to napsal taky-což zní jako vysvětlení či obhajoba toho tvého výroku.
No a můj příklad s nadáváním je obdobný v duchu"když ti nadává někdo jiný tak je v pořádku, že to budu dělat i já"
Ty si napísal, že ti mám zvýšiť ostrosť objektívu pomocou high-res shotu
- citujem: "mohl bych mu poslat na zkoušku nějaký můj objektiv, ať mi u něj taky zvedne ostrost"
Ja som ti napísal, že Nikoňácke objektívy sa ostria viac megapixelovými modelmi .. a dodal som dôkaz (citáciu):
- citujem: Ty potrebuješ Nikon D7100: ten dokáže "nabrúsiť objektívy"
Na čo si písať odvecáky:
- "1-na tom citovaném nevidím nic strašného"
a začal si písať čosi o nadávkach:
- "2-Takže ti mohu nadávat sprostě"
-- 23. 1. 2019 18:20 --
S tebou sa fakt blbo diskutuje.

Povedztě mi, Kefalín, čo si představujetě pod takým slovom diskuzia?
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 1. 2019 18:42

chvd píše:
Fidko píše:Stacilo by mi to v sete s 50-140 a 18-55 :-D
Ale stale, tisicka za ten fotak je podla mna dost v pohode. Trochu sa obavam ovladania, pretoze z X-E1 mi bolo do placu, ale na nom som mal XC objektiv co u mna v teoretickej rovine predstavuje obrovsky rozdiel.
Zase X-H1 sa mi dost pozdava a ma to daleko najkrajsi zvuk zavierky aky som kedy pocul. 200 f2.0 by som nechcel, drzal som to v ruke a uprimne, bal by som sa s tym vyjst z domu :-D

No to nevěřím. Tak FFkový 70-200 na APS-C těle ti přijde málo a tady by 50-140 stačilo?
Bál? Vždyť to nemá ani 2,5kg údajně tedy a dlouhé to taky moc není.


Ako jediny objektiv by mi to malo prislo, ale bavili sme sa o cene do 2k od ktorej to nema tak daleko. Samozrejme pocitam s tym, ze ako doplnok by som mal este 100-400, cim by som sa dostal niekde tam kde by som chcel byt s mFT. Samozrejme, samotny 70-200 na FF tele by mi urcite nestacil :)

No ... nie je to ani velmi kompaktne. Popravde netusim kolko vazi, ale v ruke je to solidny "kanon". Ale to by nevadilo. Skor ten pocit, ze mas v ruke pomerne tazkych 6k eur je taky zvlastny ... asi ako ked som mal zazitkovu jazdu v F430 s poistenim za 10eur :D

Ale ano, ak by bol za 2k v sete aj s X-H1, pozeral by som sa na to inak :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 23. 1. 2019 19:16

chvd: namiesto odpovedí na tie tvoje nezmyselné rečnícke otázky, radšej zareagujem na tvoj predchádzajúci príspevok:
chvd píše:
Našťastie takíto "provokatéri" sú tu len štyria...

Já myslím, že možná i pět.
Tak provokovať sa snažia viacerí :grr:
(to vieš .. "do veľkej lopty si každý rád kopne" .. ako hovoril môj bývalý kolega)
Ale našťastie len štyria sú natoľko nepolepšiteľný, že je na ne potrebný ignore list.

Ty medzi nich nepatríš. Na teba by bol ignore list škoda.
Z tvojich vyjadrení hneď každý vidí, že sa nevyznáš. Že nemáš pravdu. Že si len vymýšľaš.
Že sa radšej nechávaš balamutiť sebaklamami. Už ti nikto neverí.
Len sa bavia na tom, ako sa zhadzuješ.

Vlastne by som ti mal byť vďačný.
Vďaka tebe - ako môjmu "neschopnému" odporcovi - sa už nedá popierať, že mávam pravdu.
Že nebýva pravda to, čo o mne tvrdia tí druhí, ktorí do mňa len vyrývajú.

Suma sumárum: vďaka tebe už aj tí ostatní "vyrývači" začínajú liezť tunajším diskutérom na nervy...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 23. 1. 2019 19:19

Fidko: Pokud jedu někam autem, tak 2.5 kg a “roura” by nebyl problém, ale třeba u cesty letadlem je to trochu komplikace, tahat někdo po letišti 10kg fotobatoh mi přijde jako opruz. Ale je to individuální, kolega tahá letadlem D5 a 400/2.8 a 600/4 a nevadí mu to. Fakt je, že létá business class nebo první třídou, kde je limit nejméně 40kg a že to má v kufru na kolečkách a pak někde na džípu na stativu, takže není co řešit. Já tahám 300/4 nebo 70-200/4 a fotim 99% z ruky, to je zase o něčem jiném, byť focení s D850 z ruky klade dost vysoké nároky na techniku focení, každá chyba je na 44 Mpx vidět.

Celkově je to ale mnohem více o motivu, kompozici a světle.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 23. 1. 2019 19:31

chvd:
máš to márne, tunajsiemu dusevnemu mrzaGovi nesiahas ani po päty...,nemáš pravdu, len si vymyslas... uz ti nikto neverí :-D
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 1. 2019 19:38

pemar píše:Fidko: Pokud jedu někam autem, tak 2.5 kg a “roura” by nebyl problém, ale třeba u cesty letadlem je to trochu komplikace, tahat někdo po letišti 10kg fotobatoh mi přijde jako opruz. Ale je to individuální, kolega tahá letadlem D5 a 400/2.8 a 600/4 a nevadí mu to. Fakt je, že létá business class nebo první třídou, kde je limit nejméně 40kg a že to má v kufru na kolečkách a pak někde na džípu na stativu, takže není co řešit. Já tahám 300/4 nebo 70-200/4 a fotim 99% z ruky, to je zase o něčem jiném, byť focení s D850 z ruky klade dost vysoké nároky na techniku focení, každá chyba je na 44 Mpx vidět.

Celkově je to ale mnohem více o motivu, kompozici a světle.


Ono to bolo myslene skor zartovne v zmysle, ze nejde o tu hmotnost, ale ze je to tak drahy objektiv, ze by soms a bal ho vobec pouzivat :-)

Inak samozrejme toto je vec motivacie. Niekomu nemusi vadit tahat so sebou tolko techniky, ja osobne by som s tym mal problem, minimalne pokial ma to nezivi. Urcite by to prinieslo vyssiu kvalitu, ale zase aj nejaky diskomfort a z toho uberat zatial nechcem. Aj ked zmena mFT asi v dohladnej dobe nastane, kedze osobne neverim, ze Panasonic sa bude v mFT o rok dva vyrazne angazovat a E-M1X beriem ako dokaz, ze Olympus svoje fotaky tiez uz predavat nechce :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvd 23. 1. 2019 19:41

Ganec píše:chvd: namiesto odpovedí na tie tvoje nezmyselné rečnícke otázky, radšej zareagujem na tvoj predchádzajúci príspevok:
chvd píše:
Našťastie takíto "provokatéri" sú tu len štyria...

Já myslím, že možná i pět.
Tak provokovať sa snažia viacerí :grr:
(to vieš .. "do veľkej lopty si každý rád kopne" .. ako hovoril môj bývalý kolega)
Ale našťastie len štyria sú natoľko nepolepšiteľný, že je na ne potrebný ignore list.

Ty medzi nich nepatríš. Na teba by bol ignore list škoda.
Z tvojich vyjadrení hneď každý vidí, že sa nevyznáš. Že nemáš pravdu. Že si len vymýšľaš.
Že sa radšej nechávaš balamutiť sebaklamami. Už ti nikto neverí.
Len sa bavia na tom, ako sa zhadzuješ.

Vlastne by som ti mal byť vďačný.
Vďaka tebe - ako môjmu "neschopnému" odporcovi - sa už nedá popierať, že mávam pravdu.
Že nebýva pravda to, čo o mne tvrdia tí druhí, ktorí do mňa len vyrývajú.

Suma sumárum: vďaka tebe už aj tí ostatní "vyrývači" začínajú liezť tunajším diskutérom na nervy...

:-D

-- 23. 1. 2019 19:44 --

landov píše:chvd:
máš to márne, tunajsiemu dusevnemu mrzaGovi nesiahas ani po päty...,nemáš pravdu, len si vymyslas... uz ti nikto neverí :-D

Prosím uvěř mi, prosím moc aspoň ty. Když mi uvěříš, napíšu veřejně, že máš nejlepší foťák na světě...teda samo sebou hned po Gancovi.

-- 23. 1. 2019 19:46 --

Fidko: tak u toho Fuji je myslím i jiný problém, že krom toho 200/2 a 50-140/2,8? tam nic moc dlouhého není ne?
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 23. 1. 2019 19:49

chvd: jen válec XF 100-400 mm F4.5-5.6 R LM OIS WR, k tomu třeba telekonvertor XF TC 2X WR (na 200-800mm při F9-11, ekv. 305-1219 mm). K tomu XF 200mmF2 je v krabici přibalený nový telekonvertor XF1.4X TC F2 WR (280. ekv. 427mm F2.8 ).
Naposledy upravil wikxzen dne 23. 1. 2019 19:56, celkově upraveno 3
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 23. 1. 2019 19:52

chvd mal by si sa nad sebou zamyslieť, nebyť na Gokotovom ignore liste, neveští nič dobré :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 1. 2019 20:51

Jo a ten Fujion 100-400 je luxusny. Vsetko ide lahucko, obrazky to robi krasne a navyse posobi neuveritelne lahko. Ja som mal dojem, ze je z plastu.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 23. 1. 2019 21:27

Je lehčí než jak vypadá na první pohled. Váží 1,3 kg, a s tělem X-T nebo X-H se člověk vejde do 2 kg. S externím obsazeným bateriovým gripem (2 baterie) to je asi 0,35 kg pak navíc. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvd 23. 1. 2019 23:03

wikxzen píše:chvd: jen válec XF 100-400 mm F4.5-5.6 R LM OIS WR, k tomu třeba telekonvertor XF TC 2X WR (na 200-800mm při F9-11, ekv. 305-1219 mm). K tomu XF 200mmF2 je v krabici přibalený nový telekonvertor XF1.4X TC F2 WR (280. ekv. 427mm F2.8 ).

Dík, ten 100-400 jsem asi vždycky přehlížel, vůbec jsem doteď nezargistroval, že něco takového je.

-- 23. 1. 2019 23:22 --

FXE1 píše:chvd mal by si sa nad sebou zamyslieť, nebyť na Gokotovom ignore liste, neveští nič dobré :)

Já vím, ale na druhou stranu mám obavy, aby mi prezence na něm třeba nezhoršila ostrost některých objektivů či nerozladila ostrost mimo HO. Nebo abych případně nedostal banána na gancovky, protože kde bych vzal jinde všechny ty super rady, třeba jak se chovat k těhulce, když ji má člověk doma. Taky bych se tam rád naučil, jak získat odbornost a respekt na odborných diskuzních fórech. Prostě je toho tolik moc, co se od něj mohu naučit, že bych o tuto skvělou příležitost velmi nerad přišel.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 24. 1. 2019 08:07

FXE1: Ganec to len hraje, jemu robi dobre, ze moze s chvd "diskutovat" .. rad sa pretrca v svetle kamier a vobec mu nevadi,aky dojem tym vyvolava. Potrebuje obecenstvo, ak by ho kazdy ignoroval, to by bolo prenho to najhorsie.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 24. 1. 2019 08:17

EM1X:
The other feature I'd like to touch on is the hand-held high-res shot. It really, actually, works. It aligns and stacks a total of 16 images, giving you more resolution and lower noise levels. And unfortunately, you get ghosting and / or a loss of detail on moving subjects.

Takže zase nic, třeba příště.
kozakm
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků